Taşer’den Kocaoğlu’na ‘demokrasi’ çıkışı: Parti içinde…

21 Mart 2014
895 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Taşer, Otokent ve 6. Sanayi esnafı ile bir araya geldi. Rakiplerini eleştiren Taşer, “Parti içinde demokrasiyi uygulayamayanlar İzmirlilere hizmet edemez. İzmir demokrasinin kalesidir” dedi.

Seçim çalışmalarına Karabağlar’da devam eden belediyeciliğin deneyimli ismi Murat Taşer, MHP Karabağlar Belediye Başkan adayı Cihan Demir ile birlikte Otokent Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Akın’ı makamında ziyaret etti.

Otokent’in Burhan Özfatura zamanında yapıldığını belirten Akın, “İzmir hala sizin yaptığınız eserlerle yaşıyor” diyerek Taşer’e teşekkür etti. Sektörün sıkıntılarını anlatan Başkan Akın ve yönetim kuruluna seslenen Taşer, “Otokent benim için çok önemli bir yer, bürokratlık dönemimde büyük çaba göstererek galerici esnafımıza daha iyi şartlarda hizmet vermesi için bu alanı inşa ettik. Emeği geçen herkese minnettarım” ifadelerini kullandı.

İZMİRLİ DÖRT GENÇTEN BİRİ İŞSİZ

Daha sonra 6. Sanayi esnafını ziyaret eden Taşer, burada esnaflara seslendi. İzmir’in işsizlik ve istihdam sorunun da olduğunu söyleyen Taşer, “İzmir’i yöneten her kimse bu sorunun da birinci derece muhatabıdır. Türkiye’de işsizlik yüzde 11-12’lerdeyken İzmir’de bu oran 18-19 düzeyinde daha da acısı İzmir’de genç nüfus işsizlik oranı yüzde 25’lere çıkmış durumda. Sebebi şu izmirde sevk ve idareyi iyi yönlendiren bir mekanizma yok. İleri teknoloji içeren bir sanayi yok. Bir ileri teknoloji üniversitesi yok. 12 yıldan beri bir teknopark projesi var ama İzmir’de bu teknopark hayata geçirilmedi. Oysaki tüm bu eksikler giderildiğinde istihdam artacaktır. Sanayi yatırımındaki teşviği de ortadan kaldırdılar ve AKP adayı bugün hiç sıkılmadan sanayicinin karşısında ben eski bir bakan olarak bunu düzelteceğim, işsizlik konusunda projelerimiz var diyor. Peki ama işsizliği bu kadar yükselten de AKP hükümeti değil miydi? İzmirli tüm bu gerçeklerin farkında. Ve bu şablon içerisinde, bu partilere geçit vermeyecek. Bu partiler hayal görmekten vazgeçsin artık” dedi.
 
“BU ADAMLAR İZMİR’E HİZMET EDECEK”

MHP’li Taşer, CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aziz Kocaoğlu’nu sert sözlerle eleştirdi. Taşer, şunları kaydetti:“CHP’nin adayı demokrasinin bütün kurallarına uydu mu? Bu aday, ‘ben belediye başkanı adayı olmayacağım’ dedi. Çıktı aday oldu. Bu aday, ’Beni aday gösterecekseniz, 11 ilçe belediye başkanı ile ben çalışmam’ dedi. Adayların belirleneceği son gece bunları aday gösterirseniz ben yokum. Beni aday göstermediğiniz takdirde CHP’yi darmadağın ederim, seçim kaybettiririm’ tavrı sergiledi. CHP’yi mecbur bıraktı. Bunlar gerçek. Bunları kimse dile getirmiyor. Sizin demokrasiye bağlılığınız belli. Ne kadar fikirlere, emeğe saygılı olduğunuz da belli. Hangi kriterlerin ortaya konduğu belli olmayan bir süreç geçirdiler. Hep kendinize eyyamcı belediye başkan adaylarını buldunuz. Bu insanlar İzmir’e hizmet edecek. Bu insanlar Aziz Kocaoğlu’na hizmet etmeyecek. Kocaoğlu’na hizmet edecek eyyamcı takımı kurdunuz ve bugün hizmetler yapacağız diye oy toplamaya çalışıyorsunuz” şeklinde konuştu.
EGEDESONSÖZ

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber