Ana Sayfa > SAGLIK

TÜRKİYEDE BİR İLKİ DİNAR BELEDİYESİ GERÇEKLEŞTRİDİ
07 Nisan 2014
Bu haber 1197 kez okundu
Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın girişimleri ile Türkiye de ilk defa Dinar’da ‘Bugün – Yarın – Gelecekte Bakım İhtiyacı’ adlı Demans ve Alzheimer konulu Uluslararası Sempozyum düzenlendi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 
TÜRKİYEDE BİR İLKİ DİNAR BELEDİYESİ GERÇEKLEŞTRİDİ
TÜRKİYEDE BİR İLKİ DİNAR BELEDİYESİ GERÇEKLEŞTRİDİ
 
Dinar Belediye (MHP)Başkanı Saffet Acar’ın girişimleri ile Türkiye de ilk defa Dinar’da ‘Bugün – Yarın – Gelecekte Bakım İhtiyacı’ adlı Demans ve Alzheimer konulu Uluslararası Sempozyum düzenlendi. İyaş Sinema ve Konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, ilçe Kaymakamı Avni Kula, Askerlik Şube Başkanı Personel Teğmen Ali Azyaman, Dinar Meslek Yüksek Okulu (DMYO) Müdürü Yard. Doç Dr. İbrahim Balık, Ticaret Odası Başkanı Ahmet Hakan Uyan, ilçe Grup Sağlık Başkanı Dr. Esra Eyice, belediye meclis üyeleri, DMYO, Isparta, Burdur ve Afyonkarahisar’dan gelen öğrenciler. Yurt dışında gelen yabancı ziyaretçiler, yerel basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.
 
Dinar Belediyesi yürütücülüğünde Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Gerontoloji Bölümü, Afyon Kocatepe Üniversitesi Nöroloji Anabilim dalı, İsmail Tufan Gerontoloji Enstitüsü, Ulusal – Sosyal ve Uygulamalı Grontoloji Derneği ve Türkiye ileri yaşlılık araştırma merkezi iş birliğince hazırlanan sempozyuma ilgi yoğun oldu.
 
Saat 09:00’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını Prof. Dr. İsmail Tufan yaptı.
 
Belediye Başkanı Saffet Acar ise yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi; “Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü ve İsmail Tufan Gerontoloji Enstitüsü ile birlikte hazırladığımız, Afyon Kocatepe Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı, Ulusal-Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği Ve Türkiye İleri Yaş Araştırma Merkezi tarafından desteklenen “ Bugün-Yarın ve Gelecekte Bakım İhtiyacı” Konulu uluslar arası sempozyumumuza hepiniz hoş geldiniz. Afyon Kocatepe Üniversitesin’deki değerli hocalarımızın desteği ile Dinar’daki Alzheimer ve Demans hastalarının ne durumda olduğunu öğrenmek amacıyla Ocak 2012 tarihinde Dinar’da 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yönelik olarak yapılan taramada demans görülme oranı % 11.2 olarak tespit edilmiştir. Bu oran dünya ortalamalarına göre nüfusu 25 bin olan bir ilçe için oldukça fazla. Bu sonuç Sayın Prof. Dr. İsmail Tufan Hocamız ile paylaşıldı ve değerli hocamızın önerileri ile Alzheimer Hasta ve yakınları buluşma merkezini faaliyete geçirmek üzere çalışmalarımıza başladık. Bu merkez için gerekli işleri yaparken hastalığın tıbbi olarak kesin bir tedavisinin olmaması, hastaların bakımını  genel olarak ailelerin üstlenmesi, ilerleyen zamanda onlarında psikolojik, fizyolojik ve sosyo ekonomik konularda zorlandıkları kısacası hastalığa karşı çaresizliklerini bildiğimizden Dinar belediyesi olarak onlara  destek sunmamızın gerektiği düşüncesi hiç aklımdan çıkmadı. Şuanda karşımda duran birbirinden değerli hocalarımın desteği ve burada oluşu ile belediye olarak halkımıza hizmet noktasında en gerekli ve değerli hizmetlerden birini sunduğumuzu görüyorum. İleriki zamanlarda merkezimizin daha geniş çaplı hizmet vereceğini ve ihtiyaç dâhilinde kısmi zamanlı yatılı bir merkeze dönüşeceğini de belirtmek isterim. Bu sempozyumda ulusalar arası akademi camiasından dünyanın farklı yerlerinden ve Türkiye’mizin farklı üniversitelerinden sempozyumumuza gelen çok değerli hocalarımızı ağırlıyoruz. Özellikle yaşlılık ve yaşlanma hakkında örnek aldığımız Almanya’dan hocalarımız, Gerontoloji biliminin önde gelen isimlerinden, Gerontologların üstatları olarak gördükleri Avusturalyadan gelen Prof. Seedsman değerli misafirlerimiz arasında. Sempozyumumuza katılım sağlayan tüm hocalarıma burada oldukları için çok teşekkür ederim.”
 
İsmail Tufan ve Başkan Saffet Acar’ın yapmış olduğu protokol konuşmaları sonrasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölümü öğrencileri tarafından müzik dinletisi sunuldu. 

ULUSLARARASI BUGÜN YARIN GELECEKTE BAKIM İHTİYACI SEMPOZYUMU
 
OTURUM 1. BÖLÜM
İlk oturumda konuşma yapan Dr. Jason Holdsworth; Palyatif bakım - Avrupa, Amerika ve Dünyadan Demans hastalarına bakım hizmetleri konusunda slayt eşliğinde sunum yaptı. Prof. Dr. Rolf Heinze ve Prof. Dr. Gerhard Neagele tarafından ise Gerontoloji ve bakım hizmetleri, yurt dışında Demans hastalarına bakımı, istatistik tabloda yıllara göre yaş ve evde bakım örnekleri hakkında konuşma yapıldı.
 
OTURUM 2. BÖLÜM     
 
Birinci devre ikinci oturumda ise Prof. Dr. Suna Taneli Moderatörlüğünde Doç Dr. Melehat Akdeniz; Alzheimer Dışı Demans, Prof. Dr. İsmail Tufan; Avrupa’da ve ülkemizde Demans istatistikleri ve NAYAR 21 sonuçları, Prof. Dr. Bilgen Taneli; Alzheimer, Prof. Dr. Türker Şahiner; Alzheimer’den korunmak mümkün mü? Konu başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.   
 
OTURUM 3. BÖLÜM
 
Moderatör Prof. Dr. Rolf Heinze tarafından yönetilen 3. Bölüm oturumda ise Prof. Dr. Terence Seedsman; Yaşlılıkta bilgelik, Prof. Dr. Ayşe Canatan; Yaşlı bakımın da yaşlı yakınlarının rolü konu başlıklı sunum yapıldı.
 
OTURUM 4. BÖLÜM
 
Dr. İkuko Murakami; Bakım sisteminde güncel bilgiler, Japonya örneği, Yard. Doç. Dr. Sema Oğlak; Gündüzbakım hizmetleri ve yaşam kalitesine katkısı, Faruk Yaşar Gürdal; 65 Yaş üstü bireylerin giyim üzerine düşünce ve davranışları, Prof. Dr. İsmail Tufan; Sempozyumun değerlendirilmesi ve kamuya mesaj konu başlıklı anlatımları, Prof. Dr. Terence Seedsman Moderatörlüğünde slayt sunumları ile birlikte ifade edildi.
 
Belediye Başkanı Saffet Acar yapmış olduğu teşekkür konuşmasında ise şunları söyledi; “Sempozyumun farklı bir önemi ve anlamı da Türkiye ile diğer Ülkeler arasında ki ilişkilerde Dinar ilçesinin bir köprü vazifesi görmesidir, bu ileriki zamanlarda da uluslararası demans projesi ve diğer sempozyumlarla devam edecektir. Sempozyuma ve projemize destek veren başta Gerontoloji Bölümü Kurucu Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan beyefendiye teşekkürlerimi sunmak istiyorum zira kendisinin ve ekibinin bu oluşumda büyük emekleri vardır, ayrıca değerli katılımlarından dolayı davetimizi kabul edip buraya gelen tüm hocalarımıza minnetlerimi sunarım. Sempozyumun ve projemizin Dinarımıza, Afyonumuza, Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor. Yüce Allaha bizi böyle hayırlı hizmetlere tekrar vesile kıldığı için şükredip. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”
 
Uluslararası bazda gerçekleşen sempozyum programı anlatımları sonrasında konuşmacı katılımcılara ve emeği geçenlere Dinar Belediyesi adına Başkan Saffet Acar tarafından plaket takdim edildi.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SAGLIK Haberleri

Başlık Tarih
 
MHP'li Aycan: Tüm önlem ve kısıtlamalara rağmen azaltamıyoruz08 Nisan 2019
AYCAN “OBEZİTEDE AVRUPA BİRİNCİSİYİZ”17 Ocak 2019
İşte MHP’nin Ruh Sağlığı Yasası teklifinin detayları09 Ocak 2019
Devlet Bahçeli’den ‘Ankara’ açıklaması!13 Aralık 2018
Engelli Çocuklarımıza Verilen Aylık 12 Saat Özel Eğitim Yetersiz 06 Aralık 2018
MHP'den TBMM'ye 3 Kanun Teklifi03 Aralık 2018
"ENGEL OLMAYALIM, DESTEK OLALIM"03 Aralık 2018
MHP’den YHS açıklaması14 Kasım 2018
MHP'li Vekil, Otizm ve Down Sendromu Sorununu TBMM'ye Taşıdı07 Kasım 2018
MHP’den yaban hayvanları için ‘ekolojik geçit’ teklifi07 Kasım 2018
ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ YILIN SADECE BİR GÜNÜNDE HATIRLANMAMALI 22 Ekim 2018
ÇÖLYAK HASTASI ÇOCUKLARIMIZ HEP AKLIMIZDAYDI 17 Mayıs 2018
TAŞDOĞAN, YOK OLAN NESİL BİZİM NESLİMİZ..12 Nisan 2018
OBEZİTE VE SİGARA TÜKETİMİ ARTTI, KANSER VAKALARI ÇOĞALDI 04 Nisan 2018
MHP'li Celal Adan Otizm Farkındalık Programına Katıldı25 Mart 2018
SAĞLIK ALANINDA İSTİHDAM SORUNLARI VAR 14 Mart 2018
MHP'Lİ ETİMESGUT BELEDİYESİ'NDEN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ09 Mart 2018
MHP'nin hazırladığı 'Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı' Meclis'te 02 Mart 2018
Otizm Derneği'nden MHP'ye ziyaret21 Şubat 2018
Kamuoyunun Dikkatine..!21 Aralık 2017
Sağlıkta Katkı Payı Kaldırılmalıdır19 Aralık 2017
MHP RİZE’DEN RTE KAMPÜSÜNDE ZEHİRLENEN ÖĞRENCİLERE ZİYARET13 Aralık 2017
RUHSAR DEMİREL GAZİANTEP’TE DİYABETLİ ÇOCUKLARLA BULUŞTU05 Aralık 2017
MHP'li Kaya'dan Engelliler Günü Mesajı03 Aralık 2017
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI02 Aralık 2017
"3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı02 Aralık 2017
MHP’den ilginç iddia!01 Aralık 2017
Uyuşturucuyla Mücadele Konferansı20 Kasım 2017
MHP ALARM ZİLİNİ DUYUYOR14 Kasım 2017
“Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele” 10 Kasım 2017
EŞ DURUMUNDA ŞARTLAR ÇOK AĞIR 09 Kasım 2017
AİLELERİN BEKLEDİĞİ ÖNERGE MHP'DEN GELDİ03 Kasım 2017
MHP'den doğum yardımının artırılması için kanun teklifi01 Kasım 2017
MHP KOZAN'DAN MEME KANSERİNE KARŞI FARKINDALIK ÇALIŞMASI28 Ekim 2017
'Erken fark edersen, çok şey fark eder' 26 Ekim 2017
"YÖK ve Sağlık Bakanlığı bir köprü kurmalı"26 Ekim 2017
'Zehirsiz Yaşam Hakkımız' 21 Ekim 2017
SAĞLIKÇILARIN YIPRANMA PAYI HAKKI20 Ekim 2017
MHP Engelliler İle El Ele13 Ekim 2017
"Şehir Hastaneleri gözden geçirilmeli"04 Ekim 2017
Son araştırma! İşte en çok öldüren hastalıklar24 Eylül 2017
“VATANDAŞIMIZIN ELİNE BATAN DİKEN BİZİM DE CANIMIZI YAKAR” 29 Temmuz 2017
Sıradan Muayenehaneler Kurumsal Hastane Gibi Sunuluyor16 Temmuz 2017
Engellilerle ilgili en çok mevzuat başvurusu oluyor01 Temmuz 2017
MHP Aydın Aslı'yı Yaşatmak İçin Seferber Oldu07 Haziran 2017
“Engelli kardeşlerimiz için yapılacak her şey onlara minnet değil, katkıdır”12 Mayıs 2017
“SOMA ADALET BEKLİYOR” 12 Mayıs 2017
MHP'li Karakaya, Başbakan Yıldırım'a Şehir Hastanelerini Sordu11 Mayıs 2017
"Vatandaşa ücretsiz sağlık hizmeti sosyal bir haktır"06 Nisan 2017
Sağlık Çalışanları Masa Tenisi’nde Buluştu05 Nisan 2017
"O zaman bu gençler niye okuyor? 17 Mart 2017
Yusuf Baş’tan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı14 Mart 2017
MHP Çukurova’dan sigarayı bırakma kampanyası07 Mart 2017
MHP'Lİ USTA ATANAMAYAN SAĞLIKÇILARI KABUL ETTİ16 Şubat 2017
ZORUNLU GENEL SAĞLIK SİGORTASI SİSTEMİ İPTAL NEDEN EDİLMELİ?24 Ocak 2017
SAĞLIK CAMİASI ÜVEY EVLAT GİBİ16 Aralık 2016
HASTALIKLAR ARTIYOR, KORUYUCU SAĞLIK HİZMETİ VERİLEMİYOR13 Aralık 2016
ENGELLERİ SEVGİYLE AŞMALIYIZ03 Aralık 2016
“Engellilere hayatı kolaylaştırmalıyız”03 Aralık 2016
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ HER BİR VATANDAŞIN DERDİNİ KENDİ DERDİ OLARAK GÖRÜR03 Aralık 2016
Facia kurbanlarını ziyaret ettiler01 Aralık 2016
Taşdoğan’dan , Sağlıkta gündemi sarsacak açıklamalar08 Kasım 2016
MHP'li Yurdakul'dan Sağlık Uyarısı30 Eylül 2016
MHP'li Şefkat Çetin kalp ameliyatı oldu24 Eylül 2016
HASTANELER ÇÖPÇATANLIK MÜESSESİ DEĞİLDİR14 Temmuz 2016
DEVLET BAHÇELİ BİR SABIR DERYASIDIR, ZAFERE GİDEN YOLDUR...17 Haziran 2016
MHP'Lİ KARAKAYA'DAN '1 OLAY' 7 SORU!09 Haziran 2016
SAĞLIKTA ŞİDDETE UĞRAYANLARIN ORANI YÜZDE 70’DİR28 Mayıs 2016
'KAMUDA 22 BİN ENGELLİ KADROSU BOŞ'16 Mayıs 2016
MHP'li Taşlıçay: 14 Mayıs Eczacılık Günü'nü kutladı14 Mayıs 2016
MHP Ankara’dan beyaz karanfilleri ziyaret.12 Mayıs 2016
Engelli insanlarımız yılın her günü hatırlanmalı12 Mayıs 2016
"Ne kadar para o kadar sağlık"06 Mayıs 2016
Müezzinoğlu'na sağlık personeli sorusu01 Nisan 2016
14 MART, SAĞLIK CAMİASI İÇİN BİR BAYRAM MI, EZİYET Mİ?13 Mart 2016
Terörün Gölgesinde 14 Mart Tıp Bayramı13 Mart 2016
SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL POLİTİKALARI ALARM VERİYOR18 Şubat 2016
MEHMET AYDIN TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ !02 Şubat 2016
NEDEN OTELDE KALIYOR?23 Ocak 2016
ZORUNLU GSS. SİSTEMİ VE GSS. BORÇLARI İÇİN ÇÖZÜM TALEPLERİ VAR.16 Ocak 2016
SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?17 Aralık 2015
MHP, ENGELLİLERLE İLGİLİ TEKLİFİNİ TBMM'YE SUNDU03 Aralık 2015
Tek engelimiz, önyargılarımız!02 Aralık 2015
ÖZCAN YENİÇERİ HASTANEYE KALDIRILDI !23 Kasım 2015
MHP Beyannamesinde Sağlık Politikaları...05 Ekim 2015
Sağlık Bakanlığı Harekete Geçmek İçin Toplu Ölümleri mi Beklemekte?06 Temmuz 2015
Bahçeli'den Demirel'le ilgili 4 D tanımı 18 Haziran 2015
Bahçeli'den taziye mesajı17 Haziran 2015
Süleyman Demirel Vefat Etti! 17 Haziran 2015
Sağlıkta Hizmet için “Devlet sözü” veriyoruz02 Haziran 2015
MHP'li Akçay: Engelli çalıştırma kontenjanı yüzde 40 boş25 Mart 2015
Huzurevi Ziyaretleri Yaşlıların Sorunlarını Çözmüyor21 Mart 2015
Ruhsar Demirel hekimlerin Tıp Bayramı'nı kutladı14 Mart 2015
Sağlık çalışanları hak aradı13 Mart 2015
13 Mart’ta hasta olmayın!05 Mart 2015
Güven Özdil’e, hastanede ziyaret.28 Şubat 2015
AK-LAMA PARTİSİ YİNE YOLSUZLUKLARI AK-LADI!10 Ocak 2015
TERMAL FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ ALLAH’A AMANET04 Ocak 2015
"SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKME NOKTASINA GELDİ"08 Aralık 2014
Ruhsar Demirel: Bugün Engellilerin Toplumla Bütünleşme Günü03 Aralık 2014
Engelli vatandaşlarımıza yeterli istihdam sağlanmıyor03 Aralık 2014
YILMAZ’IN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI03 Aralık 2014
Fatih Çetinkaya: Engelli olmak kişinin tercihi değildir03 Aralık 2014
Ruhsar Demirel'den Engelli Yakınları İçin Yasa Teklifi22 Kasım 2014
Tarsus'ta Yaşlılar Erinç Evi ve Ülker Aydın parkı açıldı!16 Kasım 2014
Vural, lösemili çocukları kabul etti07 Kasım 2014
TÜRKMENLERE ZULMÜ GÖRMEYENLERİN KOBANİ İÇİN İNSANİ DEĞERLERDEN BAHSETMESİ İKİYÜZLÜLÜKTÜR14 Ekim 2014
Baraj taştı piknikçiler sular altında: 6 kayıp25 Ağustos 2014
Bahattin Şeker, Madde Bağımlılığı sorununu Meclis'e taşıdı03 Temmuz 2014
Lütfü Türkkan esrar eroin satışını Meclis'e taşıdı03 Temmuz 2014
SGK ÇATISI AKIYOR23 Haziran 2014
MHP'Lİ HALAÇOĞLU, GDO TESPİT EDİLEN BEBEK MAMALARINI SORDU04 Haziran 2014
MHP'Lİ TÜRKKAN: SAĞLIKTAKİ SORUNLAR İÇİN GENEL BİR REFORM DÜŞÜNÜLÜYOR MU?29 Mayıs 2014
O raporu veren doktora soruşturma!-VİDEO20 Mayıs 2014
Taner Yıldız: 166 İşçi Hayatını Kaybetti14 Mayıs 2014
14 MAYIS ECZACILAR GÜNÜ14 Mayıs 2014
Ruhsar Demirel: Bu haftanın engellerimizi aşmak için vesile olmasını diliyorum13 Mayıs 2014
İkizlerin yardımına Hüseyin Sözlü koştu29 Nisan 2014
4 Milyon Prim Borçlusu Hastaneye Gidemiyor08 Mart 2014
BAHÇELI, MURAT SÖKMENOĞLU VE SÜLEYMAN SEBA'YI ZIYARET ETTI23 Ocak 2014
Sağlık Sistemi Batıyor!13 Aralık 2013
MHP'DEN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI03 Aralık 2013
Selçuk MHP’den Engelliler Günü Mesajı03 Aralık 2013
3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü03 Aralık 2013
Türkiye'de her yıl 3 bin çocuk kansere yakalanıyor27 Kasım 2013
LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR MECLİS'TE...08 Kasım 2013
HİZMETİN ÖZNESİ İNSAN06 Kasım 2013
Hastaneye Akın Eden Ülkücüler Orhan’a geçmiş olsun dediler09 Ekim 2013
23. Dönem Manisa Milletvekili Orhan, Hastaneye Kaldırıldı08 Ekim 2013
Semih Yalçın'dan Emeklileri Sevindirecek Önerge21 Eylül 2013
Sinan Oğan Türk Milletinin Halk Sağlığı Haftasını Kutladı04 Eylül 2013
MHP'den sağlık çalışanlarını sevindirecek teklif05 Haziran 2013
AKP'ye fuhuş operasyonu29 Mayıs 2013
Kozakçıoğlu evinde ölü bulundu23 Mayıs 2013
Ruhsar Demirel`in Engelliler Haftası Münasebetiyle Yayınladıkları Mesaj10 Mayıs 2013
ENGELLİLERİN EĞİTİM İŞGÜCÜ GİBİ SORUNLARI GİDERİLMELİ09 Mayıs 2013
Bursaspor kulübü başkanı Yazıcı hayatını kaybetti07 Mayıs 2013
Şehit Bakan Gün Sazak'ın eşi Nilgün Sazak vefat etti29 Nisan 2013
Ankara da Bir İlk - Organik Çiğ Süt Üretimi17 Nisan 2013
Ankara Çocuk Hastanesinde Döner Sermaye Ek Ödemelerini Protesto Ettik16 Nisan 2013
Dr. Sami Ulus Kadın Doğum,Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları EAH Çalışanlarından Döner Sermaye Protestosu14 Nisan 2013
3 yıl vatansız yaşadı10 Nisan 2013
SAĞLIK BAKANLIĞI'NDA T.C. İSTİFASI10 Nisan 2013
Türk Veteriner Hekimler Birliği Hangi Sanayicileri Kınadı.23 Mart 2013
Tam Gün Yasası’nda son durum15 Mart 2013
Hasulkuhaber'in Kurucusu İsa Günyeli Başın Sağolsun 03 Mart 2013
113 Ne İşe Yarıyor?26 Şubat 2013
Faydası saymakla bitmiyor!10 Şubat 2013
Sağlıkçıların gözü Anayasa Mahkemesi'nde07 Şubat 2013
Sağlık Yardımlaşma Kurumu Bir An Önce Kurulmalıdır.02 Şubat 2013
Turp yiyin turp gibi olun31 Ocak 2013
Sağlık Yardımlaşma Kurumu Bir An Önce Kurulmalıdır.29 Ocak 2013
Uyuşturucu Kullanımında Hızlı Yükseliş27 Ocak 2013
ASTIMLI HASTALARIN SIK SORDUĞU 10 SORU26 Ocak 2013
'Sigarayı bıraktırma aşısı' üretildi26 Ocak 2013
Sağlık Personelinin Alacağı Maaş ve İkramiye...24 Ocak 2013
Hastalar Memnun Eczacılar Karşı...24 Ocak 2013
Hastaneler Bir Yere Toplanamaz23 Ocak 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH