Terör Bir İnsanlık Suçudur

13 Aralık 2016
767 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Kastamonu'daki sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu Milli İrade Platformu, çok sayıda vatandaşın da katılımıyla terörü protesto etti.

Nasrullah Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinliğe AK Parti, CHP ve MHP’den oluşan siyasi partiler, çok sayıda STK ile vatandaşlar ve Kastamonu’da ikamet eden yabancı uyruklu mülteciler katıldı.

İstanbul’da düzenlenen bombalı terör saldırısını protesto etmek için Milli İrade Platformu tarafından “Teröre karşı omuz omuza, bayrağını al Nasrullah’a gel” adı altında yapılan etkinlik büyük ilgi gördü. Çeşitli sloganların da atıldığı etkinlikte terör en şiddetli bir şekilde bir kez daha kınandı.

Halka hitap eden MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, insan kanından beslenen, en küçük acıma duygusuna, vicdan kırıntısına sahip olmayan şerefsiz teröristlerin yine İstanbul’da bombalı saldırı düzenlediğini hatırlatarak, şunları kaydetti: “Hainler bir kez daha sahneye çıkmışlar ve Türkiye’yi yasa boğmuşlardır.

Maçka Parkı’ndaki terör saldırılarında canlarımız gitmiş, evlatlarımız şehit edilmiş, milli yürekler yanmıştır. Türkiye’yi teslim alarak yıkmak, yok etmek isteyen katiller ve destekçileri hunhar ve hayasız eylemlerine bir yenisini daha eklemişlerdir. Sonuç itibariyle 36’sı polisimiz olmak üzere 44 kardeşimiz şehit düşmüş, 150 kardeşimiz de yaralanmıştır. Bu korkunç ve kahredici terör saldırısına karşı milletimiz bir ve beraberdir.

Sorumluların bulunup cezalandırılmasını, dökülen kanların yerde bırakılmamasını istemektedir. Unutulmamalıdır ki, terörizm amacına asla ulaşamayacak, Türkiye’nin çözülmesini ve bölünmesini planlayan odaklar imha edileceklerdir. Bundan kaçış ve kurtuluş yoktur. Terör bir insanlık suçudur.

Fail ve tarafları ise insan canına kast eden, huzur ve barışa karşı gelen zulmün ve zilletin alçak taşeronlarıdır. Ülkemizin sosyal ve siyasal uzlaşma kulvarına girmeye başladığı günlerde kaos ve kriz tetikçilerinin devreye girmesi tesadüfi görülmemelidir.”

Türk milletinin yaşanılan melun oyunları bozmaya muktedir olduğunu söyleyen Maşalacı, “Türkiye Cumhuriyeti her türlü iğrenç ve namert operasyonu göğüsleyip ezecek güç ve kudrettedir. PKK, FETÖ, IŞİD, TAK, PYD-YPG ve DHKP-C milli vakar ve namus karşısında yerle yeksan olacaktır. Bunun başka bir alternatif ve yolu kalmamıştır.

Milli beka ve barışımızı yok etme cüretini gösterenlere karşı 79 milyon tek yumruk ve tek ses hareket ederek hainlere göz açtırmayacaktır. Milli birlik ve dayanışma bağlarını daha da sağlamlaştırarak bugünleri aşmak, bu zulmeti yenmek zorunda olduğumuz iyi bilinmelidir.

Türkiye terörizme karşı teyakkuzda olduğundan MHP kadroları ilkeli ve milli duruşuyla devletinin ve milletinin yanında fedakarca mücadele edecektir” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber