Taşerona Kadro Konusu Acilen Düzenlenmeli;

06 Ekim 2017
303 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP MYK Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, TBMM Genel kurulunda MHP grubu adına yaptığı konuşmada taşeron çalışanlarının kadro düzenlemesinin yapılmasını ve zamanında mesleği ile ilgili staj yapmış olanların staj süresinin sigortadan sayılmasının gerektiğini söyledi.

Ersoy, işveren ve işçi sorunlarının adliyelerde yük olmaktan çıkması ile ilgili oluşturulan “arabuluculuk” müessesesi hakkında yaptığı konuşmada, işveren ile işçi arasındaki sorunların daha hızlı giderilmesine yönelik düşünülen “arabuluculuk” sisteminin faydalı olduğunu fakat kişinin isterse doğrudan mahkemeye gitmesine de engel olunmaması gerektiğini söyledi. 

Ersoy, konuşmasının devamında siyasi iktidarın bir önceki başbakanı zamanında büyük beklenti doğuran “taşerona kadro” konusuna değinerek, verilen sözlerin tutulmasını, taşeron çalışanlarının kadro durumlarının acilen düzenlenmesinin beklenti içindeki insanımız açısından önemli olduğunu söyledi. 

Ersoy ayrıca öğrencilik hayatında ya da farklı şekillerde mesleği ile ilgili staj yapmış kişilerin staj sürelerinin sigortadan sayılarak emeklilikte bundan yararlanılması gerektiğini belirtti. 

Staj dönemi sigortadan sayılmalı ya da staj dönemi borçlanılabilmeli diyen Ersoy, bu taleplere olumlu karşılık vermek devletimizin Anayasamızdaki  “demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir” tanımındaki sosyal yanının gereğidir diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber