Ana Sayfa > EĞİTİM

TÜRKİYE KAMU-SEN YİĞİT VE DİK DURUŞUN SESİDİR
20 Nisan 2016
Bu haber 959 kez okundu
Koncuk: Yüzde Yüz Yerli Ve Milli İnsanların Adresi ‘Türkiye Kamu-Sen’dir
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Genel Başkan İsmail Koncuk, Türkiye genelinde sürdürdüğü ziyaretlerine 16 Nisan 2016 Cumartesi günü Selçuklu’nun başkenti, Mevlana’nın şehri, medeniyetler kenti Konya ile devam etti.

Konya girişinde yüzlerce araçlık bir konvoyla Genel Başkanımız İsmail Koncuk, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz, Türk Emekli-Sen Genel Başkanı Osman Özdemir,  Türk Eğitim-Sen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz Kocakaplan ve Türkiye Kamu-Sen heyetini karşılayan Konyalılar kamu çalışanlarının ve Türk milletinin değerlerinin yılmaz savunucularını bağırlarına bastılar.

Konya İl Temsilciliğimizin organize ettiği, “Türkiye Kamu-Sen Konya Teşkilat Buluşması”nın yapıldığı salona alkışlar ve sloganlarla giren Genel Başkan İsmail Koncuk konuşmasında çalışma hayatı ve Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

KONCUK: ‘DİN GÜZEL AHLAKTIR; GÜZEL AHLAK İSE SADECE LAFTA KALMAMALIDIR

Konuşmasına Türkiye Kamu-Sen’in vefakar, cefakar ve yürekli mensuplarını selamlayarak başlayan Genel Başkan İsmail Koncuk, içinde bulunduğumuz Kutlu Doğum Haftası’nın ülkemize ve İslam alemine kutlu olmasını diledi. Koncuk, “Türk-İslam aleminin kutlu doğum haftasını kutluyorum.Peygamber efendimizin güzel ahlakının gerçek anlamda Türk-İslam aleminde hakim  olduğu günleri en kısa zamanda görmeyi arzu ediyorum.

Peygamberimiz İslam dinini tanımlarken, “Din güzel ahlaktır”diye tanımlıyor. Güzel ahlak deyince aklımıza her türlü güzellikler gelmeli.Mesele hatayı affetmek gelmeli, dostları kucaklamak, vefalı olmak, haram  yememek, işi ehline vermeyenlere karşı tedbir alınması gerektiğini idrak etmek akla gelmelidir. İslam dünyasında ne yazık ki peygamber ahlakıyla yaşama anlamında ciddi eksikler var. Bugün müslüman kanı sudan ucuz hale gelmişse bu aynı zamanda Müslümanın Müslümana değer vermemesinden de kaynaklanan bir durumdur. Biz birbirimizi sevmezsek başkalarından da bizi sevmesini bekleyemeyiz. İslam dünyası olarak gerçek anlamda İslam’ı idrak etmemiz ve anlamamız gereken günler yaşıyoruz.

Bugün Türkiye’nin de nasıl yönetildiğini görüyoruz. Kamuda,Türkiye Kamu-Sen  mensuplarının adeta dışlandığı bir dönemi yaşıyoruz. Türkiye Kamu-Sen mensupları Allah’a şükürler olsun vatansever, milliyetperver insanlardan oluşuyor. Bizim en tebarüz etmiş özelliğimiz budur, Türkiye Kamu-Sen mensupları ahlaklı insanlardır. Siz bir yandan İslam’ın güzel ahlak olduğunu söyleyip, diğer yandan Türkiye Kamu-Sen mensupları gibi güzel ahlakla bezenmiş bu topluluğa üçüncü sınıf insan muamelesi yaparsanız siz, İslam’ın güzel ahlakından hiç nasip almamışsınız demektir.

Güzel ahlak sadece lafta kalmamalıdır. Etrafınıza bakın,kimler okul müdürü oluyor, kimler hastane müdürü oluyor, kimler adliyede göreve geliyor. Eğer sizler bu sorulara, gerçekten bütün yüreğinizle “İşin ehilleri makam sahibi oluyor” cevabını verebiliyorsanız o zaman mesele yok ama ‘Sayın Başkan, ne yazık ki işin ehli olan dışlanıyor, kabiliyetsiz ve liyakatsizler işbaşına geliyor’ diyorsanız o zaman Türkiye’de herkes kendini sorgulamak zorundadır ve tabii en başta yönetenlerin de kendilerini sorgulaması gerekir.

Bu yanlışları yapanlar yetkili makamlarda oturanlardır ama buna sessiz kalanlar kimlerdir? İnsan hakları gaspını sineye çekenler kimlerdir? Sadece yönetenleri suçlamakla bir yere varamayız. Birine haksızlık yapılırken, bunu gören ve sessiz kalanlarda en az haksızlığı yapanlar kadar suçludurlar. Böylesine güzel bir haftayı kutlarken tüm Türk milletine tavsiyem bir de nefis muhasebesi yapmalarıdır.Gerçekten nefis muhasebesi yapmamız gereken günlerden geçiyoruz. Bir siyasetçi hata yapabilir ama o siyasetçi bu milletten tepki görmüyorsa, o hatalar zincirine endişe duymadan devam eder.

Muhatap olduğu kitleden gerekli tepkiyi göremeyenler, “Nasıl olsa her yaptığım bu ülkede kabul görüyor ben bildiğimi yapmaya devam ederim”der. Biz bu hatalara sessiz kalırsak, milletimizin geleceğini olumsuz yönde şekillendiren olaylara sessiz kalırsak millet olarak bir geleceğimizin kalmayacağını üzülerek ifade etmek isterim. Bugün bulunduğumuz konum adına,menfaatlerimiz adına çok iyi konumda olabiliriz ve bir takım yanlışları söylemek kendi adımıza risk olabilir; ama bu kusurları sineye çekersek tepemizdeki çatı hepimizin başına çöker. Milletin geleceğini şekillendiren şey,milleti oluşturanların güzel ahlak ile bezenmiş olmasıdır.  Güzel ahlak deyince hukuka, insan haklarına ,yargı bağımsızlığına, adalete saygıyı anlayacağız, insanlar arasında  ayrım yapmamanın Allah’ın emri olduğunu bileceğiz” dedi.

 

KONCUK: TÜRKİYE KAMU-SEN, AYDINLAR VE BİLENLER HAREKETİDİR

Güzel ahlak anlayışının hayatın her alanında yerleşmesi gerektiğine vurgu yapan Genel Başkan İsmail Koncuk, doğru bildiklerini toplumun geleceği için paylaşmayanların, allame-i cihan olsalar dahi biliyor olmasının bir anlam ifade etmeyeceğini söyledi. Koncuk, “İstiklal Marşımız, ‘Korkma!’diyerek başlıyor. Neden ‘Korkma’ diyor. Çünkü, bu millet, hep doğruyu yapan,ülke geleceği, namusu, ırzı adına ölümü göz alan millettir. Peygamber efendimizin tanımlamasıyla güzel ahlakı hayatının her safhasında uygulayan bir millettir. O nedenle “Korkma” diyor ve İstiklal Marşımız, “Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet; Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!diyerek sona eriyor. Yani, Akif diyor ki, Bu bayrağın hür dalgalanması ve milletin bağımsız yaşayabilmesi için gereken her bedeli ödedi. Allah’a iman etmiş olan Türk Milleti, hürriyet ve bağımsızlığı için nesillerini feda etti,ve her şeye rağmen hakkı tutup kaldırdı. Namusu, ırzı, şerefi için riski söze aldı ve tüm bunların neticesi olarak da hürriyeti ve bağımsızlığı hak etti.

Türkiye Kamu-Sen hareketi bir aydınlar hareketidir. Sadece sendikal bir hareket değildir. Yüce Allah, Ayet-i Kerimesinde buyuruyor ki,“Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Bu ne demek? Bilenler bilmeyenlerden daha kıymetlidir ama kıymet nasıl ölçülür, eğer bilen dediğimiz o insanlar o bilgisini toplum adına, doğruyu  yapmak adına kullanıyorsa onların kıymeti vardır. Bilen insan, bilgisini toplumun problemlerini çözmek adına kullanmıyor, doğruya yöneltmek adına kullanmıyor,başıma bir şeyler gelir diyorsanız bu bilginin kimseye faydası yoktur.Bilginizin değeri allame-i cihan olsa bile, bildiğinizi milletin geleceği için paylaşmıyorsanız bunun hiçbir anlamı yoktur. Dolayısıyla,  toplumun aydınlık,okumuş insanları dediğimiz akademisyenlerimiz, öğretmenlerimiz, din adamlarımız, tüm memurlarımızın yani bilen insanlar bilen olma sorumluluğunu ortaya koyması lazım. İşte bilen olma sorumluluğunu yerine getiren insanların oluşturduğu Türkiye Kamu-Sen hareketi bir aydınlar ve bilenler hareketidir.Bildiklerini toplum ve milletin geleceği için korkmadan kullananlar hareketidir. Korkaklar hareketi asla değildir. Sizlere çok iş düşüyor, emek sarf etmemiz gerekiyor.

Bizi biz yapan değerleri ortaya koyma yürekliliğimizle biz farklıyız. Türkiye Kamu-Sen asla bir yandaşlar ve yağcılar hareketi olmadı,olmayacaktır da. Bundan dolayı Türkiye Kamu-Sen mensuplarını dışlayarak, bu ülkeyi iyi yönettiğini zanneden insanlar iyi düşünmelidir ve yaptıklarının ne anlama geldiğini görmelidirler.  Sayın Cumhurbaşkanı bir mitingde, ‘Ben yüzde yüz yerli yüzde yüz milli 550 tane Milletvekili istiyorum’ demişti. Elbette böyle olmalı. Ben Konya’dan, sayın Başbakan’ın memleketinden, sayın Cumhurbaşkanı ve sayın Başbakan’a sesleniyorum ve diyorum ki, ‘Türkiye Kamu-Sen 450 bin üyesiyle yüzde yüz yerli ve millidir.Eğer milli ve yerli olmak sizin için gerçekten kıymetli bir değerse o zaman soruyorum; bu insanları neden yönetici yapmıyorsunuz? Size vatansever insanlarmı lazım, milliyetperver, fedakar, cefakar insanlar mı lazım,  işte adresi Türkiye Kamu-Sen’dir.’

Yerli ve milli olma talebinizde samimi iseniz o zaman, neden yağcıları, yalakaları görevlere getirilmesine göz yumduğunuzu açıklayın. Neyle karşılaşırsak karşılaşalım biz duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Bu anlayışımızla yolumuza devam edeceğiz” Türkiye Kamu-Sen mensuplarını koltuk için, unvan için ömür boyu savundukları değerleri satarlar diye kimse beklemesin. Satanlar gittiler,  işte, geride kalanlar buradadır. Kimse korkacağımızı da sanmasın. Yüce Allah buyuruyor ki, ‘Her nefis ölümü tadacaktır’ Biz’de diyoruz ki, ‘ Ölümden öte yol yoktur, o nedenle korkmuyoruz’ dedi.

 

KONCUK: “BAŞBAKAN’IN MEMLEKETİ KONYA’DAN SAYIN BAŞBAKAN’A SESLENİYORUM, ‘TAŞERONA KADRO SÖZÜNÜZÜ YERİNE GETİRİN.”

Türkiye’de çalışma hayatının adeta bir köstebek tarlasına dönüştürüldüğünü belirten Genel Başkan İsmail Koncuk, çalışma hayatına dahil edilmek istenen  bütün yeni ucube sistemlere karşı duracaklarını söyledi. Koncuk, “Çalışma hayatı çok kötü bir süreç içerisinde. Sayın Başbakan grup toplantısında bir söz verdi ve,‘Taşeronları kadroya alacağız’ dedi. Başbakan çıkıp ‘Kadro’ diyor, ‘Hem de asıl iş yardımcı iş tanımı yapmadan alacağız’ diyor. Bir gün sonra bu ülkenin Maliye Bakanı çıkıyor ve ‘Özel statü, Sınav, performans, kesintisiz çalışma’ diyor.Sayın Başbakan kadro derken, Maliye Bakanı’nın o sözleri hiçe sayması gibi birşey olabilir mi? Bu nasıl iştir? Ayrıca siyasi iktidar 1 Kasım seçimleri öncesinde “Taşerona kadro” diye vaatlerde bulunmuştu. Başbakan’ın memleketi Konya’dan sesleniyorum; sayın Başbakan’a, ‘Şayet Maliye Bakanının dediği gibi uygulama yapılırsa, siz sözünüzü yerine getirmiş olmayacaksınız’ sayın  Başbakan’ın sözünü tutmamış insan durumuna düşmesini istemiyorum.

Biz yıllardır 4-B-4-C, 5393 sayılı çalışanların, 4924 sayılı kanuna tabi çalışanların,İdari Hizmet Sözleşmeli olarak çalışanların, vekil ebe , hemşire ve vekil  imam olarak çalışanların kadroya alınması mücadelesini veriyoruz. Şimdide özel statü diye yeni bir istihdam modeli çıkardılar. Biz bunların mücadelesini verirken, ucube bir anlayışın çalışma hayatında yer bulmasını, 720 bin insanın bu şekilde çalışma hayatına dahil edilmesini anlamayacağız, kabul etmeyeceğiz. Özel statü demek,  4-A- 4-B, 4-C,4-D  yanına 4-E getiriliyor demektir. Bu özel istihdamın bir tanımı yok çalışma hayatına yeni bir marazlı anlayış daha geliyor. Halen taşeron olarak çalışan insanlar, bu ülkenin evlatlarıdır ve siz bu evlatları özel statü gibi bir şeye tabi tutamazsınız. Geleceği belirsiz, iş güvencesiz bir şeyin içine atamazsınız. Bunu kabul etmiyoruz.

Tabii, bu da yetmedi, çalışma hayatına esnek istihdam yani kiralık işçi modelini getiriyorlar. TBMM’de görüşülen taslağa göre, bu milletin evlatları adeta kiralık adam olacak. Özel istihdam büroları kurulacakmış ve buralardan kiralık işçiler temin edilebilecekmiş. Eskiden amele pazarları vardı, giderdiniz oradan işçi seçerdiniz. Şimdi bu düzenlemeyle o amele pazarlarının modern şekli. İşte bu özel istihdam büroları olacak. Artık Türkiye’de kiralık işçi dönemi başlayacak.İnsanın yüzünün kızarması lazım. Kıdem tazminatı olmayacak, emeklilik hayali olmayacak. Böyle bir çalışma modeli olur mu? Birileri mallarına mal katacak,ama bu memleketin çocukları kiralık işçi olarak çalışmaya mahkum edilecek.TBMM’de bu kanuna onay verecek milletvekillerine sesleniyorum; aklınızı başınıza alın, vicdanınızın sesini dinleyin. Eğer bu kiralık sistemi getirirseniz, bu millet ebediyen size beddua eder” dedi.

 

KONCUK:  KİRALIK KALEMLER 657’Yİ BİLMEDEN KONUŞUYOR

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda  yapılması planlanan değişikliklerin takipçisi olduklarını belirten Genel Başkan İsmail Koncuk; “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile de uğraşıyorlar. 1 Kasım seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı paralelile mücadele için bu yasanın değişmesi gerektiğini söyleyince bir tane köşe yazarı hemen bir yazı kaleme almış. Yazısında, “bu millet maraba, 657 ise kral”demiş. Kendisine sormak lazım, ortalama 2500 lira maaş ile geçinen biri nasıl kral oluyor? Mesele yağ çekmek olunca, böyle gerçek ile alakası olmayan yazılarda çıkmaya başladı.

Yine geçtiğimiz günlerde aralarında benim de bulunduğum 25 sivil toplum örgütünün başkanı ile bir araya gelen Başbakan’a  657 sayılı kanun ile uğraşılmasından duyduğum rahatsızlığı dile getirdim. O sırada bir sivil toplum örgütünün başkanı “657 sayılı devlet memurları kanunu değişmelidir” dedi. Kendisine hiç yasayı okuyup okumadığını sordum. Olumlu cevap veremeyen o kişiye kendisini ilgilendirmeyen ve hiçbir bilgisi olmadığı yasa hakkında konuşmamasını ve ahkâm kesmemesini söyledim. Düşünebiliyor musunuz,  kral danfazla kralcılık yapmak adına koskoca bir STK’nın başkanı olan bu adam kalkıyor,2 milyon 600 bin memurun geleceğiyle ilgili yersiz hükümler ortaya atabiliyor.Buradan tekraren herkese ifade ediyorum; Bir insanın cumhurbaşkanı ya da Başbakan olması her söylediğinin doğru olabileceği anlamına gelmez. Bunu kabul etmiyoruz. Her fırsatta ta bunu kendilerine söylüyorum.

Burada bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Çoğu kişi, 657 sayılı kanunda göre “bu devlet memurları ne yaparsa yapsın, asla işten atılamaz” şeklinde bir hüküm olduğunu düşünüyor. Herkes şunu iyi bilsin ki;devlet memurlarının bu manaya gelebilecek iş güvencesi yoktur. Çünkü kanunda devlet memuru ne yaparsa yapsın işten atılamaz diye bir madde yok. İş güvencesi, kanun maddesinden değil, hukuka olan, yargıya olan güvenden kaynaklanıyor. Eğer idare benim üzerimde hukuksuz bir karar uygularsa, ben yargıya gider ve hakkımı geri alırım. İşte bundan kaynaklı bir iş güvencesivar. Anayasanın 125. Maddesi idarenin her türlü tasarrufuna karşı yargı yolunun açık olduğunu söylüyor. Ama bu durum bütün vatandaşlarımız için geçerlidir.Sadece memurlarımız için değil. Bu anayasal hak esnaf için de var, çiftçi içinde var, elbette memur için de olacak. Tek farkımız bizimle ilgili soruşturma açılacaksa, amirimizin izin vermesi gerekiyor. Bu da, bizim yaptığımız işin özelliğinden kaynaklanıyor.Devlet memurlarının hangi şartlarda işten atılabileceği yasada belirtilmiş.Türk Ceza Kanunu’na da tabi olan devlet memurları orada geçerli olan maddelerinde hükmü altındadır.

Yaptığımız için özelliğinden dolayı, işçi gibi tazminatımızı verip kapının önüne tabi ki koyamazlar. Devleti temsilen imza atma yetkimiz olduğu için bunu yapamazlar. Ama suç işlendiği anda kimse yerinde tutulmaz,işine de yargı onay verdikten sonra son verilir. Maalesef ağzı olan konuşuyor.Memur hakkında hüküm veriyor. Ama kanundan haberleri yok. Sayın Cumhurbaşkanı 657 değişmeli demiş ya, bütün yağcı ve yalaka bir takım kiralık kalemler ahkam kesiyor. Devlet memurlarının sınırsız, koşulsuz iş güvencesi vardır diyenler koskoca bir yalancıdır, sahtekardır. Bir diğer yalan ise, devlet memurları ayısının çok olduğudur. Ülkemizde bir memura ortalama 29 vatandaş düşüyor.Aslında  bu sayının 15 olması gerekmektedir. OECD ülkelerindeki hizmet kalitesini yakalamamız için 5 milyonun üzerinde devlet memuru olması lazım. Belçika’yı örnek alırsak, bir devlet memuruna 12 vatandaş düşüyor. Bu durumda şu anki mevcudiyetin 3 katını sağlamamız gerekiyor. Ülkemizde bu tablo iç açıcı değil. İstanbul’da 43 vatandaşımıza bir devlet memuru düşüyor. Türkiye Kamu-Sen olarak bu yalanların karşısında hep devlet memurlarının yanında olacağız. Bu yalanları belgesiyle, bilgisiyle bertaraf edeceğiz.

 

KONCUK:  TÜRKİYE KAMU-SEN YİĞİT VE DİK DURUŞUN SESİDİR

Memurların kendi gelecekleri için yanlarında olanlarla yürümesi gerektiğinin altını çizen Genel Başkan, sendikacılığın karadeliklerinden kurtulmak gerektiğini belirtti. Koncuk, “Çalışma hayatında kamu çalışanlarına karşı kurulan tuzaklar konusunda tedbirini alması gerekenler öncelikle yine devlet memurlarıdır. Devlet memurları bu çalışmalara karşı bir tepki oluşturmazsa, mücadele eksik kalır. Sendikal mücadeleyi hakkıyla yerine getiren sendikaların daha da güçlendirilmesi gerekiyor. Yiğit bir duruş ve ses vermek lazım. Bunu da Türkiye Kamu-Sen yapacak ama her zaman kamu çalışanlarına sahipçıkan Türkiye Kamu-Sen’in de desteklenmesi gerekir.

 Mesela, okul müdürünün ya da hastane müdürünün teşvikiyle sendikal tercihlerimizi yaparsak doğru tarafta olmayız. Bütün memurlarımızın bu mücadelenin mutlaka bir yerinde olması gerekiyor. Çalışanlarla birlikte yürümeyenleri iyi bilmeliyiz. Dönemin Başbakan’ı “İşçi memur ayrımı ortadan kaldıracağız” diyor ama malum sendikanın başkanları bunu ayakta alkışlıyor. Söylenene tepki göstermesi gerekirken,ayakta alkışlıyor. Maalesef benim devlet memurum da gidiyor bunlara üye oluyor.Peki biz bu şekilde mücadeleyi nasıl vereceğiz?   Devlet memuru, benim işim görülsün, rahat edeyim, istediğim yerde ve mevkide çalışayım diye sendikal tercih ortaya koyuyorsa, biz bu mücadeleyi kimle vereceğiz?

O yüzden bütün kamu çalışanlarını uyarmamız, anlatmamız ve kendilerine getirmemiz lazım. Bunları yapabilmemiz için ise bilgi sahibi olmamız gerekiyor.  İş bilmeyenlere meydanları  bırakmamamız gerekiyor.

En korkak dediğimiz bir insanın bile yiğit bir tarafı vardır ama birilerinin ona neden yiğit olması gerektiğini anlatması lazım. Bunu yapabilirsek başarılı oluruz. Türkiye Kamu-Sen bir aydınlar hareketidir. Buna uygun hareket etmemiz gerekir. Sendikacılığın kara deliklerine prim vermemeliyiz. O kara deliğe girenler maalesef birçok şeyi kaybediyor.Kazandığını düşünenler bile aslında kaybediyor. Kamu çalışanlarının şahsiyetini ezen, insan haklarının, kul hakkının hiçe sayıldığı o pislik çukuruna düşen arkadaşların sayısını ne kadar düşürürsek, o kadar hizmet etmiş oluruz.  Çünkü bizim derdimiz önce insan. İnsan şahsiyetini yüceltmek davası en büyük onurdur. Bu mücadeleyi ne kadar insanımızı katarsak, milletimiz adına insan kazanmış oluruz” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda şehitlerimizi rahmetle anan Koncuk,“Şehitlerimiz asla unutmayalım. Eğer unutursak, millete ihanet etmiş oluruz.Ailelerini hatırlayalım, ziyaret edelim. Allah makamlarını cennet etsin” dedi.

Türk Eğitimsen

İsmail Koncuk'tan Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü'ne


Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-SenGenel Başkanı İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, Eğitim Bir Sen’in toplantısına katılan ve burada yaptığı konuşmada hakkında açılan davaları onuru saydığını söyleyen Aydın Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’yi eleştirdi.
İsmail Koncuk'tan Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü'ne
Koncuk şunları kaydetti: “Aydın Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Eğitim Bir Sen tarafından düzenlenen toplantıda ‘Türkiye'de görevden alınan okul müdürlerinden geriye dönmeyen tek il biziz. Şu anda mahkemelerde görevimi kötüye kullandığımdan dolayı suç duyurusu yapıyorlar. Gerek paralel yapının açtığı davalar, gerekse bu arkadaşların açtığı davalar bizim onurumuzdur. Bu tür davalar bazı kişilerin onuru olur. Benim de onurumdan biri bu açılan davalardır’ demiş ve Türkiye'de Eğitim Bir Sen'de görev alan ilk bayan yönetici olduğunu, Eğitim Bir Sen'li olmanın büyük mutluluk olduğunu, Aydın'da Eğitim Bir Sen çatısı altında toplanan ve bu davaya emeği geçen, bu davanın aşığı olan tüm çalışma arkadaşlarına emeklerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür ettiğini de sözlerine ekleyivermiş.

Eğitim Bir Sen'li olmandan duyduğun mutluluk seni ilgilendirir diyeceğim ama şu anda il milli eğitim müdürü olduğunu unutmuşsun. Bir sendika toplantısında bunları söylemeni de yadırgamıyorum, çünkü sizin gibiler gerçekte o makamın insanı değilsiniz, o makama verecek hiçbir değere de sahip değilsiniz. Sizin gibi küçük düşünenler, herkesin müdürü olmaktansa, makamını korumak için her türlü ayıplı yolu yol olarak görürler. Şayet, sen o makama alın terin, bilgin ve tecrübenle gelmiş olsaydın, bir grubun değil, devletin bürokratı olmayı tercih eder ve kimseye yağ çekme gereği duymazdın.


 

Tabi bu duygular sana çok uzak. Sen yağcılık yapmaya devam et, sen yöneticileri göreve döndürmemek için yaptığın hukuksuzlukla övünmeye, hakkında açılan davalarla gurur duymaya devam et. Ey Pervin Töre denilen müptezel; sen bu açıklamanla ne kadar küçük olduğunu sadece Aydın iline değil, tüm ülkeye ilan etmişsin. Sana yazıklar olsun, hiçbir özelliğin olmadığı halde seni oraya milli eğitim müdürü olarak atayanlara da yazıklar olsun.

Senin onur diye övündüğün şey, başka insanların hakkını gasp etmek, alın terini çalmaktır, yani kul hakkıdır. Kul hakkı yemek hiçbir insanı onur sahibi yapmaz, yapsa yapsa onursuz yapar. Yazık sana.”Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EĞİTİM Haberleri

Başlık Tarih
 
‘Liyakat ve adalet esas alınmalı’11 Ocak 2019
“KAHRAMANMARAŞ’IN DERSLİK SIKINTISI NE ZAMAN BİTECEK?”16 Aralık 2018
MİLLİ EĞİTİM’E ÜLKÜCÜ DAMGASI TARİKATLAR RAHATSIZ OLDU09 Aralık 2018
Türk Eğitim-Sen’den Andımızla ilgili MEB’in temyiz dilekçesine cevap03 Aralık 2018
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUYACAĞIZ22 Kasım 2018
ANALAR DOĞURUR, ÖĞRETMENLER YETİŞTİRİR21 Kasım 2018
MHP'den MEB'e "Öğrenci Andı Savunması" Tepkisi13 Kasım 2018
Danıştay Kararının Tartışılacak Bir Yanı Yok19 Ekim 2018
Bakan Selçuk'tan öğretmenlere mektup21 Temmuz 2018
Talip Geylan; Açıklanan Paket Güncellenmelidir 02 Mayıs 2018
İkinci öğretimde görev yapan öğretim görevlileri için kanun teklifi12 Nisan 2018
Bazıları Kendilerini İmtiyazlı Müslüman Olarak Görüyor09 Nisan 2018
TÜRK EĞİTİM SEN YÖNÜNÜ BELİRLEMİŞTİR.29 Mart 2018
PİCTES Öğretmenlerine MHP’den Müjde 15 Mart 2018
Öğretmenlerin Motivasyonu Bozulmamalı 08 Mart 2018
MHP'li Aksu, önlisans mezunları için kanun teklifi02 Mart 2018
Eğitimin hiç mi önemi yok?08 Şubat 2018
"Üniversite giriş sınavlarını kaldıralım"23 Aralık 2017
MHP'li Arzu Erdem'den sözleşmeli öğretmen çağrısı23 Aralık 2017
Kayıtta öncelik onların olacak29 Kasım 2017
Tokat'ta 'Fırat Çakıroğlu Fidanı' Gerginliği19 Kasım 2017
MHP'li Akçay: Atanamayan öğretmenler ve öğretmen açığı bir Milli Eğitim sorunudur16 Kasım 2017
Hangi doğruyu söylediysek sizden aldığımız güçle söyledik.13 Kasım 2017
BAŞKAN KAŞLI;TÜRK EĞİTİM-SEN KONGRESİNDE 12 Kasım 2017
UŞAK ÜNİVERSİTE TEŞKİLATI;BASINDA ÇIKAN HABERLER ASILSIZDIR.06 Kasım 2017
Milli Eğitim Sistemi Hakkında Araştırma Önergesi 02 Kasım 2017
YENİ SINAV SİSTEMİNE TEPKİLER DİNMİYOR14 Ekim 2017
MHP'den sözleşmeli öğretmenlere eş durumu desteği14 Ekim 2017
MHP'li Erhan Usta: Böyle rezalet görülmedi12 Ekim 2017
Üniversiteye girişte yeni sistem belli oldu12 Ekim 2017
Eğitimde çözülmesi gereken onca sorun varken ...02 Ekim 2017
Bu yıl üniversite sınavı yapılacak24 Eylül 2017
Öğrenci yurtları yetersiz!!!21 Eylül 2017
MHP'li Erdem'den öğrencilere 'adab-ı muaşeret' dersi önerisi03 Ağustos 2017
Aladağ Yurt Yangını raporuna MHP şerhi01 Ağustos 2017
'Ülkücüleri bırakın, Üniversitelerimizdeki terörislere bakın'19 Haziran 2017
Ulusal Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kongresi01 Mayıs 2017
NORM FAZLASI ÖĞRETMENLER İŞSİZ Mİ KALACAK?28 Şubat 2017
Atama bekleyen öğretmenlerin çağrılarına kulak verelim 22 Şubat 2017
Ülkücüden FETÖ'cü çıkmaz18 Şubat 2017
Türk Eğitim-Sen'liler ne zaman görevlerine iade edilecek?14 Aralık 2016
“Kazanılan seçimler iptal ediliyor”12 Aralık 2016
Öğretmenler icraat istiyor25 Kasım 2016
MHP Ankara'dan Öğretmenler Günü Mesajı23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLER BAŞIMIZIN TACIDIR23 Kasım 2016
İsmail Koncuk; Bir Misyon Sendikasıyız21 Kasım 2016
MHP'den eğitime tam destek17 Kasım 2016
Alan Değişikliğinden Anlamadığınız Nedir?26 Ekim 2016
Hala “Benim Adamım” Derseniz, Yenikapı Ruhunu Yaşatamayız!14 Ekim 2016
Tam gün eğitim sistemine katılıyoruz.05 Ekim 2016
“Sayın Bakanın Hesabında Bir Yanlışlık Var”03 Ekim 2016
Koncuk “Şu An Norm Fazlası Gibi Görünenler Esasen Norm İçinde Kalabilecektir.”23 Eylül 2016
İSMAİL KONCUK: 'BU YÖNETMELİK UCUBEDİR'04 Ağustos 2016
“AĞUSTOS’TA ATAMA YAPIN, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK HÜLYASINDAN VAZGEÇİN”23 Haziran 2016
"Şubata kadar dersler boş mu geçecektir?"16 Haziran 2016
Koncuk’dan Nabi Avcı’ya Çağrı12 Nisan 2016
AHLAKİ YOZLAŞMA VE İŞSİZLİĞİ ÖNLEMEK İÇİN EĞİTİM ŞART!15 Şubat 2016
MHP’li Yılmaz'dan bürokratlara: Sizlerin de psikolojiniz bozulacak07 Şubat 2016
ÖĞRETMEN ADAYLARI DİKKAT: YARIN SON GÜN !07 Şubat 2016
MEB atanacak 30 bin öğretmenin branş dağılımını açıkladı 28 Ocak 2016
Koncuk: 100 bin öğretmen ataması mutlaka yapılmalı 21 Ocak 2016
YHS PERSONELİNİN HİZMET SINIFI DEĞİŞECEK Mİ?09 Ocak 2016
GÜCÜNÜZ ÜLKÜCÜLERE Mİ YETİYOR !08 Ocak 2016
Üniversitelerin Sorunu 'Bilim' Olmaktan Çıktı07 Ocak 2016
ÜNİVERSİTE KORİDORLARI KANDİL MAĞARALARINA DÖNDÜ30 Aralık 2015
'TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ÜNİVERSİTELERDE YAPILANIYOR'28 Aralık 2015
Doğum Borçlanması Nedir?19 Aralık 2015
Hükümet ve Milli Eğitim Bakanı Eğitim Sistemini Enkaza Çevirdi25 Kasım 2015
Öğretmenlik, kara tahtayı ruhuyla aydınlatan nurlu bir sevdadır25 Kasım 2015
Dünyanın en itibarlı mesleği...23 Kasım 2015
Öğretmen karanlıkları yırtan tek meşalemiz23 Kasım 2015
EĞİTİM SİSTEMİ 'PARAN VARSA OKU' HALİNE GELDİ16 Kasım 2015
Vefalı Esnafa, Şehit Ailelerinden Teşekkür Ziyareti21 Ekim 2015
MHP'DEN ÖĞRETMENLERE MÜJDE !20 Ekim 2015
ÜLKE HIZLA KAOSA SÜRÜKLENİYOR 13 Ekim 2015
Ermeni Meselesini Hiç Bu Açıdan Okumadınız !13 Eylül 2015
OKULLARI İTİBARSIZLAŞTIRMAK İSTİYORLAR 06 Ağustos 2015
İSMAİL KONCUK: AYM BEKLENEN KARARI VERMİŞTİR24 Temmuz 2015
10 BİN ÖĞRETMEN ATAMASINA NE OLDU?20 Temmuz 2015
YUSUF BAŞ, ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ14 Haziran 2015
Erdoğan'ın mitingine talimatla öğrenci taşınacak 29 Mayıs 2015
TÜRK EĞİTİMSEN TEK YETKİLİ SENDİKA OLDU26 Mayıs 2015
AKP üniversiteleri PKK'ya teslim etmiştir.25 Mayıs 2015
'MİLLİ İRADE DİYENLERİN AMACININ MİLLİ İRADEYİ YOK ETMEK OLDUĞU APAÇIK ORTADA'20 Mayıs 2015
Topçu, DTCF'li Ülkücüleri Yanlız Bırakmadı07 Mayıs 2015
Öğretmenlere Uygulanacak Rotasyon Yönetmeliği Yandaşı Kayırmak İçindir27 Nisan 2015
Vural, KPSS Operasyonunun Asıl Amacını Açıkladı21 Nisan 2015
MHP'Lİ SEDEF: AKP REKTÖRLÜK SEÇİMİNİ DE SİYASETE ALET ETTİ18 Nisan 2015
Büyükataman: "Hacettepe Üniversitesi rektörü bir an önce aklını başına almalıdır"24 Mart 2015
HACETTEPELİ ÖĞRENCİLER PKK’YA KARŞI TEK YÜREK OLDU23 Mart 2015
Oktay Vural'dan sınavsız üniversite sözü15 Mart 2015
MHP’li Orhan’dan, YGS’ye girecek öğrencilere başarı mesajı.14 Mart 2015
"KANUN ÇIKARDILAR, ÜNİVERSİTELERDE HOCALAR KONUŞAMIYOR"20 Şubat 2015
Türk okullarını değil Doğu’daki PKK okullarını kapatın !14 Şubat 2015
Topcu: Bakanlığı Kapatın İnanın Okulları Müdürler ve Öğretmenler Daha İyi Yönetir13 Şubat 2015
'Vatandaş sizi Etiyopya'da okul açın diye seçmedi'31 Ocak 2015
'İktidara bağlılığını bildirenler okullara müdür yapıldı'22 Ocak 2015
Polis Akademisi ve Koleji Öğrencileri için Ne Düşünüyorsunuz?21 Ocak 2015
Büyükataman, Nabi Avcı'ya KPSS'yi Sordu14 Ocak 2015
MHP'Lİ HALAÇOĞLU: OSMANLICA ZATEN ÜNİVERSİTELERDE ÖĞRETİLİYOR30 Aralık 2014
MAHKEME TASFİYE EDİLEN OKUL MÜDÜRLERİNİ GÖREVLERİNE İADE ETTİ25 Aralık 2014
"DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖRNEK OLARAK 17-25 ARALIK YOLSUZLUKLARI KONULMALI"17 Aralık 2014
MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu, 19. Milli Eğitim Şurası'nı değerlendirdi. 11 Aralık 2014
"Siyasi iktidar ülkeyi, polis devletine dönüştürmek istiyor"28 Kasım 2014
Topcu,Bizim her şeyimiz açık24 Kasım 2014
Günal: AKP Okul Arazilerini Yandaş Müteahhide Peşkeş Çekiyor!23 Kasım 2014
'Siyasi iktidar, okullarımıza ayrımcılığı soktu'23 Kasım 2014
MHP Şehitkamil ilçe Başkanı Aziz Yücel’in Gündeme Dair Açıklaması23 Kasım 2014
EĞİTİMDEKİ SORUNLAR BİR AN EVVEL ÇÖZÜMLENMELİ19 Kasım 2014
"Milli Eğitim'de haktan söz etmek mümkün değil"02 Kasım 2014
SAYIN MÜDÜR, DİNAR’A KASTININ SEBEBİ NE?23 Ekim 2014
Zühal Topcu: YÖK’ün imkânlarını dibine kadar kullandınız22 Ekim 2014
Milli Eğitim, yaz-boz tahtasına döndürüldü15 Ekim 2014
MHP'Lİ KALAYCI: TASFİYE EDİLEN OKUL VE POLİS MÜDÜRLERİ CEMAAT'TEN DEĞİL, ÜLKÜCÜ14 Ekim 2014
Öğretmenler 1 günlük iş bıraktı24 Eylül 2014
MHP'li Zuhal Topçu:Eğitim keşmekeş içinde21 Eylül 2014
Büyükataman: Bir daha bu sorunlar yaşanmasın15 Eylül 2014
Zühal Topcu Öğretmen Atamaları Konusunda Hükümete “Hodri Meydan!” Dedi11 Eylül 2014
MHP'li Başeskioğlu'ndan Türk Eğitim-Sen'e Destek Sözü31 Ağustos 2014
MEMUR SEN, BASKI ARACI VE BALYOZ HALİNE GELDİ27 Ağustos 2014
Topcu: Bakan Avcı, derhal istifa etmelidir27 Ağustos 2014
"BÖYLESİNE ZULMÜ 12 EYLÜL DÖNEMİNDE GÖRMEDİK"26 Ağustos 2014
"pkk, AKP TARAFINDAN AKLANMAYA ÇALIŞIR HALE GELMİŞTİR"25 Ağustos 2014
Ruhsar Demirel Okullardaki Yönetici Atamasına Vali Müdahalesini Meclis'e Taşıdı19 Ağustos 2014
Öğretmene Rotasyon Zühal Topçu’ya Rağmen Onaylandı08 Ağustos 2014
OKULLAR SİYASİ KADROLAŞMA YERİ DEĞİLDİR07 Ağustos 2014
Zühal Topcu Öğretmen Maaşlarının Artırılması İçin Kanun Teklifi Verdi15 Temmuz 2014
Aklınızı başınıza alın, kamu çalışanlarını sınamayın26 Haziran 2014
Kamu-Sen: Ermeni taziyesi şehitlerimizin ruhunu incitmiştir27 Nisan 2014
Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor17 Nisan 2014
Zühal Topcu: MEB, Anadolu Liselerindeki kontenjanları yönetemezken15 Nisan 2014
KIME HIZMET EDIYORSUNUZ11 Nisan 2014
Koncuk: Türkiye Orta Çağ Zihniyetini Yaşıyor29 Mart 2014
73 Bin Yöneticiye Sivil Darbe Yapılmıştır22 Mart 2014
Öğretmen Açığı Acilen Kapatılmalıdır18 Mart 2014
MHP'li Ogan;’Öğretmenlere saldırının sorumlusu Başbakan’dır’10 Mart 2014
Memurun Torbası seçim sonrasına kaldı!06 Mart 2014
MEB Kanunu AİHM'e Taşınıyor06 Mart 2014
ATANMAYI BEKLEYEN 300 BIN ÖĞRETMEN VARKEN İKTIDAR YENI EĞITIM FAKÜLTELERI AÇIYOR20 Şubat 2014
MHP'li Zühal Topçu: Dersane tasarısı eğitime bir darbedir17 Şubat 2014
'Savcı ve polislere yapılan kıyım şimdi öğretmenlere yapılacak'13 Şubat 2014
DERSHANE YASA TASARISI ASLA KABUL EDİLEMEZ.07 Şubat 2014
Koncuk Yeniden Genel Başkanlığa Seçildi05 Şubat 2014
Eğitim Sistemi Yap-Boz Tahtasına Çevrildi01 Şubat 2014
MHP'LI HALAÇOĞLU, FATIH PROJESINI SORDU23 Ocak 2014
Kamu Sen: Hırsıza Değil, Memura Bütçe İstiyoruz31 Aralık 2013
Afyonkarahisar’da öğrenci olayları protestosu28 Aralık 2013
Zühal Topçu: Eğitimi siyaset malzemesi olarak görmekten vazgeçin 216 Aralık 2013
Zühal Topçu: Eğitimi siyaset malzemesi olarak görmekten vazgeçin16 Aralık 2013
Türkiye sevdamızı gelecek nesillere aktaracağız27 Kasım 2013
Oktay Vural Sınav skandalını deşifre etti23 Kasım 2013
Şivan Perver'leri değil, vatanperverleri dinleyin!21 Kasım 2013
Erdoğan sözde Kürdistan'ı resmen tanıdı19 Kasım 2013
ASLAN: EĞİTİM YAP-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ18 Kasım 2013
Dersanelerin Kapatılması Oslo Görüşmelerinin Sonucu Olabilir17 Kasım 2013
YILMAZ BİNLERCE İLLEGAL DERSANE ORTAYA ÇIKACAK15 Kasım 2013
özel okul açacağız" demek çözüm değil15 Kasım 2013
Dershanelerle değil derslik ve öğretmen açığıyla uğraşın15 Kasım 2013
Zühal Topçu: Bakan Bu Ülkenin Çocukları ile Oynanmasın14 Kasım 2013
MHP dershaneler için Meclis araştırması istedi, CHP destekledi, AKP reddetti14 Kasım 2013
Dadaşlardan Sert Tepki!13 Kasım 2013
Kemalettin Yılmaz: Afyon'da 1300 derslik, 1800 öğretmen açığı var27 Ekim 2013
Memurun yüzü güldü demekle yüzü gülmüyor25 Ekim 2013
Dershaneler kapatılmadan önce eğitim sistemi sınav odaklı olmaktan çıkarılmalıdır11 Ekim 2013
KÜLTÜR ŞEHRİNE EĞİTİM 2023 GENEL MERKEZİNDEN ZİYARET06 Ekim 2013
Zühal Topcu Milli Eğitim’deki partizanlığı gözler önüne serdi27 Eylül 2013
ON BİR YILLIK REZALET15 Eylül 2013
EĞİTİMDE DERİN OYUN12 Eylül 2013
Aslan'dan Eğitim Eleştirisi05 Eylül 2013
ÜNİVERSİTE HOCALARI SEFALET GİRDABINDA 03 Eylül 2013
Koncuk: Mülakatı Kirletenleri Affetmeyeceğiz!01 Eylül 2013
Halaçoğlu: Çocuklara Dağıtılan Tabletlerin Radyasyonu Ölçüldü mü?23 Ağustos 2013
HÜKÜMET BİRİLERİNE MESAJ GÖNDERİYOR09 Temmuz 2013
"Eğitim kurumlarını, siyasi rant alanından çekin"08 Temmuz 2013
Öğretmenlik mesleğini halkın gözünde bu iktidar itibarsız hâle getirmiştir03 Temmuz 2013
Zühal Topcu: "4+4+4" Eğitim Sistemimizi Sorunlar Yumağına Çevirdi20 Haziran 2013
“GEZİ PARKI MESELESİ BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU”07 Haziran 2013
Üniversiteler Rektörlerin babasının çiftliği olmamalıdır06 Haziran 2013
Yılmaz Ziraat ve Veteriner Fakültesi mezunlarının sorunlarını Meclise taşıdı06 Haziran 2013
Eğitim Bilimleri Mezunlarının Mağduriyeti24 Mayıs 2013
TORBA KANUN TASARISI YA GERİ ÇEKİLSİN YA DA MEMURLARIN BEKLENTİLERİ KARŞILANSIN23 Mayıs 2013
Öğretmenler Sadaka Değil, İhtiyaç Kadar Atama İstiyor19 Mayıs 2013
2013 YILINDA 37 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK17 Mayıs 2013
ARİF NİHAT ASYA İLKOKULU VARAN 2. RESMİ YAZIDAN T'Yİ ATIP KÜRTÇE ÇALIŞTAY İZNİ ALDILAR16 Mayıs 2013
Topcu’dan Bilişim Teknolojisi Dersi için Araştırma Önergesi16 Mayıs 2013
BİZ HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ06 Mayıs 2013
Öğretmene Ek Ödeme Yok!06 Mayıs 2013
Piyon ve provakatör rektörün hezeyanları 30 Nisan 2013
ADALET İSTİYORUZ16 Nisan 2013
Koncuk: Biz Bu Ülkenin Divanesiyiz14 Nisan 2013
YGS'de hatalı soru iddiası27 Mart 2013
NEVRUZ AYRIŞMA DEĞİL BİRLİK GÜNÜDÜR23 Mart 2013
TÜRK MİLLETİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEDİ23 Mart 2013
Bu Barış Süreci Değil, İhanet Sürecidir20 Mart 2013
YGS giriş belgesi yarın internette14 Mart 2013
AÖF'de okuyanlara kötü haber12 Mart 2013
Kirli bir tezgâhla karşı karşıyayız28 Şubat 2013
Lisede ‘rapor’ dökümüne MHP'den Soru Önergesi22 Şubat 2013
FİZİK TEDAVİSİNDE ÜYELERİMİZE YENİ BİR İMKÂN22 Şubat 2013
YILMAZ, BAKAN AVCI’YA SORDU17 Şubat 2013
Devlet Yurtları Ülkücüye Kapatıldı mı?16 Şubat 2013
Şubatta 30 Bin, Ağustostada 70 Bin Öğretmen Ataması İstiyoruz07 Şubat 2013
PERFORMANSA DAYALI ÜCRET ve YÜKSELME SİSTEMİ ZULÜM ARACIDIR04 Şubat 2013
TELEKOM’DAN ÜNİVERSİTEYE GEÇEN PERSONELİN DENGE TAZMİNATI DAVASINI KAZANDIK01 Şubat 2013
200 bine yakın atanamayan öğretmen var01 Şubat 2013
Öğretmenlerimizin mağduriyetlerine son vermelidir.30 Ocak 2013
BURNUNUZDAN FİTİL FİTİL GETİRİRİZ27 Ocak 2013
Rektör intihara kalkıştı27 Ocak 2013
Aksaray Oğuz Ata İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldılar25 Ocak 2013
MHP'den öğretmenler için kanun teklifi25 Ocak 2013
Üniversitelilere kötü haber23 Ocak 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH