Ana Sayfa > TÜRK FEDERASYONLAR

Türk Ocakları Armağanları Sahiplerini Buldu
27 Mart 2016
Bu haber 977 kez okundu
...“Biz Hep Birlikte Türk Milleti’yiz”... „
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Türk Ocakları Genel Merkezi’nin her yıl Türk düşüncesine, ilim, kültür ve sanat hayatına önemli katkılarda bulunan isimlere verdiği Türk Ocakları Armağanları bu yıl düzenlenen bir yemek ve ödül töreni ile sahiplerini buldu.

Türk Ocakları’nın 104. kuruluş yıldönümü vesilesiyle düzenlenen yemeğe ve ödül törenine bilim ve sanat dünyasından pek çok isim ve Türk Ocaklılar katıldı.
Ankara Metropolitan Otel’de düzenlenen program yemek ile başladı. Yemeğin ardından programın sunumunu gerçekleştiren Türk Ocakları Merkez Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr. Bülent Aksoy, misafirlere hoşgeldiniz dedikten sonra Türk Ocakları’nın temellerini atan 190 askeri tıbbiyelinin Türkçü münevverlere yazdıkları mektubu okudu. Ardından Türk ve İslam dünyasına tarih boyunca hizmet etmiş din ve devlet büyükleri, Türk hükümdarları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Başbuğ Alparslan Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu, bir kaç gün önce hayatını kaybeden Yılmaz Saka ve Türk milliyetçiliğine hizmet eden, ahirete intikal etmiş Türk Ocaklıların ruhları ile aziz şehitlerimizin ruhları için Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

"BİZ HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİ'YİZ"


Kur’an tilavetinin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz kürsüye geldi. Genel Başkan Öz misafirleri selamladıktan sonra Türk Ocakları’nın kuruluş sürecini anlattı. Devlet-i Aliyye’nin parçalandığı bir süreçte Balkan Savaşları, Birinci Cihan Harbi ve Milli Mücadele’nin yaşandığı dönemde Türk Ocaklıların hem fikri bir mücadele verdiğini hem de fiile cephede savaşarak şehadet şerbetini içerek Türk milletine hizmet ettiklerini ifade etti. Bugün de benzer bir süreç yaşandığını söyleyen Genel Başkan Öz, İslam aleminin ve Türk dünyasının boğulmak istendiğini belirtti. Coğrafyamızda etnik ve mezhebi farkların kaşındığını söyleyen Öz, ülkemizin hem yakın coğrafyadaki ateşin hem de ülkemiz içinde 30 küsür yıldır devam eden PKK terörünün Türk milletini zor bir sürece soktuğunu ifade etti. Türk milletinin beka mücadelesi verdiği bu dönemde, Türk Ocakları’nın elinden gelen hizmeti vermeye devam ettiğini söyleyen Öz, Türk dünyasını birliğe, İslam alemini dayanışmaya davet ettiklerini vurguladı. Türk Ocakları’nın Irak ve Suriye Türkmenlerine yönelik yaptığı yardımlar ve yapılan faaliyetlerden kısaca bahseden Genel Başkan Öz, Türk Ocakları’nın etnik, dini ve mezhepsel bir ayrım yapmadan “Biz Hep Birlikte Türk Milleti’yiz” ilkesi etrafında milletimizi birlik ve beraberliğe davet ettiğini vurguladı. Genel Başkan Öz, Türk milletine hizmet eden din ve devlet büyükleri ile şehitlerimizi anarak konuşmasını sonlandırdı. Genel Başkan Öz’ün konuşmasının ardından Türk Ocakları Armağanlarının Takdim törenine geçildi.
 
OSMAN TURAN TÜRKLÜK ARAŞTIRMALARI ARMAĞANI PROF. DR. HALİL İNALCIK’A VERİLDİ
 

Sekiz dalda verilen Türk Ocakları Armağanlarının ilki olan Prof. Dr. Osman Turan Türk Ocakları Türklük Araştırmaları Armağanı, yaptığı sayısız çalışma ve sonsuz hizmetlerle Türk tarihi ve kültür hayatının yanında dünyada “tarih yazıcılığı” alanına katkıları sebebiyle büyük tarihçi, yüz yaşını aşkın bir çınar olan Prof. Dr. Halil İnacık’a verildi. İnalcık rahatsızlığı sebebiyle törene katılamazken, yerine ödülü Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz aldı. Öz’e ödülü, Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız takdim etti. Genel Başkan Öz, İnalcık’ın selamlarını ve teşekkürlerini Ocaklılara iletti.

NİHAL ATSIZ TÜRK DÜNYASINA HİZMET ÖDÜLÜNÜ IRAK TÜRKMEN CEPHESİ BAŞKANI ERŞAD SALİHİ VE TÜRK AKADEMİSİ BAŞKANI PROF. DR. DARHAN KIDIRALİ PAYLAŞTILAR 

Büyük Türkçü Nihal Atsız adına ihdas edilen, Türk Dünyasına Hizmet Armağanı Türk Dünyası hakkındaki ilmî çalışmaları ve bürokrasideki hizmetleriyle Türk dünyasında “birlik” düşüncesine katkıları sebebiyle Türk Akademisi Başkanı Prof. Dr. Darhan Kıdırali’ye ve Irak Türklüğü ve Türk dünyası için verdiği hem siyasi hem siyaset dışı mücadele sebebiyle Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi’ye verildi. 

Ödülü ilk olarak Prof. Dr. Darhan Kıdırali, Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Prof. Dr. Orhan Kavuncu’dan aldı. Kavuncu Kıdırali’yi Kazak Türkçesiyle tebrik eden kısa bir konuşma yaptı. Kavuncu’dan sonar Kıdırali, Türk dünyasının birlik ve beraberliğini vurgulayan ve büyük beğeni toplayan bir konuşma yaptı. Kıdırali Yusuf Akçura ve büyük Türkçüler hakkında anlattığı anekdotlarla Türk birliğine ve Türkiye’nin önemine vurgu yaptı. Ayrıca aldığı ödülün Nihal Atsız adını taşıyor olmasının ayrı bir gurur kaynağı olduğunu belirtti.

Paylaşılan ödülü ikinci olarak Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi adına ITC Ankara Temsilcisi Hicar Kazancı, Türk Ocakları Eski Genel Başkanı Nuri Gürgür’den aldı. Toplantıya Irak’taki yoğun çalışmaları ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un ziyareti sebebiyle katılamadığını ifade eden Erşad Salihi’nin Kerkük’ten gönderdiği görüntülü mesaj katılımcılarla paylaşıldı. Salihi Türk Ocakları’na ve Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet Öz’e hem ödül için hem de Irak ve Suriye Türkmenlerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

ZİYA GÖKALP İLİM VE TEŞVİK ARMAĞANINI DOÇ. DR. MUSTAFA AKSOY VE DOÇ. DR. ALPTEKİN YAVAŞ PAYLAŞTILAR 

Üçüncü ödül olan Ziya Gökalp İlim ve Teşvik armağanını uygulamalı sosyoloji, kültür sosyolojisi ve Türk tamgaları ile ilgili çalışmaları sebebiyle Doç. Dr. Mustafa Aksoy ve Türk kültür ve medeniyetinin ortaya çıkmasını sağlayan kazı çalışmaları ve “medeniyet kuramı” üzerine yazdığı eserler sebebiyle Doç. Dr. Alptekin Yavaş paylaştılar. Fergana vadisinde yaptığı çalışmalar sebebiyle törene katılamayan Doç. Dr. Mustafa Aksoy’un ödülünü Türk Yurdu dergisi Genel Yayın Müdürü Dr. Fahri Atasoy, Türk Ocakları Hars Heyeti Başkanı Prof. Dr. Yusuf Sarınay’ın elinden aldı. Ödülü paylaşan Doç. Dr. Alptekin Yavaş ise ödülü Türk Ocakları Merkez Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rasih Demirci’den aldı. Yavaş, Türk Ocaklılık vurgusu ve hasbilik temelinde bir konuşma yaptı. Kendisinin Türk Ocakları’nın bir talebesi olmaya devam ettiğini ifade etti ve özellikle eski Genel Başkan Nuri Gürgür’e teşekkür etti. 

HAMDULLAH SUPHİ TANRIÖVER TÜRK OCAKLARI KÜLTÜR ARMAĞANINI MEHMET SAİM SEZER ALDI

Yayımlanmış 40 kitabı, Tekirdağ Türk Ocağı’na yaptığı çok uzun süren hizmetleri, yaşayan en eski Türk Ocağı başkanlarından biri oluşu, Tekirdağ’a yaptığı hizmetler sebebiyle Hamdullah Suphi Tanrıöver Türk Ocakları Kültür Armağanı’nı Mehmet Saim Sezer aldı. Sezer rahatsızlığı sebebiyle törene katılamazken, yerine kızı Uzm. Dr. Deniz Coşkun ödülü, Devlet Güvenlik Mahkemesi eski Savcısı Talat Şalk’tan aldı. Ödülü alan Coşkun babasının selamları ve teşekkürlerini katılımcılara iletti.

HASAN FERİT CANSEVER TÜRK OCAKLARI SANAT ARMAĞANI’NI DR. LÜTFÜ ŞEHSUVAROĞLU VE PROF. DR. TUFAN GÜNDÜZ PAYLAŞTILAR

Hasan Ferit Cansever adına ihdas edilen Türk Ocakları Sanat Armağanı’nı “Kafes” adlı romanının senaryolaştırılmasıyla 2015 yılında çekilip gösterime giren aynı isimli film ile Türk milliyetçiliğinin 1980 öncesindeki çilelerinin ilk defa sinema diliyle anlatılması sebebiyle Dr. Lütfü Şehsuvaroğlu ile “Nisan’ın İki Günü” adlı romanı ve “Bir İnce Sızı Nisan 1915” adlı tiyatro eseriyle Türkiye’nin ve Türklüğün Ermeniler ve 1915 yılındaki olaylarda ortaya koyduğu insani tavrı anlatması sebebiyle Prof. Dr. Tufan Gündüz paylaştılar.
Dr. Lütfü Şehsuvaroğlu’nun başka bir program sebebiyle il dışında olmasından dolayı ödülünü Türk Ocakları 44. Olağan Genel Kurulu’nda alacağını belirtildi. Ödülü paylaşan diğer isim olan Prof. Dr. Tufan Gündüz, ödülünü YÖK eski Genel Sekreteri Prof. Dr. Uygur Tazebay’dan aldı. Gündüz mensubu bulunduğu Ocak’tan bu ödülü aldığı için büyük gurur duyduğunu ifade etti. Çalışmalarında ailesinin büyük katkısı olduğunu belirten Gündüz, onlara da teşekkürlerini iletti.
AYVAZ GÖKDEMİR TÜRK OCAKLARI EDEBİYAT ARMAĞANI’NI ADNAN ŞENEL ALDI
100. yılını 2012 yılında yaşadığımız Balkan Faciası’nı konu alan “Ölüm Üç Gün Ara Ver” isimli romanı ve 1980 öncesini anlatan “Elma ve Bıçak” isimli romanı sebebiyle ödüle layık görülen Adnan Şenel, ödülünü Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Yavuz’dan aldı. Yavuz, Şenel’in çalışmalarının önemini ifade eden ve birlikte edebiyat alanında yaptıkları çalışmaları konu alan kısa bir konuşma yaptı. Şenel ise ilk yazısının yayınlanmasının ardından aralıksız kırk yıldır yazdığını ancak konuşmayı da pek yapamadığını söylediği bir konuşma yaptı.

NEVZAT KÖSOĞLU TÜRK OCAKLARI DÜŞÜNCE HAYATINA HİZMET ARMAĞANINI PROF. DR. ÇAĞATAY ÖZDEMİR ALDI

Türk Yurdu dergisinde en uzun süreyle Genel Yayın Müdürlüğü yapan Türk Ocaklı olması ve Türk Yurdu dergisine büyük katkıları sebebiyle ödüle layık görülen Prof. Dr. Çağatay Özdemir, armağanını GÜRİŞ Yönetim Kurulu üyesi Şahin Duman’ın elinden aldı. Duman Güriş Holding Kurucu Başkanı İdris Yamantürk’ün selamlarını katılımcılara iletti. Ardından bir teşekkür konuşması yapan Özdemir, uzun yıllar Türk Yurdu’na hizmet etmiş olmanın gururunu ifade etti. Türk Yurdu’na katkı sağlayan Merkez Yönetim Kurullarına ve akademisyenlere özellikle teşekkür eden Özdemir, günümüzdeki zorlu şartlarda milletimize çıkış yolu gösterecek en etkili düşünceyi üretme vazifesinin Türk Ocakları ve Türk Yurdu üzerinde olduğunu ifade etti.

GALİP ERDEM TÜRK OCAKLARI ŞEREF ARMAĞANINI PROF. DR. AZMİ ÖZCAN ALDI

Osmanlı Devleti’nin 19 ve 20. yüzyıldaki devletlerarası ilişkileri, Türk Düşünce Tarihi üzerine yaptığı çalışmalar, ayrıca üniversite rektörü olarak yüksek öğrenime katkıları sebebiyle armağanı almaya layık görülen Prof. Dr. Azmi Özcan, ödülünü Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün elinden aldı. Özcan yaptığı teşekkür konuşmasında yabancı kaynaklardan elde ettiği bir tutanakta gördüğü bilgiler ışığında milletimizin büyük badireler atlattığını ve Türk milletine karşı yönelen tehditlerin Batı açısından son 500 yılda Türklerin konumundan kaynaklandığını anlattı. Bu bilgileri baş ucu metni olarak taşımak gerektiğini belirten Özcan, ödülü verenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Genel Başkan Öz de Özcan’ın çalışmalarından bahsederek, Onun medeniyet tarihimiz açısından çok önemli çalışmalar yaptığını belirterek teşekkür etti.

Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet Öz, ödüllerin üzerindeki tasarımı yapan İsmet Keten’e teşekkür ettikten sonra üzerindeki Ergenekon’dan çıkışı tasvir eden “Bozkurt” ve “Demirci” figürlerini katılımcılara gösterdi.

Program hatıra fotoğrafının çekiminin ardından gerçekleştirilen, müzik dinletisiyle devam etti. Dinletide milli manevi duyguları yükselten parçalar seçildi. Konuklara tarafından büyük beğeniyle takip edilen dinletinin ardından program sona erdi.
 
TÜRK OCAKLARI ARMAĞANLARI LİSTESİ

ARMAĞAN ARMAĞAN ALAN
1. Prof. Dr. Osman Turan Türk Ocakları Türklük Araştırmaları Armağanı
 
Prof. Dr. Halil İnalcık
2.1. Nihal Atsız Türk Ocakları Türk Dünyasına Hizmet Armağanı Prof. Dr. Darhan Hidirali
2.2. Nihal Atsız Türk Ocakları Türk Dünyasına Hizmet Armağanı Erşet Salihi
3.1. Ziya Gökalp Türk Ocakları İlim Ve Teşvik Armağanı Doç. Dr. Mustafa Aksoy
3.2. Ziya Gökalp Türk Ocakları İlim Ve Teşvik Armağanı Doç. Dr. Alptekin Yavaş
4. Hamdullah Suphi Tanrıöver Türk Ocakları Kültür Armağanı Mehmet Serez
5.1. Hasan Ferit Cansever Türk Ocakları Sanat Armağanı Dr. Lütfü Şehsuvaroğlu
5.2. Hasan Ferit Cansever Türk Ocakları Sanat Armağanı Prof. Dr. Tufan Gündüz
6. Ayvaz Gökdemir Türk Ocakları Edebiyat Armağanı
 
Adnan Şenel
7. Nevzat Kösoğlu Türk Ocakları Düşünce Hayatına Hizmet Armağanı
 
Prof. Dr. M. Çağatay Özdemir
8. Galip Erdem Türk Ocakları Şeref Armağanı Prof. Dr. Azmi Özcan


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer TÜRK FEDERASYONLAR Haberleri

Başlık Tarih
 
Rotterdam Versaar tapusuna kavuştu19 Mart 2019
Almanya Türk Federasyon GİK toplantısını gerçekleştirdi17 Mart 2019
Amsterdam Mescid-i Aksa Teşkilatında bayrak değişimi16 Mart 2019
Nogay Türklerinden teşekkür ziyareti14 Mart 2019
Karlsruhe Türk Kültür Merkezinin Muhteşem Şöleni10 Mart 2019
19 Mayıs 1919’un 100.yılı anısına düzenlenen bilgi yarışması Finalleri10 Mart 2019
Deventer Gök Sancak Kültür ve Eğitim Merkezi 2. Olağan Kongresi yapıldı.25 Şubat 2019
Şehit Ülkücü Kadınlar Anma Programı Tilburg’ta yapıldı03 Şubat 2019
ATF Düren derneği 4. olağan kongresini gerçekleştirdi.27 Ocak 2019
Wangen Türk Kültür ve Spor derneğimizin 34. Olağan Kongresi Yapıldı.27 Ocak 2019
“DOĞU TÜRKİSTAN’DA İNSAN HAKLARI İHLÂLLERİNE SON VERİLSİN”17 Ocak 2019
Din Alanında Hür Tefekküre Yönelik Tehditler Hakkında Basın Açıklaması14 Ocak 2019
ATF Münih Teşkilatları Kültür Ve Ülkü Şöleni Düzenledi.31 Aralık 2018
Innbruck Ülkü Ocağında Ozanların Dilinden Gönül Sohbeti Ozan Nihat ile Gerçekleşti.27 Aralık 2018
Hollanda Türk Federasyon Ede teşkilatı da binasına kavuştu27 Aralık 2018
Tilburg Türk Gençler Derneği’nde bayrak değişimi27 Aralık 2018
Maassluis Türk Kültür Derneği yeni yerine taşındı27 Aralık 2018
Arnhem’de siyasilere bilgilendirme27 Aralık 2018
Tilburg Türk Gençler Derneği yeni binasına kavuştu27 Aralık 2018
Soest Belediyesine ziyaret...27 Aralık 2018
Hollanda'daŞiirlerle Sohbet Akşamları22 Kasım 2018
HTF Belediye başkanları ziyaretleri devam ediyor08 Ekim 2018
ATF İSTİŞARE TOPLANTISI FRİEDBURG ÜLKÜ OCAĞINDA YAPILDI.27 Mayıs 2018
AVRUPA TÜRKLÜĞÜ BAŞBUĞ TÜRKEŞ'İ ANIYOR05 Nisan 2018
HTF Soest Türk Kültür Merkezi kongresi gerçekleşti.30 Mart 2018
Hollanda Türk Federasyon’dan teşekkür plaketi30 Mart 2018
HTF Harderwijk Al Sancak Türk Kültür Ocağı’nda bayrak değişimi...26 Mart 2018
Avrupa Türklüğüne yönelik saldırılara tepki13 Mart 2018
BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAZ05 Mart 2018
HTF Amsterdam’da kongre heyecanı!28 Şubat 2018
HTF Genel Başkan'ından Deventer Belediye Başkanı ziyaret!25 Şubat 2018
Almanya Türk Federasyon Genişletilmiş Genel İstişare Toplantısı Yapıldı.23 Şubat 2018
Ömer Zararsız : “Her Ocağımız Ülkücülerindir”23 Şubat 2018
ATF 2018 YILI 1.GİK TOPLANTISI YAPILDI.19 Şubat 2018
ATF Fridburg Ülkü Ocağı 2.Olağan Kongresini Yaptı.11 Şubat 2018
HTF'den Dordrecht Belediyesine ziyaret...11 Şubat 2018
Avrasya Linz Ülkü Ocağından Vefa Örneği!04 Şubat 2018
ATK Genel Başkanı Cemal Çetin Taziye Ziyaretlerini Kabul Etmeye Devam Ediyor.05 Şubat 2018
ATK Genel Başkanı Çetin Teşkilat Ziyaretlerine Devam ediyor.04 Şubat 2018
KUFSTEİN ÜLKÜ OCAĞI DURMAK BİLMİYOR!28 Ocak 2018
Hollanda Türk Federasyon Dordrecht’te kitap fuarı...18 Ocak 2018
ATK Genel Başkan Cemal Çetin, Taziyeleri Kabul Etti15 Ocak 2018
Almanya'da Ülkücüler 2017 Yılına ‘Ülkü Şölenleriyle Veda Etti.04 Ocak 2018
Kufstein Ülkü Ocağı Anma Proğramları Düzenledi.01 Ocak 2018
Mit, "Bu coğrafyada yaşayabilmenin iki yolu var; 31 Aralık 2017
Hollanda Türk Federasyon’dan oku mesajı...30 Aralık 2017
Wuppertal Ülkü Ocağı Yönetimi Türk Federasyon Genel Merkezini Ziyaret Etti.30 Aralık 2017
ATF Kültür ve Ülkü Şölenleri Dortmund’da Devam etti.27 Aralık 2017
ATF Offenbach Ülkü Ocağı Kültür ve Eğlence Şöleni Düzenledi.26 Aralık 2017
AVRASYA LİNZ ÜLKÜ OCAĞI 26.YILINDA KÜLTÜR ŞÖLENİ DÜZENLEDİ.24 Aralık 2017
“Milliyetçi Nesiller ve Beklentiler”19 Aralık 2017
ÜLKÜCÜLERİN ADRESİ: ÜLKÜ OCAKLARIDIR17 Aralık 2017
ALMANYA TÜRK FEDERASYON NAGOLD ÜLKÜ OCAĞI 30.YIL ŞÖLENİ DÜZENLEDİ.17 Aralık 2017
FRANSA TÜRK FEDERASYON GENEL İDARE KURULU TOPLANTISI10 Aralık 2017
HollandaTürk Federasyon ziyaretleri devam ediyor10 Aralık 2017
TASAV “Türkiye İçin Alparslan Türkeş Vizyonu” Konulu Panel Düzenledi 04 Aralık 2017
Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin'den Kritik Uyarı!30 Ekim 2017
TÜRKÇÜLÜK BÖLÜCÜ DEĞİL BİRLEŞTİRİCİDİR!19 Ekim 2017
Dordrecht’te bayrak değişimi14 Ekim 2017
Tek Devlet: Türk Devleti05 Ağustos 2017
İSLAM İLE TERÖR BAĞDAŞTIRILAMAZ20 Haziran 2017
Avusturya Türk Federasyon Teşkilat Ziyaretlerine Devam Ediyor.18 Haziran 2017
FRANSA TÜRK FEDERASYON’DAN USTA’YA ZİYARET25 Nisan 2017
Başbuğumuzun Emanetlerini Korumaya Yeminimiz Var05 Nisan 2017
FTF Genel Başkanı Orhan İlhan Başbuğ Anma Mesajı Yayımladı.04 Nisan 2017
Cemal Çetin: Bizler, merhum Başbuğumuzun emanetlerini yaşatacağız.04 Nisan 2017
Duisburg’dan Kayıtsız şartsız, amasız fakatsız, tereddütsüz EVET26 Mart 2017
Sevdamız Millet, Liderimiz Devlet Kararımız; Evet22 Mart 2017
Lahey Türk İslam Kültür Vakfı,Çanakkale Şehitlerini Unumadı.22 Mart 2017
Cemal Çetin;Daima Devlet, Sonuna Kadar Millet Kararımız EVET!19 Mart 2017
Fransa Evet için Çalışıyor.19 Mart 2017
Göppingen Çanakkale Şehitleri Anma programı19 Mart 2017
Wetzlar Evet Dedi19 Mart 2017
MÜNİH TÜRK EĞİTİM OCAĞI 18.DÖNEM ENGİN UYGUNTÜRK İLE DEVAM KARARI ALDI.15 Mart 2017
TÜRK OCAKLARI GALİP ERDEM'İ UNUTMADI14 Mart 2017
Belçika'dan MHP toplantısına yasak!14 Mart 2017
HTF Havaalanı'nda Oturma Eylemi Başlattı.11 Mart 2017
HTF Genel Başkanı Murat Gedikten “15 Mart Seçim Çağrısı”09 Mart 2017
Belçika Türk Federasyon’u (BTF) Gent Şehrinde Neden “Evet” Dediklerini Anlattı08 Mart 2017
ATF Genel Başkanı Ali Can: “Biz Avusturya’nın asli unsuruyuz!” [Video] (Arşiv Haber)08 Mart 2017
Avrupa Konfederasyon,Anayasa Değişikliğiyle İlgili Basın Açıklaması05 Mart 2017
ATF GİK VE BÖLGE TOPLANTISI KUFSTEİN’DA YAPILDI.05 Mart 2017
KUFSTEİN ÜLKÜ OCAĞI RESMİ AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.05 Mart 2017
Heilbronn 38. Dönem için Gökhan Varol İle Devam Dedi04 Mart 2017
Demokrasi Dışı ve Nezaketsizlik04 Mart 2017
Avrupa Türk Konfederasyondan 'Evet' kampanyası26 Şubat 2017
KUFSTEİN ÜLKÜ OCAĞI ANKARA’DAN SES VERDİ.20 Şubat 2017
Avusturya Türk Federasyon Ankara’da Buluştu.20 Şubat 2017
Avrupalı Ülkücülerin Ankara Çıkartması17 Şubat 2017
TÜRK KONFEDERASYONU VE ÜLKÜ OCAKLARI EL ELE TÜRKMENLERLE…19 Ocak 2017
Münchengladbach Ülkü Ocağı 19.Olağan Kongresini Yaptı.08 Ocak 2017
Türkiye ve Türklük Düşmanlarına: Diz Çökmeyeceğiz, Başaracağız!06 Ocak 2017
2016’dan 2017’ye Türkiye: Fetret'ten Çıkış İçin04 Ocak 2017
MHP Kavak İlçe Başkanı Kamber'den "Sağduyu" Çağrısı02 Ocak 2017
Mustafa Yıldızdoğan Vorarlberg'lileri Coşturdu.28 Aralık 2016
Belçika Türk Federasyonu Binası Önüne Bombalı Paket Bırakılması24 Aralık 2016
Bizler hep var olacağız.21 Aralık 2016
Ankara Türk Ocakları Atsız’ı andı15 Aralık 2016
Durum Değerlendirmesi ve Geleceğe Bakış 20 Kasım 2016
“Misak-ı Milli, Lozan ve Musul Meselesi” 07 Kasım 2016
Hüseyin Çıbıkçı Kufstein Ülkü Ocağında Hayır Daveti Verdi.30 Ekim 2016
Türk Ocakları Genel Merkez ve Şubelerinden Kritik Uyarılar16 Ekim 2016
Cemal Çetin'den Fransa Teşkilatlarına Ziyaret16 Ekim 2016
Darbecilere Darbe Vuran Lider Devlet Bahçeli09 Ekim 2016
Türk Ocaklarından Türk Yurtlarına Kurban Bağışı 21 Eylül 2016
CEMAL ÇETİN: “ÜLKÜCÜLER KURBAN BAĞIŞINDA YARIŞTI”16 Eylül 2016
“KURBAN BAĞIŞLARIMIZLA DÜNYA TÜRKLÜĞÜNÜN YANINDA OLALIM”09 Eylül 2016
"Devlet İhaneti Affetmez; Adaletten de Ayrılmaz"06 Eylül 2016
Millî Beka Mücadelemizin Başarısı İçin Öneri Ve Uyarılar05 Ağustos 2016
Belçika Türk Federasyon Basın Bildirisi...01 Ağustos 2016
Türk Ocakları Ramazan Bayramı Mesajı04 Temmuz 2016
Avusturya Türk Federasyon'da Ramazan Bereketi...02 Temmuz 2016
HTF'den Gençlere Tartışma Proğramları29 Haziran 2016
Al Sancak Harderwijk’te dalgalanmaya başladı 29 Haziran 2016
AVUSTURYA TÜRK FEDERASYON'DA BİRLİK İFTARI!26 Haziran 2016
Almanya Türk Federasyonu İftar Programı26 Haziran 2016
HTF Dordrecht Ayasofya Camii'ne Saldırı ile İlgili Basın Açıklaması..25 Haziran 2016
MHP AVRUPA'DAN MUHALİFLERE SERT TEPKİ!20 Haziran 2016
Bu Ramazan'da Türk Yurtlarına Sen de El Uzat!17 Haziran 2016
Türk Milleti Şerefli Bir Tarihe Sahiptir….05 Haziran 2016
Almanya'nın Kararını Şiddetle Kınıyoruz03 Haziran 2016
Türk Ocakları'ndan Gagauzya'da Sempozyum02 Haziran 2016
SÖZDE ERMENİ SOYKIRIM YALANINA ALMANYA ORTAK OLMAMALIDIR30 Mayıs 2016
Türk Kültür Derneğine anlamlı ziyaret24 Mayıs 2016
HTF Tiel Türk Kültür Derneği Kongresi yapıldı09 Mayıs 2016
Türk Ocakları 44. Olağan Büyük Kurultayı Yapıldı01 Mayıs 2016
İsviçre Türk Federasyon Wil Ülkü Ocağı'nda İsmail Bostancı Güven Tazeledi.01 Mayıs 2016
TÜRK OCAKLARI’NDA 44. BÜYÜK KURULTAY HEYCANI29 Nisan 2016
Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ilk ve tek ülke Türkiye’dir.23 Nisan 2016
BORDEAUX ÜLKÜ OCAĞINDA KONGRE HEYECANI23 Nisan 2016
HTF'de 23 Nisan coşkusu23 Nisan 2016
Ülkücüler Marifet ve Fazilet Ehlidir19 Nisan 2016
Annecy Ülkü Ocağı 2016 Bahar Kermesi Düzenledi.17 Nisan 2016
Maassluis ve Den Haag’ta kongre heyecanı13 Nisan 2016
Hollanda Türk Federasyonundan Kamuoyuna Duyuru10 Nisan 2016
HTF Nijmegen’de hem Nevruz hem 20. Yıl kutlandı05 Nisan 2016
CEMAL ÇETİN'DEN BAŞBUĞ TÜRKEŞ MESAJI03 Nisan 2016
Avustralya Türk Federasyonundan Başbuğ Türkeş Mesajı02 Nisan 2016
ASLA SOKAKLARDA OLMAYACAĞIZ02 Nisan 2016
Avusturya Türk Federasyon Salzburg Ülkü Ocağı Ülküde Birlik Şöleni Düzenledi.29 Mart 2016
INNSBRUCK TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLEDİ.29 Mart 2016
HTF’den Ahmed Aboutaleb’e ziyaret29 Mart 2016
Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümünde Atatürk, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal marşı anlatıldı.29 Mart 2016
Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümünde ...27 Mart 2016
Köln 31. Kongresi Gerçekleştirildi22 Mart 2016
“Türk” kavramı kapsayıcı ve içerici bir muhtevaya sahiptir21 Mart 2016
HTF Versam Tekrar Şenyürek Dedi.19 Mart 2016
Lüdenscheid Türk Ocağı dualar ile açıldı17 Mart 2016
Rahden Türk Kültür Derneği Resmi Açılışını Şölenle Kutladı14 Mart 2016
ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN ANKARA SALDIRISI AÇIKLAMASI14 Mart 2016
Hollanda Türk Federasyon Kadın Kolları Yatılı Eğitim Semineri14 Mart 2016
ALMANYA RAHDEN'DA MUHTEŞEM ÜLKÜ OCAKLARI AÇILIŞI06 Mart 2016
Uluslararası İpek Yolu'nun Yükselişi ve Türk Dünyası Bilgi Şöleni'ne Davet04 Mart 2016
HTF Ultrecht Yeni Hizmet binasına Kavuştu ve Mutlu Son...29 Şubat 2016
Utrecht’te Fırat Yılmaz Çakıroğlu anıldı29 Şubat 2016
FIRAT ÇAKIROĞLU HOLLANDA'DA ANILDI27 Şubat 2016
ATF Bavyara 2.Bölge Gençlik Kolları Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu Andı.21 Şubat 2016
Avrupalı Ülkücülerden Bahçeli'ye geçmiş Olsun Ziyareti21 Şubat 2016
BTF Genel Başkan'ı Zararsız"Terörü Kınayan Açıklama Yaptı".18 Şubat 2016
HTF Kadın Kollarından genel istişare16 Şubat 2016
Ülkü Buluşmaları (3) Den Haag’da düzenlendi14 Şubat 2016
Türk Ocakları ve Türkiye Kamu-Sen'den Tarih, Dizi ve Film: Kurgu ve Gerçek Paneli07 Şubat 2016
Panele Davet: Film, Dizi ve Tarih: Kurgu ve Gerçek05 Şubat 2016
AVRUPA TÜRK KONFEDERASYON'DAN TÜRKMENLERE YARDIM02 Şubat 2016
Avrupa Türklüğü Türkmen Kardeşlerini Unutmadı.31 Ocak 2016
İsviçre Türk Federasyon Basel’de Buluştu30 Ocak 2016
Münih alperen ocaklari gorev degisimi29 Ocak 2016
AVUSTRALYA ÜLKÜCÜ TURK FEDERASYONUNDAN AÇIKLAMA27 Ocak 2016
Türk Federasyon’dan Zaandam’da Kültür Şöleni26 Ocak 2016
HTF Dortrecht'te Vedat Özdal güven tazeledi.25 Ocak 2016
Avusturya Türk Federasyon 2016 Yılında Güneş gibi Parlayacak!!!25 Ocak 2016
ATF 2016 YILI BİRİNCİ GİK TOPLANTISI YENİ GENEL MERKEZ BİNASINDA YAPILDI.25 Ocak 2016
HTF Zaandam Kentinde Teşkilatlandı.19 Ocak 2016
Murat Gedik’ten “Farklı Ülkücülere” Ağır Gönderme18 Ocak 2016
Türk Dayanışma Konseyi’nden Türk Ve Dünya Kamuoyuna Çağrı18 Ocak 2016
BW1. Bölge Büyük Ülkü Şöleni muhteşemdi18 Ocak 2016
Düsseldorf Ülkü Ocağı Kültür ve Ülkü Şöleni18 Ocak 2016
“Yılmayacağız, yıkılmayacağız”14 Ocak 2016
Vatansever Türk Aydınları Bildirisine Destek Çağrısı14 Ocak 2016
Türk Adını Anayasa'dan Çıkartmak Cinayettir12 Ocak 2016
Türk Ocakları: PKK’nın İpiyle Kuyuya İnilmez30 Aralık 2015
ALMANYA TÜRK FEDERASYON'DAN KÜLTÜR ŞÖLENİ30 Aralık 2015
Başkent Berlin’de ATF Kültür Şöleni26 Aralık 2015
HTF RABİA KADİR’İ AĞIRLADI16 Aralık 2015
Türk’ün Türk’ten Başka Dostu Yoktur! 14 Aralık 2015
Türk Ocakları Ankara Şubesi Atsız Ata'yı andı14 Aralık 2015
HTF Süriye Türkmenleri Hakkında Basın Bildirisi Yayımladı.08 Aralık 2015
MÜNiH ALPEREN OCAKLARI BASIN ACIKLAMASI05 Aralık 2015
Suriyeli Türklerin Varlık Mücadelesine Sessiz Kalmayın05 Aralık 2015
HTF Arnhem’de 20.yıl coşkusu02 Aralık 2015
Avrupa Türk konfederasyon Toplantısı29 Kasım 2015
HTF Dortrecht Teşkilatı Dursun Önkuzu için anma programı Tertipledi.29 Kasım 2015
Türk Ocaklarından Terör Sarmalında Türkiye ve Dünya Paneli26 Kasım 2015
ATF Bölge Yöneticileri Toplantısı23 Kasım 2015
ATK Genel Başkanı;Avrupa Türklüğünden Türkmen soydaşlarımıza yardım Kampanyası22 Kasım 2015
Hollanda Türk Federasyon Türkmendağı Kampanyası başlattı.21 Kasım 2015
ATF Din Görevlileri ve Bölge temsilcileri Toplantısı21 Kasım 2015
TÜRK OCAKLARI VAKFI YİRMİ BEŞİNCİ YILINI KUTLADI19 Kasım 2015
Hollanda Türk Federasyon iletişim ağları14 Kasım 2015
Türk Ocakları Hiçbir "MHP Muhalifi" Hareketin İçerisinde Değildir05 Kasım 2015
Türk Ocakları: Ülkeyi Ciddî Sıkıntılar Bekliyor02 Kasım 2015
Cemal Çetin:Deniz Feneri yolsuzluğunun üzerini kapattılar.13 Ekim 2015
MHP'li Öztürk Avusturya'da Gelecegine Oy ver Avrupa Dedi.12 Ekim 2015
ATK Genel Başkanı Cemal Çetin,"13 Yıldır Avrupa Türk'ünün Ne Derdine Çare Oldular.12 Ekim 2015
İktidar Ayıplı Halini Saklamaya Çalışan Bir Vaziyet İçerisinde12 Ekim 2015
Koray Aydın Paris’te Hükümete Yüklendi.12 Ekim 2015
Ciddi istihbarat ve güvenlik zafiyeti var 12 Ekim 2015
MHPLİLER AKIN AKIN SANDIĞA GİDİYORLAR.11 Ekim 2015
MHP'li Oktay Vural: Terör Bizi Teslim Alamayacak11 Ekim 2015
Koray Aydın "Türkiye Demokratik Bir Ülke Olmaktan Çıkmıştır"11 Ekim 2015
YURDAKUL: MUTLAKA SANDIĞA GİDİN06 Ekim 2015
MHP’li Yılmaz, Almanya’daki gurbetçilerden destek istedi05 Ekim 2015
MHP’DEN AVRUPA ÇIKARMASI05 Ekim 2015
MHP Aksaray Milletvekili Turan Yaldır Salzburg Ülkü Ocağı'nda Ülkücülerle Buluştu.04 Ekim 2015
Parsak, gurbetçilerle kucaklaştı04 Ekim 2015
MHP Aksaray Milletvekili Turan Yaldır Avusturya Tirol'de Avrupa Türk'lüğü ile Buluştu.04 Ekim 2015
MHP Aksaray Milletvekili ve Adayı Turan Yaldır Viyana'da Vatandaşlarla Buluştu.01 Ekim 2015
Avusturya Türk Federasyon Viyana'da seçim çalışmasına hızlı başladı.01 Ekim 2015
Hollanda Türk Federasyon Kadın Kolları istişare toplantısı yapıldı.01 Ekim 2015
2015 Kurban Vekaletleri Yerlerine Ulaştırıldı30 Eylül 2015
Kurbanlar Türkiye ve Türk dünyasında Kesildi30 Eylül 2015
Fırat Çakıroğlu adına Den Haag'ta gençlik lokali açıldı27 Eylül 2015
Cemal Çetin, Avrupa Türklüğü Ülkenin Geleceğine Oy Verecek20 Eylül 2015
Türk Federasyon’dan Ahde Vefa programı16 Eylül 2015
Cemal Çetin: Alçakça Saldırılar Bizi Yıldıramaz13 Eylül 2015
TÜRK OCAKLARI ÇANKAYA ŞUBESİ KONGRESİNİ YAPARAK FAALİYETLERİNE BAŞLADI27 Ağustos 2015
Türk Ocakları'ndan "Terörle Mücadele Edin" Çağrısı 24 Temmuz 2015
Cemal Çetin'den Ramazan Bayramı mesajı 17 Temmuz 2015
Avrupa Türk Konfederasyon’dan Kadir Gecesi mesajı!13 Temmuz 2015
KUFSTEİN ÜLKÜ OCAĞI HAFTA SONU İFTARLARI DEVAM EDİYOR!!!12 Temmuz 2015
Tirol'de Ülkücüler Doğu Türkistan için Meydana İndi.12 Temmuz 2015
Türk Ocakları'ndan Türkmenlere Yardım11 Temmuz 2015
ATF Kufstein Ülkü Ocağı'ndan Örnek Davranış!04 Temmuz 2015
HTF Basın Açıklamasi04 Temmuz 2015
ATF Genel Başkan'ı Ali Can Tirol Bölgesinde Ziyaretlerde Bulundu.28 Haziran 2015
ATF GENEL BAŞKANI ALİ CAN TEŞKİLATLARI ZİYARET ETTİ.27 Haziran 2015
HTF’den Kur´an-ı Kerim, Ezanı Güzel Okuma ve Bilgi Yarışması27 Haziran 2015
TÜRK OCAKLARI’NDAN FETİH KONSERİ VE KADIN PANELİ 03 Haziran 2015
AVRUPA TÜRKLÜĞÜ SANDIKLARA SAHİP ÇIKTI03 Haziran 2015
HTF Yaşadığımız Ülkeyi Tanıyalım Gezisi...31 Mayıs 2015
Hollanda Türk Federasyon Aylık Bülteni Yayınlandı31 Mayıs 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL MERKEZİ’NDEN İKİ BÜYÜK FAALİYET28 Mayıs 2015
Hollanda Türk Federasyon Hilalce Sohbetler düzenledi26 Mayıs 2015
Avrupa´da Oylar MHP'ye24 Mayıs 2015
Avrupa´da Seçim Yarışında Son Haftaya Girildi23 Mayıs 2015
Hollanda Türk Federasyonu, Seçim Güvenliği İçin Tedbir Alacak23 Mayıs 2015
Arnhem’de futbol turnuvası21 Mayıs 2015
İSTANBUL MALTEPE’DE YAŞANAN OLAY HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI19 Mayıs 2015
KIRIKKALE ÜLKÜ OCAKLARI 2. OĞUZ ATA BAHAR ŞÖLENİ 10 Mayıs 2015
ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLIU ANISINA DÜZENLENEN PANELDE ÜNİVERSİTELERDE TERÖR TARTIŞILDI10 Mayıs 2015

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH