TÜRK’ÜN BAYRAMI NEVRUZ

21 Mart 2017
548 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Ülkü Ocakları Kilis İl Başkanı İbrahim Halil YILMAZ, “Nevruz, Türk dünyasının Türklük bayramı olarak, diriliş ve derleniş bayramı olarak her zaman kutlanmalıdır” dedi.

Yılmaz açıklamasında “Bu bayram ki farklı coğrafyalarda yaşayan 200 milyon Türk’ün tek yürek olup birlikte kutladığı, Türk dünyasının en büyük ve en eski bayramıdır” ifadesini kullandı.

Nevruz’un bugün kıştan, soğuktan, sıkıntıdan, kötülükten, yokluktan, ölümden bahara, iyiye, güzele, sevince ve varlığa geçiş olarak kutlandığını vurgulayan Yılmaz açıklamasında şöyle dedi:

“Türk kültürünün kaynaştığı, birleştiği, yaşatıldığı önemli bir tören olan Nevruz, aslında bir tabiat bayramı olup birtakım uygulama ve inanışlarla kutlanmıştır.

Bu düşünceye bağlı olarak başka milletlerde de kutlanan Nevruz, bütün Türk dünyasında ortak kültür ve düşünce sistemine paralel olarak fikir birliği, iş birliği ve gönül birliğinin en güzel örneklerini sergilemektedir.

çok geniş bir coğrafyada yaşayan Türkleri birbirine bağlayan, bir milli örf adet ve gelenekler bütünü olan Nevruz, dini ve milli bayramlar gibi kutlanmakta, milli birlik ve beraberliğin sembolü olarak görülmektedir.

Birliğin, bereketin, bolluğun, barışın, hoşgörünün ve yeniden derlenip dirilişin sembolü olan Nevruz Bayramı, bütün Türk dünyasına hayırlı ve kutlu olsun”

ÜLKÜ OCAKLARI KİLİS İL BAŞKANI

İBRAHİM HALİL YILMAZ

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber