Türk Ocakları’ndan İkazlı Kurban Bayramı Mesajı

27 Eylül 2015
968 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, yayınladığı Kurban Bayramı mesajında, İslam dünyasının düştüğü kötü duruma ve bölücü teröre dikkat çekti.

Devleti yönetenlere bu konularda ikazda bulunan Öz, bayram tebriklerini de sundu. Prof. Dr. Mehmet Öz'ün Kurban Bayramı mesajı şöyle:


“PKK EFENDİLERİNİN EMİRLERİNİ YERİNE GETİRİYOR”

 

"Aziz Türk milleti,

Kıymetli Ocaklı gönüldaşlarım,

 

On yıllardır  kan ve gözyaşı ile imtihan edilmekte olan İslam dünyası bir kurban bayramını daha hüzün, acı ve gözyaşı ile karşılıyor.

Ülkemizde bölücü terör örgütü PKK ve yandaşları Anadolu mayasında karılan bin yıllık kardeşliğimizi dinamitlemek için efendilerinin emirlerini yerine getiriyor.

 

Ortadoğu’da bir yanda küresel güçlerin egemenlik mücadeleleri, diğer yanda baskıcı rejimlerin Müslümanlar üzerindeki zulümleri, beride ise yüce dinimiz İslam’ın adını kirleten, kendilerine  Selefi sıfatı verilen terör örgütlerinin vahşeti hüküm sürüyor.


“DOĞU TÜRKİSTAN’DAN GAZZE’YE ZULÜM DEVAM EDİYOR”

 

Doğu Türkistan’dan Gazze’ye, Arakan’dan Kırım’a  İslam dünyasının bazı bölgelerinde Müslümanlara karşı katliam, baskı ve zulüm devam ediyor. Böyle bir dönemde bin yıldan fazla bir süredir İslam’ın bayraktarlığını yapan, büyük şairimiz Yahya Kemal’in “bu son ordusudur İslam’ın” dediği büyük Türk milletine büyük görevler düşmektedir.


“ÇÖZÜLMEYE YOL AÇAN YÖNTEMLERE ASLA GERİ DÖNÜLMEMELİDİR”


Türk Ocakları olarak ikaz ediyoruz, sağduyu, feraset ve kararlılıkla dış odakların güdümündeki terör örgütünün kökü kazınıncaya kadar mücadele devam etmelidir. Devleti yönetenler çözülmeye yol açan yöntem ve yaklaşımlara asla geri dönmemelidir.

 

Bilim, düşünce, sanat ve siyaset adamlarımız Türk-İslam âleminin içinde bulunduğu bunalımdan çıkarmanın yollarını sadece tespit etmekle kalmamalı, hayata geçirmelidir.

 

Vatanını terk etmek zorunda kalan milyonlarca soydaş ve dindaşımızın acıları dindirilmelidir.


“KURBAN KAMPANYAMIZA KATILANLARA TEŞEKKÜR EDERİZ”

 

Bu duygu ve düşüncelerle kurban bayramınızı kutluyor, Cenab-ı Allah’tan bize, düştüğümüz bu zilletten kurtuluş için muhtaç olduğumuz idrak, izan ve basireti vermesinin niyaz ediyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Kurban, Allah’a yaklaşmak onun rızasını kazanmak için yoksula, muhtaca, akrabaya yardım etmek demektir. Türk ocakları olarak biz de önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da kurban kampanyamız çerçevesinde ihtiyaç duyulan yerlerde dağıtılmak üzere kurban  ibadetimizi gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle kampanyamıza katılan gönüldaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz.

 

Türk milletinin birliği ve Türk devletinin bekası yolunda çalışmaya azim ve kararlılıkla devam edecek, etnik fitneye, milletimizi bölmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz.

 

Unutmayalım,

 

Bir hep birlikte Türk milletiyiz.

 

Hayırlı bayramlar."


Türk Ocakları’ndan yapılan açıklamada bayramlaşmanın bayramın 2. günü genel merkezde olacağı bildirildi. Ayrıca yapılan kurban kampanyasında toplanan kurbanların da bayramın birinci ve ikinci günleri kesileceği başta ihtiyaç sahibi Türkmenler olmak üzere gereken yerlere iletileceği belirtildi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber