TÜRK OCAKLARI BÖLGE TOPLANTILARI BAŞLADI

18 Nisan 2015
1090 Haber Okunma   0 Haber Yorum

103 yıllık çınar Türk Ocakları yurt sathındaki 80 şubesinde faaliyetlerine devam ediyor. Bu faaliyetler kapsamında çalışmaların koordinasyonunun sağlanması ve istişare yapılması amacıyla her yıl bölge toplantıları düzenleniyor. Türk Ocakları 2015 yılı bölge toplantılarını üç ayrı bölge yaptığı toplantılarla başlattı. Bölge toplantılarının ilk etabı Trabzon, Sivas ve Malatya’da yapılan toplantılarla 11-12 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi.

TÜRK OCAKLARI BÖLGE TOPLANTILARI BAŞLADI
103 yıllık çınar Türk Ocakları yurt sathındaki 80 şubesinde faaliyetlerine devam ediyor. Bu faaliyetler kapsamında çalışmaların koordinasyonunun sağlanması ve istişare yapılması amacıyla her yıl bölge toplantıları düzenleniyor. Türk Ocakları 2015 yılı bölge toplantılarını üç ayrı bölge yaptığı toplantılarla başlattı. Bölge toplantılarının ilk etabı Trabzon, Sivas ve Malatya’da yapılan toplantılarla 11-12 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi.

MALATYA ŞUBESİNİN YENİ HİZMET BİNASI AÇILDI

Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Toplantısı, 11 Nisan 2015 tarihinde Adana, Aksaray, Dörtyol, Elazığ, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Mersin, Osmaniye veŞanlıurfa şubelerinin ve Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Türk Ocakları Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Emrah Şenel, Genel Muhasip Aziz Kâmil Yılmaz ve Denetleme Kurulu Üyesi Dr. İbrahim Atabey’in katılımıyla Malatya Şubesinin ev sahipliğinde yapıldı.
Bölge Toplantısı’ndan önce, Türk Ocakları Malatya Şubesi binasının açılışı yapıldı. Malatya Şubesi, kendisine ait tarihî binadan, dönemin şartlarından kaynaklanan sebeplerle çıkarılması sonucunda yıllardır kiralık dairede hizmet veriyordu. Bu tarihî bina bugün “Atatürk Evi” adını taşımaktadır.
Malatyalı işadamı ve eğitim gönüllüsü Reşat Erdoğan tarafından satın alınıp tefriş edilerek Malatya Şubesine verilen binanın açılışına Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Malatya Şubesi Başkanı Nadir Günata, İşadamı Reşat Erdoğan, MHP Battalgazi İlçe Başkanı Gökhan Şahin, Bölge Toplantısı için diğer
illerden gelen şube başkanları ve yöneticileri, Malatya’daki STK temsilcileri, çok sayıda davetli ve Malatyalı katıldı.

“ÇÖZÜM SÜRECİ HAKKINDA ENDİŞELİYİZ, ETNİK FİTNEYE MEYDAN VERİLMEMELİ”

 Toplantıda Konuşma yapan Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz:  “Ülkemizde etnik fitneye meydan verilmemelidir. Türk Ocakları; vatan, millet ve Allah yolunda mücadele edenlerin ocağıdır. Geçmişimiz gerçekten çok büyük ve bugün de ona layık davranılmalıdır. Ortadoğu’daki askerî gücümüzün varlığı korunmalı ve devam ettirilmelidir. Çözüm süreciyle ilgili endişelerimizi ve bu konudaki yanlış uygulamaları, Başbakan da dâhil olmak üzere ilgililere ilettik. Bu konularda gerekli gördüğümüz zaman bildiriler yayımladık. Dokuz maddelik ‘Türk Milletine Sözümüzdür-1’ bildirisini buna örnek olarak verebiliriz” dedi.“TÜRK GİBİ DÜŞÜNMEK, TÜRK GİBİ DAVRANMAK ZORUNDAYIZ”
Karadeniz Bölgesi Toplantısı 11 Nisan 2015 tarihinde Trabzon, Rize, Artvin, Giresun, Samsun, Erzurum şubelerinin ve Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Yavuz Avşar,  Genel Sekreter Prof.Dr. Mehmet Şahingöz ve Denetleme Kurulu üyesi Mustafa Asım Mutlu’nun katılımıyla Trabzon Şubesinin ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıda konuşma yapan Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Yavuz Avşar:  “İçinde gururla yer aldığımız Türk Ocakları’nın milletimizin varlığı için çok önemli bir yere sahip olduğu tartışılmaz. Bizim yeni bir gençlik, yeni bir insanlık, yeni bir nesil tesis etmemiz gerektiğini biliyor ve bunun için çalışıyoruz. Türk gibi büyümek, Türk gibi düşünmek, Türk gibi davranmak zorundayız. Nihilist, inkarcı gençlikten; okumayan nesilden, ahlaki değeri olmayan ve inancını yasamayan sadece konuşan topluluktan korunmak şart. Bu ocak milli bir mekteptir ve öyle de olmaya devam edecektir. Ocağın vazifesi fikir üretmek, insan yetiştirmek, fikirleri ülkeye,  kurumlara servis etmektir” dedi.

GENEL BAŞKAN ÖZ SİVAS’DA BİR DE KONFERANS VERDİ

İç Anadolu Bölgesi Toplantısı’nın birincisi, 12 Nisan 2015 tarihinde Amasya, Kayseri, Kırşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Turhal, Yozgat, şubelerinin ve Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Türk Ocakları Genel Merkez Yönetiminden Doç. Dr. Emrah Şenel, Aziz Kâmil Yılmaz ve Dr. İbrahim Atabey’in katılımıyla Sivas şubesinin ev sahipliğinde yapıldı. Bölge Toplantısı’ndan önce, Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet Öz, “Orta Doğu’daki Savaş ve Türkiye” başlıklı bir konferans verdi. Konferansın ardından Toplantı’ya geçildi. Açış konuşmalarını Sivas Şubesi Başkanı Mutlu Kurt ve Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet Öz yaptı. Toplantıdan sonra, Sivas Şubesinin 1923-1924 yıllarında yayımladığı “Birlik” adlı derginin hem aslı hem de Latin harflerine aktarılmış şeklinin kitaplaştırılmış yayını katılımcılara dağıtıldı. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber