Türk Ocakları Ramazan'da Türkmenleri Unutmadı

04 Temmuz 2016
798 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Türk Ocakları Genel Merkezi üç yıldır yürttüğü yardım kampanyasına bu Ramazan'da da devam etti. "Bu Ramazan'da Türk'ün Ocağı'ndan Türk Yurtlarına Yardım Eli" adlı kampanya kampsamında hayırsever vatandaşların fitre, zekat ve yardımları toplanarak ihtiyaç sahibi Türkmenlere ulaştırıldı.

Türk Ocakları Genel Merkezi yardım kampanyası kapsamında Ankara, Gaziantep, Osmaniye gibi illerimizde ve Suriye-Irak'ta yaşayan muhtaç durumda olan Türkmenlere nakdi ve ayni yardımlar ulaştırıldı.

İlk etap yardımlar Türk Ocakları Gaziantep Şubesi aracılığıyla bölgedeki, Türkmendağı'ndaki ve Halep'teki Türkmenlere ulaştırıldı. Yardımlar gıda, nakdi ve gıda çekleri şeklinde dağıtıldı. Daha sonra Ankara'da yardım dağıtımları gerçekleştirildi. Karapürçek ve Mamak'ta yaşayan Suriye ve Irak Türkmenlerine nakdi ve gıda yardımları dağıtıldı. Ankara'daki ilk yardım dağıtımına Türk Ocakları Genel Sekreteri Doç. Dr. Emrah Şenel, Genel Muhasip Aziz Kamil Yılmaz ve Merkez Denetim Kurulu Başkanı Osman Oktay katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin desteğiyle hazırlanan bir TIR'lık diğer yardım etabı ise Halep'te dağıtıldı.

Bir diğer yardım etabı ise gıda paketleri halinde Türkmendağı'na gönderildi. Türk Ocakları Hatay Şubesi'nin organizasyonuyla yüklü miktarda gıda yardımı Suriye tarafında çadırlarda kalan Türkmen ve Uygur Türklerine dağıtıldı.

Ankara'daki bir diğer dağıtımda ise 500 ihtyiaç sahibi, yetim ve engelli bulunan aileye 50 bin TL'lik nakdi yardım yapıldı. Yardım dağıtımına Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz, Genel Muhasibimiz Aziz Kamil Yılmaz ve Merkez Denetim Kurulu Başkanımız Osman Oktay katıldılar.

Osmaniye Türk Ocağı'nın organizasyonuyla da Genel Merkez'in destekleriyle Osmaniye merkezde bulunan Suriyeli Türkmenlere gıda çeki dağıtıldı. 

Türk Ocakları Genel Merkezi bayrama kadar fitre dağıtımlarına devam edecek, yardım kampanyası ise Ramazan'dan sonra da sürecektir. 

ANKARA'DA YAPILAN DAĞITIMIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKMENDAĞI'NA YAPILAN YARDIMLARIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

DETAYLI BİLGİ VE DAĞITIMLARI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber