Tarladaki traktörden, neden vergi alınıyor?

02 Kasım 2017
346 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Deniz ve hava taşıtlarında vergisiz akaryakıt kullanılırken tarladaki traktörden esnafın ürün servisi yaptığı kamyonetinden neden vergi alınıyor? Denizde gezen teknelerin Türkiye ekonomisine katkısı, sabahtan akşama üretime yönelik çalışan traktörden daha mı fazladır?" diye sordu.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Bahçekapılı, grup başkanvekillerine yerlerinden söz verdi.

 

MHP Grup Başkanvekili Akçay, benzin ve motorin fiyatlarına yapılan zamların Türkiye'nin önemli gündem maddelerinden birisi olduğunu söyledi.

Son 5 günde yapılan zam tutarının benzinde 21, motorinde ise 31 kuruş olduğunu ifade eden Akçay, "Bu zamlardan en fazla etkilenen kesim, esnaf ve çiftçilerimizdir. Esnaf ve çiftçimizin artan akaryakıt fiyatları karşısında korunması elzemdir. Akaryakıttan alınan vergilerde bu iki kesim için acil düzenlemeler yapılmalıdır.
 
Deniz ve hava taşıtlarında vergisiz akaryakıt kullanılırken tarladaki traktörden, esnafın ürün servisi yaptığı kamyonetinden neden vergi alınıyor? Denizde gezen teknelerin Türkiye ekonomisine katkısı, sabahtan akşama üretime yönelik çalışan traktörden daha mı fazladır?

Bu zamlar 
Türkiye ekonomisinin büyümesi önünde engeldir. Hiçbir bahane hükümetin, esnafı ve çiftçiyi kollamasına engel olmamalıdır." diye konuştu. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber