Tokat'ta 'Fırat Çakıroğlu Fidanı' Gerginliği

19 Kasım 2017
533 Haber Okunma   0 Haber Yorum

ÜLKÜ OCAKLARI TOKAT İL BAŞKANLIĞININ BASIN AÇIKLAMASI

Milliyetçi Ülkücü hareketin değerli temsilcileri, kıymetli Ülküdaşlarım,
Saygıdeğer basın mensupları,

Hepinizin malumu olduğu üzere 20 Şubat 2015’te Ege Üniversitesi’nde öğrenim gören Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU kardeşimiz, pkklı hainler tarafından okulun bahçesinde şehit edilmiştir. 

Çok şükür adalet tecelli etmiş pkklı hain 18 Temmuz 2017 tarihinde müebbet hapse çarptırılmıştır. Bizlerin acısı da bir nebze de olsun dinmiştir.

Yaşanan acılar henüz tazeliğini koruyorken, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezimiz tarafından, şehidimiz Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU anısına Türkiye genelinde eşzamanlı olarak tüm üniversite kampüslerinde fidan dikimi yapılmıştır. 
Amacımız; şehidimizin ismi yaşatmak, üniversitelerimizde gün geçtikçe zemin bulan pkk terörüne dikkatleri çekmek, Fıratlar ölmesin demektir.

Ülkü Ocakları Tokat İl Başkanlığı olarak bizlerde 1 Kasım 2017 tarihinde Üniversite yönetiminin önümüze bugüne kadar her konuda olduğu gibi bu konuda da engel çıkarmasına rağmen Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde şehidimizin anısına fidanımızı diktik. 

Fidanın ön tarafına ise sadece 
“ Bu ağaç şehit Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU anısına dikilmiştir” yazılı tabelayı koyduk. 

16 Kasım Perşembe günü tabelanın kaldırıldığını öğrendik. Aynı günün akşamına bir levha daha hazırlattırarak tekrar diktik. 17 Kasım Cuma günü o levhanın da kaldırıldığını üzülerek öğrendik.

Şimdi rektör beye ve yönetimine soruyorum;
Ülke olarak zor bir dönemden geçiyorken, Ülkücü camianın hassas olduğu bir konu üzerinde sabırımızı sınamaktan muradınız nedir?
Bir Ülkücü Şehidin ismi sizi neden bu kadar rahatsız ediyor.

Şu zor zamanlarda Türklüğün Bekası tehdit altındayken biz elele omuz omuza olalım derken neden Gaziosmanpaşa Üniversite’nde birlik bozulmaya, fitne çıkarılmaya çalışılmaktadır.

Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU bütün Türk Milletinin şehidi ve değeridir. Bu hareketinizden öyle anlaşılıyor ki sizler bu kutlu aileden değilsiniz.

Memleketin en tepesindeki insanlar birlik bozulmasın, huzur kaçmasın diye uğraşırlarken sizler neyin peşindesiniz, kime ve neye hizmet ediyorsunuz.

Diğer üniversite rektörleri bu duruma sesini çıkarmazken, sizlere ne oluyor.

Sizlere bu aklı veren odak neresidir?

Türk Milliyetçilerinin mezarını size soydururuz mu sandınız?

Hatırasına saygı duymadığınızda susarız mı sandınız?
Bütün bu soruların cevaplarını bizler elbette biliyoruz. 

Kıymetli Ülküdaşlarım, sayın basın mensupları,
Bir rektör düşünün ki, fetönün cemaat olarak anıldığı zaman yıllarca onlarca fetöcüyle birlikte yakın mesai içinde bulunmuş.

Atadığı, göreve getirdiği insanların büyük çoğunluğu fetö’den ihraç edilmiş, tutuklanmış. Ne hikmetse ve arkasında nasıl bir koruma varsa rektör beye hiçbir şey olmamıştır.

15 Temmuz hain darbe girişiminin bir gün öncesinde bir toplantıdan bahseden AKP’li Metin KÜLÜNK sayın rektörü söylemiş ama arkası gelmemiş veya daha sıra gelmemiştir.
Sıranın gelmemesi rektör beyi rahatlatmış olacak ki, şahsına “hocam Türkçe olimpiyatlarında jüri üyeliği yapmış birinin fetö soruşturma komisyonu başkanı olması tuhaf değil mi” diye sorduğum da “ hangimizin bağlantısı yoktu” diye cevap vermiştir. 

Bende “bizlerin hiç olmadı hocam” dediğim zaman “aslında daha iyi değil mi, tanıması açısından” demişti. Bu rahatlık bizlere fazla. Kimse kusura bakmasın.

Rektör Bey! Bu size ve sizin anlayışınızdaki 
bütün yöneticilere son ihtarımızdır. Unutmayın yönettiğiniz babanızdan kalma çiftlik değil milletin emaneti ve onun malıdır. Yüksek öğrenimin amacı anayasal olarak Türk Milliyetçiliğine bağlı nesiller yetiştirmek şeklinde ifade bulmuşken size bunu baltalatmayız.

Milliyetçi Ülkücü hareketin varlığını bu üniversite de yok sayamazsınız. Bizlerin gururuyla, onuruyla oynayamazsınız. Kutsallarımıza dokunamazsınız.
Sizin karşınızdaki Türk Milliyetçiliğinin en ufak parçasıdır icabında yıldırım oluruz, icabında sel oluruz, icabında bir Dursun, bir Yusuf, bir Fırat daha oluruz. 

Sizler ehli keyf ağalar, Makam ağaları
şunu aklınızdan hiç çıkartmayın
Fırat bedel ödediği için, Fıratın arkadaşları 
Surda, Cizrede, Yüksekovada Cehennem deresinde bedel ödediği için o koltuklarda rahat rahat oturabiliyorsunuz.

Hatıralarına dokunandan hesabını sorarız.
Son sözümüz şudur, 
Ülkücülerin huzurunu kaçıranlar
Bundan sonra huzur bulamayacaklar.
Hepinize gösterdiğiniz hassasiyet için 
teşekkür ederim.

Yastığımız mezar taşı 
Yorganımız kar olsun
Biz bu yoldan dönersek 
Namus bize ar olsun!
Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin!
Şehidim ruhun şad olsun!

Açıklamaların ardından ülkücüler Tokat-Turhal Karayolu üzerinde bulunan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Şehitler köprüsü üzerine, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun fotoğrafının bulunduğu 'Siz vatana ihanet etmekten vazgeçmedikçe, biz canımızı feda etmekten vazgeçmeyeceğiz' yazılı pankart astı. Tepkiler üzerine yazının yerine konulduğu görüldü.

''RASTGELE BİR TABELA KİMSE KOYMAMALI''

GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ise tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, ''Gaziosmanpaşa Üniversitesi yönetimini mesnetsiz iddialarla zan altında bırakmak kimseye fayda sağlamaz. Peşinen söylemek isterim. 

Bahsettiğiniz konuya gelince sosyal medyada başlatılan ‘bir fidana saldırı’ veya Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına saygısızlık gibi hususlar kimsenin haddine değildir, aklımızdan da geçmez. 
Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu bu ülkenin şehididir. Sonuçta hepimizin bir değeridir. Bu kimsenin aklından bile geçmez. Kimse huzursuzluk kaynağı aramamalı. Rastgele bir tabela kimse koymamalı. 
Makul olması gereken yerde fidanı da mevcuttur. Kimse bu konuları farklı yerlere taşımamalı. Tabii ki kampüsün belli yerlerinde belli şeyler usul idaresinde olur. 

Biz isterdik ki makul olanı yerine koysunlar. Bugün tabela yerine konuldu, kimsenin o anlamda şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na saygısızlık aklından bile geçmez'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber