Tıbbi Atıkların Bertarafı Çok Önemli

02 Haziran 2017
531 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi geçtiğimiz hafta zeytinliklerin korunması için gösterdiği gayretlerin ardından şimdi de çevre sağlığının etkin bir şekilde denetlenmesi ve çevrenin korunması amacıyla bir önerge verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili ve TBMM Sağlık Komisyonu üyesi Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul imzasıya meclise sunulan yazılı soru önergesinde Yurdakul, Anayasa'ya atıfla, çevreyi geliştirmenin, çevre sağlığını korumanın ve çevre kirlenmesini önlemenin, devletin ve vatandaşın görevi olduğunu ifade ederek; “Kamu ve Özel sektörde çevre teknisyenlerinin ve çevre teknikerlerinin önündeki engeller kaldırılmalıdır.

Çevre sağlığı alanında eğitim gören vatandaşlarımızın kamu kadrolarında daha çok yer bulması bununla birlikte mevzuattaki eksikliklerin giderilerek çevre sağlığı tekniker ve teknisyenlerinin özel sektördeki görev tanımlarının geliştirilmelidir” dedi.

TIBBİ ATIKLARIN BERTARAFI ÇOK ÖNEMLİ

MHP'li Yurdakul, çevre sağlığı açısından tıbbi atıkların bertarafının da önemine işaret ederek “Her hastanede Çevre Sağlığı teknikeri ve teknisyeni görevlendirilmelidir aksi halde tıbbi atıkların insan hayatı üzerinde yarattığı riskleri görmezden gelmenin ciddi sonuçları olacaktır” dedi.

ÇEVRE SAĞLIĞI TEKNİKERLERİ VE TEKNİSYENLERİ LİSANS TAMAMLAYABİLMELİ

Gelişmenin ve ilerlemenin uzmanlaşma ve işbölümü ile gerçekleştirilebileceğini ifade eden Yurdakul, verdikleri önerge ile çevre sağlığı tekniker ve teknisyenlerine lisans tamamlama fırsatı verilmesi gerektiğini söyledi.Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber