Taşmedreseli Yurtşen Durmaz'ı ülkücüler uğurladı

23 Aralık 2015
906 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Ülkücü Hareket'in cefakâr isimlerinden Taşmedreseli Yurtşen Durmaz, Antalya'da tedavi gördüğü hastanede hakk'ın rahmetine kavuştu.

Onbir büçük yıl Taşmedrese'de ceza yatmış olan Yurtşen Durmaz uzun zamandır Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kanser tedavisi görmekteydi. Durmaz'ın yanında yine Taşmedreseli Ülküdaşları ve Antalya Ülkü Ocakları vardı. Yurtşen Durmaz tedavi görürken her türlü ihtiyacını yine bu kişiler karşılamışlardı.

 

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Av. Emrah Taşkın ve yönetiminin bir ziyaretinde Durmaz; "Kimsem yok sanıyordum. Yanılmışım. Sizler beni hiç yalnız bırakmadınız. Benim akrabam yok, benim tek akrabam Ülküdaşlarımdır." diyerek duyduğu memnuniyeti dile getirmişti. Refakatçiliğini de taşmedreseli dostları Reşat Demirçin, İlhan Eray, Ömer Ekinci, Hamdi Kutluay'ın yanı sıra Antalya Ülkü Ocakları Üniversite Teşkilâtından Yunus Çevik, Alper Çıplak, Ahmet Çevik, Ersan Kaya, Alaattin Akpınar, Ahmet Uslu, Emre Kaya, Tunahan Baş, Tacir Şengül, Burak Süzen, Sabir Zeynalov, Hüseyin Kılıç, Arif Çelik yapmışlardır.

 

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Av. Emrah Taşkın, Yurtşen Durmaz ile ilgili İl Ocak Basın ve Sosyal Medya Birimi Başkanı Halit Mert'i görevlendirmişti. Bu sayede tedavi süreci yakından takip edilip, ameliyat öncesi ve sonrası her türlü ihtiyaç karşılanmıştı. 

 

19 Aralık 2015 Cumartesi gecesi rahmeti rahmana kavuşan Yurtşen Durmaz'ın naaşı 20 Aralık 2015 Pazar sabahı taşmedreseli Ülkücüler ve Antalya Ülkü Ocakları yöneticileri tarafından hastaneden teslim alınıp yıkattırıldıktan sonra Antalya Muratpaşa Camii'ne getirildi.

 

Muratpaşa Camii'nde Yurtşen Durmaz'ın naaşından hariç biri CHP'li bir bayana ait olmak üzere toplam 3 cenaze vardı. CHP Antalya Milletvekilleri Deniz Baykal, Mustafa Akaydın ve diğer CHP'liler de O merhum bayanın cenaze namazına katılmak üzere aynı camidelerdi. Ve Yurtşen Durmaz'ın cenaze namazına katılan MHP MYK Üyesi Selçuk Senirli, MHP MYK Üyesi (taşmedreseli) Hüseyin Kocabaş, Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Av. Emrah Taşkın ve yönetimi, MHP Antalya İl Sekreteri Murat Demir, MHP Aksu İlçe Başkanı Kemal Kara, MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, Türk Emekli-Sen ve Birleşik Emekliler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Zeki Öner Özgöçer, taş medreseli ülkücüler ve diğer ülkücülerle aynı namazda saf tuttular.

 

Sırasıyla kılınan cenaze namazlarının ardından ilk olarak en baştaki Yurtşen Durmaz'ın tabutu omuzlara alındı ve tam o sırada diğer cenazenin yanına gitmekte olan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, iki adımlığına da olsa Yurtşen Durmaz'ın tabutuna omuz verdikten sonra diğer partilileriyle birlikte CHP'li merhum bayanın tabutuna doğru gitmişlerdir. 

 

Durmaz'ın "Benim cenazemi Ocak kaldırsın," vasiyeti üzerine naaşı Antalya Ülkü Ocakları önüne getirildikten sonra tabutunun üstüne Türk bayrağı ve bozkurtlu Ülkü Ocakları bayrağı örtüldü. Burada Taşmedreseli Reşat Demirçin'in yaptığı kısa bir konuşmanın ardından dua edilip, helâllik alındıktan sonra Antalya Kurşunlu Mezarlığı'na götürüldü. Burada da yine Ülküdaşları tarafından defnedildi.

 

O kimsesiz değildi. O'nun Ülküdaşları var...

Ruhu şâd, mekânı cennet olsun."

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber