Taşer’den çifte salvo: İzmir’den elinizi çekin!

20 Şubat 2014
1153 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer, “Biri diyor ‘İzmir CHP’nin kalesi’ diğeri diyor ki ‘İzmir AKP’ye muhtaç.’ İzmir Hasan Tahsin’lerin, efelerin diyarıdır. Ne kaleye diyenlere ne de tehdit edenlere boyun eğer. Yolsuzluğa bulaşan ellerinizi İzmir’den uzak tutun artık” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili A. Kenan Tanrıkulu ile birlikte Bornova 3.sanayi sitesini gezerek seçim çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer, Aziz Kocaoğlu’nu eleştirirken; “CHP adayı Belediyenin borcu yok diyor, ancak belediyenin şu an ki borcu 143 milyon. Bu halkı kandırmaktır” dedi.
 
Sanayi Siteleri ve İşadamları Derneği’ni ziyaret eden MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer’e MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP Bornova Belediye Başkan Adayı Erol Bahtiyar ve MHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Mehmet Toptaş eşlik etti. İzmir’de doğan ve Bornova’da yaşayan biri olarak bölgenin sorunlarını da, sorunların çözümlerini de bildiğini belirten Taşer, “Ben kentin tüm sorunlarını biliyorum diyecek kadar İzmirliyim. Tecrübelerime güveniyorum. Biz ideoloji siyasetiyle değil, İzmir sevdasıyla bu göreve talip olduk” şeklinde konuştu.

“BU VATANDAŞLA ALAY ETMEKTİR”
Seçmenin adaylardan hoş sözler beklediğini dile getiren ancak kendisinin sadece projelerle konuştuğunu aktaran Taşer, Aziz Kocaoğlu’nu ‘Belediyenin hiç borcu yok’ sözleri üzerinden eleştirdi. Taşer, “Kocaoğlu’nun bu sözü beni rahatsız etti. Madem borç yok, neden yatırım yapılmıyor diye düşündüm ve araştırdım. Kocaoğlu halkı kandırıyor. Belediyenin 2013 yılı borcu 143 milyon TL. Ben bunu söyleyince günü gelmemiş borç diyorlar. Bu vatandaşla dalga geçmektir. Diğer aday ise bu konulara hiç girmiyor. Çünkü birisi devletin kaynaklarını pervasızca kullanırken, diğeri de belediyenin kaynaklarından siyasi rant elde etmeye çalışıyor” ifadelerini kullandı.
 
“İZMİR’DE ARABESK BELEDİYECİLİĞİ YAPILIYOR”
Matematikçi olarak kendisini boş söylemlerin değil, sayısal verilerin ilgilendirdiğini vurgulayan Taşer, Kocaoğlu’nun belediyecilik anlayışının samimi olmadığını söyledi. Taşer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin borcunu öğrenmek için Sayın Tanrıkulu TBMM’de 6 ayrı bakanlığa soru önergesi verdi. İzmir’de bakkal defteri tutar gibi belediye yönetilmez. İZELMAN’ın 2011 yılı zararı 93 milyon. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bütün şirketlerinin borcu ise 73 milyon. Bu kadar sorumsuzca davranmaya kimsenin hakkı yok. Yüreğiniz varsa halkın karşına çıkalım konuşalım. Bu gerçekleri saklamak, İzmirliye ihanettir. Boş söylemlerle demagoji yapmayı bırakın. İş yapın, hizmet yapın. On bir kilometrelik metro hattını üç buçuk senede tamamladık. Bunlar on bir senede beş buçuk kilometrelik metroyu bitiremedi.  Şunu herkes bilsin metro inşaatında çalışan bir yetkili bana dedi ki; ‘Başkanım metro bu yılın sonuna da yetişmez.’ Bunu söyleyen orada çalışan yetkili.  İzmirlilere ‘Cambaza bak cambaza’ oyunu yapıyorlar. İzmir’de Kocaoğlu yoluyla arabesk belediyecilik yapılıyor” şeklinde konuştu.
 
“İZMİR’DEN ELİNİZİ ÇEKİN”
Gaziemir’de, önce esnaf ziyaretlerinden bulunan ve daha sonra Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ni de ziyaret eden Murat Taşer, şunları söyledi: “Ben hem alaylı, hem de mektepli bir belediyeciyim. Çekirdekten yetişme belediyeciyim. Kocaoğlu ve Yıldırım gibi koltuk sevdalısı değilim. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar ortada. Tüm projelerimizin altında Murat Taşer değil, ekibimin imzası var. Bu iş ekip işi. Biri diyor ‘İzmir CHP’nin kalesi’ diğeri diyor ki ‘İzmir AKP’ye muhtaç.’  İzmir Hasan Tahsin’lerin, efelerin diyarıdır. Ne kaleye diyenlere ne de tehdit edenlere boyun eğer. Yolsuzluğa bulaşan ellerinizi İzmir’den uzak tutun artık.”
egedesonsoz

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber