Tanrıkulu’ndan eylemdeki işçilere destek

06 Ekim 2015
882 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, İzmir’in Aliağa ilçesinde faaliyet gösteren bir demir çelik fabrikasında çalışan ve maaşlarını alamayan işçileri ziyaret ederek destek verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekili ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Ahmet Kenan Tanrıkulu, Aliağa ilçesindeki Yeni Foça yolu üzerinde faaliyet gösteren Erol Evcil’e ait fabrikada 5 aydır maaşlarını alamadıkları iddiasıyla eylem yaparak direniş çadırı kuran işçilere destek ziyaretinde bulundu.

Tanrıkulu, işçilerle tek tek ilgilenerek, taleplerini dinledi. Fabrika işçileri, maaşlarındaki sorunun çözümü için Ahmet Kenan Tanrıkulu'ndan destek istedi. 

Bir süre işçilerle görüşen Tanrıkulu, bu haklı mücadeleyi desteklediğini belirterek, "Burada olmamızın sebebi sizlere manevi destek vermek ve biraz moral kazandırmak. Hem de sizlerin yanınızda olduğumuzu göstermektir.

Sendikalı veya sendikasız fark etmez, biz bütün işçi kardeşlerimizin alın teri döken, göz nuru döken bütün kardeşlerimizin yanındayız.

Mesele burada şudur; emeğin karşılığının verilmesidir. Burada siyaset üstü olmak lazım. Biz sizin yanınıza kardeş olarak geldik. Bu işin siyasi çıkarını yapmak için burada değiliz.

Her bir görüşten arkadaşımız olabilir. Herkese saygı duyarım. Mühim olan emeğin yanında olmak karşılığını alabilmektir" dedi.

MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, daha sonra Aliağa Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir boya fabrikasında çalışan ve daha sonra işten çıkarılan işçileri de ziyaret etti.

Tanrıkulu, ziyarette Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay'dan boya fabrikasında yaşanan olaylar ve eylem hakkında bilgi aldı. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber