Ana Sayfa > EKONOMİ

'TÜRK MİLLETİ HAFIZASI OLAN BİR MİLLETTİR'
11 Aralık 2017
Bu haber 1183 kez okundu
MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY, 2018 Yılı Bütçesi üzerine TBMM’de konuştu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Akçay, TBMM Genel Kurulunda, 2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2016 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı'nın tümü üzerinde MHP Grubu adına yaptığı konuşmada, bütçe görüşmelerinin, Türkiye'nin kritik süreçlerden geçtiği bir zamanda yapıldığına işaret etti.

Türkiye Cumhuriyetinin varlığını, geleceğini ve sınırlarını hayati derecede yakından etkileyen ağır tehditlerle karşı karşıya olduğuna değinen Akçay, "Türk milletinin binlerce yıllık varlığı sona erdirilmek isteniyor. Milli kimliğimiz aşındırılarak çok kimlikli bir yapıya dönüştürülmek isteniyor. Türkiye Cumhuriyeti kendi sınırlarını kendi başkentinden yönetemez hale getirilmek isteniyor." ifadesini kullandı.


"Sayın Başkan,

Değerli Milletvekilleri,

2018 yılı Bütçe görüşmelerine başlıyoruz.

Bizleri izleyen aziz vatandaşlarımızı ve muhterem heyetinizi şahsım ve Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Sözlerime başlarken;

Güzel ülkemiz Türkiye’yi bizlere vatan yapan aziz atalarımızı,

Milletimizin birliği, devletimizin dirliği, vatanımızın bütünlüğü için kahramanca mücadele ederken şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi,

Cumhuriyetimizin kurucusu, Türk milletinin ortak değeri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,

Partimizin kurucusu Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i rahmet ve şükranla anıyorum.

Ayrıca şu anda vatanımızın her köşesinde ve sınır ötesinde terörle mücadelede destansı başarılar elde eden Silahlı Kuvvetlerimize ve güvenlik güçlerimize başarılar diliyor, desteklerimizi ve dualarımızı gönderiyoruz.

Değerli Milletvekilleri,

Bütçe TBMM’nin kamuya kaynak aktarma ve bu kaynakları dağıtma yetkisi verdiği bir belgedir. Çiftçinin, esnafın, işçinin, memurun, sanayicinin velhasıl büyük Türk milletinin alınteriyle yarattığı kaynak bugünden itibaren 12 gün sürecek müzakerelerle bütçe kanunu olarak hayata geçecektir.

Bütçe millet malıdır, beyt-ül maldır.

Ayrıca bütçe sadece para değildir. Hükümet faaliyetlerine tutulan bir ayna ve muhasebedir.

Bütçede vatandaşlarımızın sorunlarına çare, beklentilerine cevap aranır.

Bütçede aradığımız dirliktir, düzendir, güvenliktir, adalettir, refahtır, sağlıktır, eğitimdir, iştir, aştır.

Bütçeyi görüşürken,

Atanamayan öğretmenlerimizin, gıda ve ziraat mühendislerimizin, veterinerlerimizin, sağlıkçılarımızın haklarını arayacağız.

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm arayacağız.

Sağlık meselesini ele alacağız.

Eğitim sorunlarını gündeme taşıyacağız.

Asgari ücretlinin, emeklinin, işçinin, memurun geçim sıkıntısını gündeme taşıyacağız.

Zor günlerden geçen esnafımızın sesi olacağız.

Çiftçimizin emeğinin, alın terinin hesabını soracağız.

Somalı madencimiz şehit Gafur Şengazi’nin evladı Sıla’nın hayallerinin peşinde olacağız.

Şehidimiz Ahmet Alp’in muhterem babasının “Vatanımız sağolsun. Allah bu millete zeval vermesin” duasını yere düşürtmeyeceğiz.

Şehit öğretmenimiz Aybüke’nin al yazmasını sancağımız yapacağız.

Onbeşliler neslinden Trabzonlu Eren’in çakmak bakışlarıyla yolumuzu çizeceğiz.

Bunları yaparken yönümüzü Türk milletinden başka yere döndürmeyeceğiz. Öteki-beriki demeyeceğiz. Sizin mahalle-bizim mahalle yarışına girmeyeceğiz.

Çünkü bizim başka bir ajandamız ve gündemimiz yoktur. Gizli ajandalarla terör örgütlerinin sözcüsü, hamisi olmayız. Hukuk dışında hiçbir informel yapıyı ve örgütü devlet işlerinde paydaş görmeyiz.

Ecdadın kanıyla tesis ettiği milli varlığın bir ganimet gibi hoyratça kullanılmasına asla müsaade etmeyeceğiz.

Ecdadımızın emaneti değerlere sahip çıkacak, ısrarla millet, kararlıkla birlik, sevgiyle kardeşlik diyeceğiz.

Değerli Milletvekilleri,

Bütçe görüşmelerini Türkiye Cumhuriyeti’nin en kritik süreçlerden geçtiği bir zamanda yapıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, geleceğini ve sınırlarını hayati derecede yakından etkileyen ağır tehditlerle karşı karşıyayız. Türk milletinin binlerce yıllık varlığı sona erdirilmek isteniyor. Milli kimliğimiz aşındırılarak çok kimlikli bir yapıya dönüştürülmek isteniyor. Türkiye Cumhuriyeti kendi sınırlarını kendi başkentinden yönetemez hale getirilmek isteniyor.

Türkiye yerli ve yabancı işbirlikçiler ile taşeron terör örgütlerinin saldırısı altındadır.

Güney sınırlarımızın ötesinde ülkemizi çevrelenecek bir terör koridoru oluşturulmak istenmektedir.

15 Temmuz hain darbe ve işgal teşebbüsü sonrasında kamu kurum ve kuruluşlarında, siyasette, bürokraside, ekonomide, sosyal hayatta, üniversitelerde, güvenlik teşkilatlarımızda FETÖ ihanetiyle mücadele devam etmektedir.

Bu karanlık tabloya tarafsız kalma imkanı yoktur. Kenara çekilip olan biteni izleyerek günü kurtarma çabasında olamazsınız. Türkiye doğrudan hedef haline getirilmişken siyasi çıkar hesapları yapamazsınız.

Pensilvanya’dan beslenen, Türk düşmanlarıyla düşüp kalkan, milletimize sömürgecilik dayatması yapanlar vaziyet almışken ben diyemeyiz. Kısır siyasi çekişmeler içine giremeyiz.

Değerli Milletvekilleri,

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından gördük ki, devletimiz dardadır. Türkiye’yi yeniden ayağa kaldırmamız gerekmektedir.

Devlet hain illegal örgütlerin, sinsi informel yapıların, düşman teröristlerin yuvalanacağı bir yapı değildir, olmamalıdır.

Devlet milletimizin teşkilatlanmış halidir. O yüzden devlet ebed müddet, millet ebed müddet diyoruz.

Büyük Türk milleti için devlet; evinden, ocağından kutsal gördüğü bir yapıdır. Çünkü devlet hürriyettir, anadır, babadır, istiklaldir, istikbaldir. Bunun için tarihte eşine az rastlanır bir fedakârlıkla cepheden cepheye mücadele ettik.

Türkün birliği de dirliği de devletiyle somutlaşır. Terör örgütlerinin devletin içine neden sızdığına buradan bakarsanız anlaşılır. Büyük Türk milletinin 15 Temmuz’daki tehdide karşı özveriyle yaptığı mücadele ancak böyle anlaşılır.

Milletin bu gerçeğini görmezden gelerek siyaset yapamazsınız. Görmüyor, duymuyor, hissetmiyorsanız, siyasi kör dövüşü içindeyseniz milli de yerli de olamazsınız.

Bu anda siyasette milli mukavemet duruşu başlar. Muhalefet ederiz, ancak milli mukavemetten ayrılmayız.

Siyasi rekabeti düşmanlık haline getiremeyiz.

Değerli Milletvekilleri,

Kutlu bir devlet, mutlu bir millet adalet üzerine hayat bulur.

Hukuk ve adalet hepimizi bağlayan en önemli unsurdur.

Kıymetli şairimiz Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu bu yüksek duyguyu bakın ne güzel anlatmış:

“Ekmek, su, aş bulmak gecikebilir.
Temele taş bulmak gecikebilir.
Devlete baş bulmak gecikebilir.
Adalet gecikmez, tez verilmeli…”

Adâletin, liyakatin, ehliyetin, meşveretin ve dayanışmanın hüküm sürmediği, kargaşa içindeki bir düzenden sağlıklı bir toplum ve huzurlu bir gelecek doğamaz.

15 Temmuz’da, Türk milletine, onun silahını, tankını, topunu döndürme hainliğini gösteren teröristler için, FETÖ’ye yardım ve yataklık edenlerin ve FETÖ’nün her unsurunun, özellikle siyasi ayağının ortaya çıkarılması için adaletin bir an önce eşitlik ve hakkaniyet içinde tecelli etmesini istiyoruz.

Ankara’da dayılar, İstanbul’da emmiler aramıyoruz. Sadece hukuktan, nizamdan, kanundan ayrılmayan kurumlar istiyoruz.

Hukuk ve adalet, devleti kurum ve kurallarıyla yöneterek tesis edilir.

Yusuf Has Hacib Kutadgu Bilig’de der ki;

"Adalete istinat eden kanun bu göğün direğidir; kanun bozulursa, gök yerinde duramaz."

Gök yerinde dursun, devlet ayakta kalsın diye hukuku, adaleti savunmaya, inşa etmeye ve korumaya devam edeceğiz.

Değerli Milletvekilleri,

Mensubu bulunduğumuz Yüce Meclis millet iradesinin hukuka dönüştüğü yerdir.

Anayasa ve kanunlar milletin refah ve saadetini, devletin ve milletin bekasını temin için vazedilir. Bunların milli bünyeye ve iradeye uygunluğu temin edilmelidir. Çünkü ebediyen var olan millettir.

Bir yönetim sisteminin sınırlarını Anayasa çizer.

Yeni siyasetin ve yönetimin yolları ve sınırları 16 Nisan halk oylamasıyla çizilmiştir. Cumhuriyetimizin demokratik gelişmesinin doğal bir sonucu olarak artık önümüzde yeni bir istikamet var. Kuvvetler ayrılığının kesinleştiği, yetki ve sorumluluk dengesinin tesis edildiği, millet iradesine dayanan değişiklikle yeni bir hükümet sistemine geçiyoruz. Çift başlılık bitecektir. Yetki başkasında, sorumluluk başkasında olmayacaktır. Güçlü ve büyük Türkiye’nin önü açılmaktadır.

Milli devlet tahkim edilecek, ülkemizin üzerindeki kara bulutlar dağıtılacaktır.

Yeni yönetim sisteminde TBMM sistemin denge-fren mekanizmasının belkemiği olacaktır. Bu nedenle önümüzde zorlu bir gündem var. Bir taraftan sosyal ve ekonomik sorunlara kalıcı çözümler üretmek için çalışmalar yaparken, diğer taraftan yeni hükümet sistemine ilişkin yasal düzenlemeler gündemimizde olacaktır. Tüm partilerin ve milletvekillerinin bu süreçteki tavır ve tutumları Türkiye’nin geleceğine ilişkin düşüncelerini de açığa çıkaracaktır.

Oyalanacak, boşa harcanacak vaktimiz yoktur. Demagoji ve istismardan uzak durulmalıdır. Türk milletinin 16 Nisan’da gösterdiği irade dışında yürümenin milli iradeyi tanımamak anlamına geleceğini unutmayınız.

Değerli Milletvekilleri,

Ülkemizin en önemli gündeminden birisi terörle mücadeledir.

Terörle mücadele bir güvenlik, beka ve demokrasi mücadelesidir.

Yurt içinde ve sınırlarımız ötesinde terörle amansız yapılan mücadeleyi takdirle destekliyoruz. Yapılacak iş bellidir: Bataklığı kurutmak!

Türkiye, terörle mücadelesinde haklıdır, bu mücadele meşrudur. Demokrasi, özgürlük ve insan hakları söylemlerinin ardına saklanarak terörle mücadeleyi sekteye uğratmaya çabalayan bölücü ve yıkıcı çevrelerin gerçek niyetleri gün gibi ortadadır.

Hükümetin en önemli görevi bu mücadelede kesin başarıya ulaşmaktır.

Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi devletin, hükümetin, kahraman asker ve polislerimizin yanındadır.

İbretle görüyoruz ki, amaç ve niyetleri bulanık bir kısım sözde iş çevresi sözcüleri, ülkemiz üzerinde oyunlar tertipleyen dış güçlerden aldıkları telkinlerle hala çözüm sürecine dönülmesi çağrısı yapmaktadır. Bu garabette ve yanlışlıkta ısrar eden yerli işbirlikçi iş adamı görüntülü bezirganları uyarıyoruz; hadsizlik yapmayınız, bugüne kadar milli ve yerli bir duruşunuzu görmedik, bari gölge etmeyin başka ihsan istemez.

Terörle mücadelenin etkin olarak sürdürüldüğü bir dönemde bu tür söylemler şaibelidir.

En son terörist teslim alınıncaya, en son kanlı silah kırılıncaya kadar terörle mücadelenin azim ve iradeyle devam edeceğine inanıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti bunu gerçekleştirmeye muktedirdir.

Çünkü milli mukavemet canlıdır. Millet devletiyle bir bütün halindedir.

Bu vesileyle Cenab-ı Allah’ın Silahlı Kuvvetlerimize güç ve kudret vermesini temenni ediyor, terörle mücadeledeki aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, yaralılarımıza şifalar diliyorum.

Değerli Milletvekilleri,

15 Temmuz darbe ve işgal girişiminin üzerinden yaklaşık 17 ay geçti. Bu mücadeledeki görüş, uyarı ve tavsiyelerimizi bu kürsüden defalarca paylaştık. Özellikle 15 Temmuz’un aktif planlayıcılarıyla, FETÖ’nün siyasi uzantı, unsur ve destekçileriyle mücadele edilmesini, bu kişilerin bir an önce yargı önüne çıkarılmasını dile getirdik. Bu hesaplaşmadan hiç kimse kaçamayacaktır. Er ya da geç FETÖ’yle mücadele en son noktaya kadar yürütülecektir.

15 Temmuz’dan sonra bir kabustan uyanarak silkinen Türkiye’nin milli çıkarlarının merkezde olduğu “Başkent Ankara” perspektifinin hayata geçirildiğini hatırlatmak isterim.

O meşum geceyi yaşayan ve hatırlayan hiç kimsenin ülkemizin bütünlüğü, devletimizin dirliği, milletimizin birliği için olağanüstü tedbirlerin alınmasına karşı çıkmaması gerekir.

Aradan geçen 17 ayda hiç düşündünüz mü; 15 Temmuz’da darbeciler başarılı olsaydı ülkemiz ne hallere düçar olacaktı? Kaç vatan evladı katledilecek, kaç vatan evladı yokluğa, yoksulluğa, vatansızlığa, esarete sürüklenecekti?

Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak FETÖ’yü, Milli Mücadelede defedilen hainlerin ve Türk düşmanlarının 94 yıl sonra kaldırdıkları baş olarak görüyoruz.

Bu bakışla FETÖ’yle mücadelenin, elbette adalet ve hukuk içerisinde, başarıya ulaşmasını istiyoruz.

Biz 15 Temmuz’un tarihi bir hesaplaşma olduğunu düşünerek Türk milletiyle, bütün milli unsurlarla bir araya geliyoruz.

Değerli Milletvekilleri,

Türkiye ve bölgemiz tarihinin en kritik döneminden geçmektedir. Asırlık plan ve projeler yeniden uygulamaya geçirilmiştir. Şark Meselesi yeniden gündeme getirilmektedir.

ABD ve bazı Batılı ülkeler, önlerine Orta Doğu haritasını koymuşlar başta Irak ve Suriye olmak üzere bölgenin yeni haritasını keyiflerince çizmeye çalışmakta, Sykes Picot’un yeni versiyonlarına girişmektedirler.

Perde önünde bizimle müttefik gibi duran ülkeler güneyimizde terör örgütlerinin hamisi, tedarikçisi olmuşlardır.

Güney sınırımız boyunca hiçbir illegal örgütün bırakın büyümesini, var olmasına dahi izin veremeyiz. Bunun için hiç vakit kaybetmeden sınır ötesinde terör örgütü PKK/YPG’ye karşı operasyonlar kararlılıkla sürdürülmelidir.

Dış politikadaki gelişmelerle terörle mücadeleyi birbirinden ayrı görmeden ülkemizin bekasına yönelik saldırıları bertaraf edecek iradeyi göstermeliyiz.

Öte yandan komşu bölgelerimizde, ata yadigarı, İslam’ın emaneti topraklarda kaygı verici gelişmeler yaşanmaktadır.

ABD başkanı İsrail’in başkenti olarak Kudüs’ü tanıdıklarını açıklamıştır. Bu kararı reddediyor ve kınıyoruz. Kudüs İsrail tarafından işgal edilen bir Filistin toprağıdır. Kudüs Filistin’in başkentidir. Kudüs’ün statüsü tartışmalarını derinleştirmek bölgede barışı değil çatışmaları ve hak ihlallerini arttıracaktır.

Kudüs’ün kapısına dayanan Siyonist ve Haçlı operasyonu hala işbaşındadır.

Bu Haçlı zihniyetine gereken cevap her türlü hukuki ve meşru platformda verilmelidir.

Sonuç olarak, özetle, dış politikamızı milli çizgide sürdürmekten başka çaremiz yoktur. Milli duruş meselelere Ankara’dan bakmakla inşa edilir.

Değerli Milletvekilleri,

Bu çetin şartlar altında önem vermemiz gereken bir konu da milli savunmamızdır. Bir milletin bağımsız, güçlü ve müreffeh bir ülke olarak yaşamasında en önemli etkenlerden birisi de milli savunma gücüdür.

Dünyanın en zorlu çatışmalarının yaşandığı bir bölgedeyiz. Türkiye Cumhuriyeti olarak bu coğrafyada milli savunmamızı ve güvenliğimizi çok güçlü kılmamız gerekmektedir. Ülkemizin her türlü bela ve saldırılardan korunması her fedakârlığa değecek bir husustur.

Füze savunma sistemleri, yerli silah, mühimmat ve askeri araç gereçlerin üretimini her türlü siyasi tartışmanın üzerinde tutarak destekliyoruz. Türk savunma sanayi son yıllarda yaptığı atakla birçok alanda başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Milli tank, milli uçak ve milli uydu projeleri devletin büyük kararlılığı ile devam ettirilmelidir. Türkiye'nin bölgesinde liderlik iddiasını artıracak ve ordumuzu daha da güçlendirecek yeni projelere destek olunmalıdır. Bu çerçevede savunma sanayiinde yetişmiş mühendis ve ara elaman gücü, yerli sermaye ve girişimlerle de desteklenmelidir.

Değerli Milletvekilleri,

Ülke olarak her yerde, her alanda, her faaliyeti istikrar içinde yürütmemiz gerekmektedir. En önemli sorunlarımızdan birisi de milli eğitim meselemizdir.

İlkokuldan üniversiteye eğitimin her kademesindeki katılımcılar, öğrenci, öğretmen, akademisyen ve veliler eğitim sistemindeki istikrarsızlıktan ve belirsizlikten şikayetçidir.

Milli eğitim sistemindeki istikrarsızlığın derinleşmesi geleceğimizi de tehdit eder bir duruma gelmiştir.

Milli eğitim hepimizin önyargısız bir şekilde üzerinde düşünmesi gereken bir konudur.

Eğitim sistemindeki zafiyetler kabul edilemez.

Maalesef ilköğretimden ortaöğretime ortaöğretimden yükseköğretime geçişler belirsizlik içerisindedir.

Milli eğitimdeki sorunlara geniş bir mutabakatla son vermeliyiz. Milletimizin eğitime ilişkin beklentilerini bilimin ışığında milli hassasiyetle yerine getirmeliyiz.

Atanamayan öğretmenlerden, sözleşmeli öğretmenlerin sorunlarına, derslik sayısından okullarımızın nitelik ve imkânlarına kadar milli eğitim sorunları geniş bir zeminde ele alınmalıdır.

Sonuç itibariyle, Türk milletine mensubiyetin şuuruna sahip, manevî ve kültürel değerlerimizi özümsemiş, düşünme, algılama ve problem çözme yeteneği gelişmiş, sorumluluk duygusu ve toplumsal duyarlılığı yüksek, gelişmeye açık, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, girişimci, demokrat, erdemli ve inançlı nesillerin yetiştirilmesi eğitim politikamızın vazgeçilmez temel amacı olmalıdır. Eğitim politikaları yüksek medeniyet hedefine dayanan milli ve istikrarlı bir anlayışla kurgulanmalıdır.

Değerli Milletvekilleri,

Değinmek istediğim bir diğer husus tarım ve hayvancılıktır.

Tarım ve hayvancılık vazgeçilmez stratejik bir sektördür.

Ancak Tarımın Milli Hasılaya olan katkısı yıllar içinde giderek düşmüş, tarımsal ihracatımız tarımsal ithalatı karşılayamaz duruma gelmiş, ekilen biçilen alanlar ile tarımda çalışan sayısı azalmış, köylerimiz boşalmış, çiftçimizin geliri her geçen yıl düşmüş ve borçları artmıştır.

Türkiye’nin büyük bir kapasiteye sahip olduğu geleceğin anahtar sektörlerinden olan tarımdaki bu tablo kaygı vericidir.

Mazot, gübre, fide, yem, ilaç, elektrik gibi tarımsal girdilerdeki fiyatların yüksek olması çiftçiyi üretimden uzaklaştırmakta, tarımda uluslararası piyasada rekabet şansımızı azaltmaktadır.

Üretim planlaması ve fiyatlandırma politikası sağlıklı değildir. Üretici hem girdi maliyetlerinin yüksek olması hem de ürettiği malı değerince satamaması nedeniyle yeterince kazanamamakta, zarar etmektedir. Bunun önüne geçmek için stratejik öneme sahip olan ürünlerde fiyat garantisi sistemi uygulanmalıdır.

Hayvancılık, tarımsal katma değerin adeta lokomotifidir. Küçükbaş hayvancılığın sorunlarını elbette tarım ve hayvancılığın yapısal sorunlarından ayrı düşünmemeliyiz. Bu yüzden küçükbaş hayvancılığa da özel bir önem vermemiz gerektiğini ifade ediyoruz.

Değerli Milletvekilleri,

Bugün Türkiye’nin önemli stratejik sektörlerinden birisi de enerjidir.

Enerjide dışa bağımlılıkta Dünya sıralamasının üst sıralarındayız. Bu durum önemli bir arz güvenliği riski taşımaktadır. Doğalgazda 5 inci, petrolde 13 üncü, kömürde 7 nci sıradayız. Bu rakamlar geleceğimizi tehdit etmektedir. Oysa enerji arzında öz kaynaklarımızı harekete geçirmemiz halinde çok yüksek bir potansiyelimiz vardır.

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesinin Raporlarına göre; Türkiye öz kaynaklarını harekete geçirdiğinde 750 milyar kw/s elektrik üretebilecektir.

Enerjinin tüm tüketicilere yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve sürdürülebilir bir şekilde sunulması temel bir enerji politikası olmalıdır. Millî bir enerji politikası oluşturulabilmesi için enerji hammaddelerinde dışa bağımlılığın azaltılması; Yerli kaynaklardan maksimum ölçüde yararlanmak için kömür ve yenilenebilir enerji kaynaklarının azami seviyede değerlendirilmesi, enerji ithalatında kaynak ve kaynak ülke çeşitliliğinin arttırılması gerekmektedir. Nükleer enerji başta olmak üzere yeni enerji teknolojilerini üretecek yetkinliğe ulaşmamız elzemdir.

Değerli Milletvekilleri,

Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü 57’nci Hükümet döneminde Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurulmuştur.

Esnaf ve Sanatkârımız; sermaye ve refahın tabana yayılmasında, gelir dağılımının iyileştirilmesinde, sosyal dengelerin korunmasında çok önemli bir görev üstlenmektedir. Ülkemizdeki işyerlerinin yüzde 99’u esnaf ve küçük işletmelerden oluşmaktadır. İstihdamın yüzde 77’si, ekonomide yaratılan katma değerin yüzde 36’sı esnaf ve sanatkarlarımız tarafından sağlanmaktadır.

Esnaf ve sanatkârlarımız; finansman yetersizliği, gelişmiş pazarlara hitap edecek donanımlardan mahrum olması, bilgi ve teknolojideki yeniliklerin getirdiği değişimler, küresel ekonominin, marketlerin ve Uzakdoğu mallarının yarattığı rekabet, mesleki eğitim yetersizliği, sosyal güvenlik sorunları, yüksek vergi ve SGK pirimi, halkın alım gücünün düşmesi ve tüketim alışkanlıklarının değişmesi, yaşanan iç ve dış göçler, kayıt dışı esnaflığın oluşturduğu haksız rekabetin getirdiği tehditler altında var olma mücadelesi vermektedir.

Esnaf, büyük alışveriş merkezlerinin baskısı altında kalmıştır. Faaliyete geçen her AVM, etrafında yer alan esnaf ve sanatkârı yok olma noktasına sürüklemektedir.

Esnaf ve sanatkarlarımız Türkiye ekonomisinin ve Türk toplum yapısının temelidir. Bu temeli korumalıyız, güçlendirmeliyiz.

Üzülerek ifade etmeliyim ki, ülkemiz toplumsal huzur ortamından giderek uzaklaşmakta, sosyal şiddet her geçen gün artmaktadır. Kavga ve şiddet her yerdedir; evde, işte, okulda, sokakta, sporda, televizyon ekranlarında. Bu şiddet sarmalından kurtulmamız için acil önlemlere ihtiyacı vardır.

Sosyal sorunların çözümü için ortak bir akıl etrafında birleşmek mecburiyetindeyiz.

Değerli Milletvekilleri,

Türk milletinin engin bir tarihi, kültürü, mücadele azmi ve iradesi vardır. Milletçe büyük bir devlet şuuruna sahip olmasaydık bekamızı devam ettiremezdik. Türk milleti hafızası olan bir millettir. İşte Milli Mücadele günleri, işte 15 Temmuz gecesindeki milli duruş!

Zor günlerden geçiyoruz. Bu zor günlerde Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türkiye’nin gerçek ve acil sorunlarına çözüm üretmede omuz omuza, kafa kafaya çalışma çağrısı yapıyoruz.

Türkiye’nin her bakımdan bir inşa ve ihya girişimine ihtiyacı vardır. Hepimiz öncelikle şu soruların cevaplarını aramakla mükellefiz:

Neyi, nerede, nasıl inşa ve ihya edeceğiz?

Hangi geçmişten nasıl süzülüp geliyoruz?

Nasıl bir geleceği tahayyül ve tasavvur ediyoruz?

Nelere sahibiz, nelerden mahrumuz?

Önümüze çıkan engelleri aşabilmek için gerekli olan maddi ve manevi imkânlarımız nelerdir?

Bu imkânlar eksikse nasıl tamamlarız? Fazlaysa nasıl yönetiriz?

Unutmayınız, zor diye bir şey yoktur; imkânsız sadece zaman alacaktır.

Siyaset anlayışımızda öznemiz millet, nesnemiz devlettir.

Toplumun üzerine pompalanan umutsuzluk girdabından bir an önce çıkılmalıdır.

Türkiye’nin kalkınma ve güçlenme hamlesini başlatacak, gelir dağılımındaki adaletsizliği düzeltecek, yoksulluğu ortadan kaldıracak, dargınlıkları giderecek; birleştirici, kucaklayıcı, sosyal barışı temin eden, kurumlarla yurttaşlar arasında güven sağlayan bir uzlaşmaya, normalleşmeye ihtiyacı vardır.

Zorlaştıran değil kolaylaştıran, iten değil kucaklayan, bölen değil birleştiren, haklı zayıfı haksız güçlüye karşı koruyan bir anlayışı hâkim kılmak zorundayız.

Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu kronik sorunları kökten çözmek için,

Atıl bırakılan beşeri ve fiziki kaynaklar harekete geçirilmeli, ülkemizi sürekli üreten ve üreterek büyüyen bir ülke haline getirmeliyiz.

Kamu hayatının her alanında şeffaflık ve hesap verme anlayışını hâkim kılacak bir sistem bir an önce hayata geçirilmelidir.

Ekonomi, bilim ve sanayi, dış politika, kültür, sanat, eğitim, sağlık, tarım ve hayvancılık gibi alanlarda çağdaş, akılcı, gerçekçi, uygulanabilir ve sürdürülebilir bir programı vatandaşlarımıza sunmamız milli bir görevdir.

Sen-ben kavgasına girmeden; dilde, fikirde, işte birlik şiarıyla Türkiye’nin birliğini yıkmak isteyenlere karşı demokratik ve milli bir direniş çağrısı yapıyoruz.

Aziz milletimizi bir gönül seferberliğine davet ediyoruz.

Türk’ün asli cevherinde bir araya gelelim. Yek vücut olalım.

Türkiye’nin birliği, refahı, mutluluğu ve geleceğinin yegâne teminatının, al bayrak altında birleşmekten geçtiği unutulmamalıdır.

19 Mayıs 1919’daki ilk adımın, 23 Nisan 1920’deki ilk açılışın, 29 Ekim 1923’teki ilk ilanın heyecanı ve coşkusuyla doluyuz.

Bize lazım olan;

Birlik ve beraberlik

Kararlılık 

Her bakımdan GÜÇLÜ OLMAKTIR.

Davranmalıyız, el ele verip, omuz omuza şahlanmalıyız. Yeni bir Türk mucizesi doğmalıdır… Doğacaktır. Belki yarın, belki yarından da yakın.

Konuşmama son verirken 2018 yılı bütçesinin hayırlı olmasını diliyor, muhterem heyetinizi ve büyük Türk milletini saygıyla selamlıyorum." dedi. 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
Mesleki eğitimde okul-sanayi işbirliği artırılmalıdır21 Ağustos 2021
Baki Ersoy'dan mobilyacılara destek18 Temmuz 2021
YÜKSEK DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA İRADESİ HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜZERİNDEDİR15 Temmuz 2021
Sürdürebilir turizm, sürdürebilir çevre ile mümkündür14 Temmuz 2021
"Hatay salçası küresel markalara kurban edilmemeli"01 Temmuz 2021
ÖREN’DE BU YIL TURİZM PATLAMASI YAŞANACAK27 Haziran 2021
Fendoğlu, çiftçilerin sorunlarını dile getirdi24 Haziran 2021
Alıcık'tan, Çerçioğlu'nun "esnafa destek" konusundaki sözlerine eleştiri22 Haziran 2021
"ÇİFTÇİ GİRDİ FİYATLARINA YETİŞEMİYOR"10 Haziran 2021
Yem fiyatları düşürülmelidir08 Haziran 2021
ERSOY ÇİFTÇİNİN SESİ OLDU03 Haziran 2021
Kalaycı: Çiftçilerimize destek paketi çıkarılmalı02 Haziran 2021
Öztürk, esnafımızı daha güçlü desteklemeliyiz 06 Mayıs 2021
Besicilik ve Süt Hayvancılığı yapanların elinden tutalım29 Nisan 2021
Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda ...28 Nisan 2021
Fındığın Karadeniz Bölgesi ve Ülke Ekonomisine Katkısı 28 Nisan 2021
Öztürk TBMM’de Kırıkkaleli esnafın sesi oldu28 Nisan 2021
Fendoğlu ve Gürkan sanayi esnaflarının sorunlarını dinledi17 Nisan 2021
Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası ...15 Nisan 2021
BAYRAM İKRAMİYESİ TALEBİMİZİN HAYATA GEÇMESİ ZARURİ OLMUŞTUR13 Nisan 2021
PANDEMİ’DE EKONOMİYE BİR KATKI’DA AKSOY AİLESİNDEN09 Nisan 2021
"Tokat ekonomisi için hayati önem taşıyan yolda çalışmalar durdu"08 Nisan 2021
Fendoğlu esnaflara Covid-19 aşısında öncelik tanınmasını istedi31 Mart 2021
Geçici Orman İşçilerine MHP'li Ersoy'dan destek03 Mart 2021
Kaşlı esnaf sorunlarını Meclis'e taşıdı, önerge sundu03 Mart 2021
"Cumhur İttifakı'nın hedefi daha güçlü Türkiye"03 Mart 2021
MKE’nin 2021 yılı yatırımlarını sordu01 Şubat 2021
'İş yeri̇ sahiplerinin mağduri̇yeti̇ni̇ gidereceğiz'29 Ocak 2021
SAZAK ÇİFTÇİNİN DERDİNE 27 Ocak 2021
ENERJİDEN DAHA FAZLA YARARLANMAK18 Ocak 2021
Göngüralp’ten ekmek zammına tepki13 Ocak 2021
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM10 Ocak 2021
Türkiye finansal istikrarı sağlayacaktır18 Aralık 2020
Sancaklı: Türkiye'de bir tek siz mi varsınız?17 Aralık 2020
Tarıma ve Tarım işçisine verilen önem artırılmalı.... 11 Aralık 2020
Fendoğlu, esnafların taleplerini bakan Elvan'a iletti10 Aralık 2020
"Bütçe Kanun Teklifini destekliyoruz"07 Aralık 2020
Uyar Madencilik mağdurlarının tazminatları ödenmelidir03 Aralık 2020
Ticaret Hacminin artırılmasına yönelik soru önergesi02 Aralık 2020
Osmanağaoğlu; Ulaştırma ve Altyapı Bakanına İzmir Yatırımlarının Akıbetini Sordu20 Kasım 2020
Kalyoncu tarım bütçesini değerlendirdi06 Kasım 2020
Çiftçi, köylü ve esnafın kredi borçları da yapılandırma kapsamına alınmalı04 Kasım 2020
Bahçeli'den İzmir depremi sonrası geçmiş olsun mesajı30 Ekim 2020
Yalçın’dan CHP’ye tepki: Millet, siyaset uğruna ...29 Ekim 2020
Pamuk destekleme politikalarının . . . 05 Ekim 2020
MHP'den modern tarım çağrısı18 Eylül 2020
"Her esnaf kardeşimiz Ahi Evren'in bize emanetidir"18 Eylül 2020
Geçmiş ekonomisinin dervişleri; 'Ahiler'17 Eylül 2020
Başkan Karapıçak:  Gerçek yatırımcının önü açılmalı03 Eylül 2020
MHP Heyeti, Giresun afet bölgesine derhal intikal etti27 Ağustos 2020
MHP heyeti afet bölgesinde24 Ağustos 2020
Lütfi Kaşıkçı, zeytin ve pamuk üretimi ile ...21 Ağustos 2020
Bulut, çiftçilerin sulama sorununa dikkat çekti06 Ağustos 2020
"İndirimli tarifeler uygulanmalı"03 Ağustos 2020
Çiftçilerin Borçları Ertelensin11 Temmuz 2020
İşçinin ekmeğine dokunmayın26 Haziran 2020
BÖYLE GİDERSE ÇİFTÇİLİK BİTECEK !26 Haziran 2020
MEHMET TAYTAK'IN BASIN TOPLANTISI23 Haziran 2020
"Aracılar değil, toprağa alın teri döken çiftçiler kazanmalıdır"21 Haziran 2020
“ÇİFTÇİLERİMİZ PERİŞAN OLDU”19 Haziran 2020
Çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi ...17 Haziran 2020
TARIMIN STRATEJİK ÖNEMİNİ KORONAVİRÜS SALGINI BİR KEZ DAHA ORTAYA KOYMUŞTUR 17 Haziran 2020
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ, MERSİN’İ OLUMSUZ ETKİLEMEKTEDİR09 Haziran 2020
MHP’li Varlı, üreticilerin yanında!06 Haziran 2020
"Çiftçilerimizin zararı acilen karşılanmalıdır"26 Mayıs 2020
‘’Korona esnafı daha fazla vurdu, kamu borçları seneye ertelensin’’11 Mayıs 2020
Muzlar çürümeye terk edilmemelidir08 Mayıs 2020
"Esnafın nefes alması mutlaka sağlanmalıdır"06 Mayıs 2020
Çiftçilerimiz yalnız ve sahipsiz değildir06 Mayıs 2020
"Sicil affının mutlaka gelmesi gerekiyor"02 Mayıs 2020
Esnafa Sicil Affı Getirilsin, Kolay Kredi İmkânı Verilsin25 Nisan 2020
Kaşıkçı çilek üreticileriyle bir araya geldi21 Nisan 2020
Yücel Bulut'tan süt açıklaması14 Nisan 2020
İLK GÜNDEN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ10 Nisan 2020
Van'da ekmeğe, koronavirüs zammı28 Mart 2020
MHP muhtaç ailelerin yardımına koştu26 Mart 2020
Karataş'tan fırıncılara tepki18 Mart 2020
“Üreticinin meselesi hepimizin meselesi” 29 Şubat 2020
Ayşe Sibel Ersoy’dan “Apiterapi” önergesi .21 Şubat 2020
“Sicil affı mutlaka çıkarılmalı”20 Şubat 2020
Depremzedelerin fatura talebini Meclise taşıdı19 Şubat 2020
Kalaycı: "Konya Metro'ya hızla kavuşacak"14 Şubat 2020
Fendoğlu, depremzede esnafa sicil affı istedi12 Şubat 2020
MHP'den yüksek konut fiyatları için araştırma önergesi24 Ocak 2020
HAKSIZ REKABET ORTADAN KALDIRILSIN16 Ocak 2020
Devlet memurunu tahkir etmek, devleti tahrip etmektir08 Ocak 2020
MHP’li Varlı zarar gören alanları inceledi03 Ocak 2020
Esin Kara, çiftçinin Tarım Kredi'ye borçlarını sordu31 Aralık 2019
“SULAMA BİRLİKLERİNİN BORÇLARI AFFEDİLMELİ”21 Aralık 2019
Kayıt dışı ekonomide yeni tedbirler alınmalı20 Aralık 2019
"Ara eleman sorunu çözülmeli"19 Aralık 2019
3600 ek gösterge beklentileri yerine getirilmeli18 Aralık 2019
2020 Merkezi Yönetim bütçe görüşmeleri09 Aralık 2019
EMD’den ‘30.Yaş’ kutlaması.08 Aralık 2019
Karakaya: KİT'ler ya asli görevlerini yapacaklar05 Aralık 2019
BÜTÇE VE ÖTESİ 02 Aralık 2019
EKONOMİMİZİ ÇÖKERTME GİRİŞİMLERİ ETKİSİZLEŞTİRMİŞTİR28 Kasım 2019
Matikçi değil yüzde 99’u gerçek emekçi08 Kasım 2019
İşçilere kıymaktan vazgeçin31 Ekim 2019
TMMOB çalışanlarının kesintileri ile ilgili soru önergesi11 Ekim 2019
Pamukta beklenmedik rekolte ve fiyat düşüklüğünün, ...03 Ekim 2019
"Devletimiz bu yaraları saracak güce ve şefkate sahiptir"23 Temmuz 2019
Sadir Durmaz'dan işçi kıyımına tepki! 19 Temmuz 2019
"Amacımız bağcıyı dövmek değildir"10 Temmuz 2019
“Dağ fare doğurdu!”30 Haziran 2019
"Konya YHT Garı ne zaman açılacak"28 Haziran 2019
Taytak, yumurta üreticilerinin sorunlarını TBMM'ye taşıdı22 Haziran 2019
İZMİR ENERJİSİNİ YENİLİYOR 31 Mayıs 2019
"Kazandığımız Belediyelerde Bütçeleme Faaliyeti Başlatacağız"09 Mart 2019
Taşdoğan, Adıyaman'ın sorununu meclise taşıdı.09 Şubat 2019
Taşdoğan'dan Bakan Pakdemirli'ye Soru Önergesi08 Şubat 2019
Afyon’da Hayvancılık Kontrol Noktası kurulsun17 Ocak 2019
Asgari Ücretlilere Ulaşım Desteği Talebi11 Ocak 2019
Vergi Ödemenin Kul Hakkı ve Milli Ödev 28 Aralık 2018
ÇİFTÇİSİNİN SIKINTISI MECLİS'TE27 Aralık 2018
Karayolu Taşımacılığı İçin Gerekli Belge Fiyatları Çok Yüksek 24 Aralık 2018
MHP’den asgari ücret açıklaması!21 Aralık 2018
“AYRIM SON BULMALI”19 Aralık 2018
“MHP’nin Sözü Senettir”11 Aralık 2018
Bütçe Millet Malıdır, Beytülmaldır .11 Aralık 2018
İP, EYT SORUNUNU TIKIYOR05 Aralık 2018
Mücadele sahtekarları03 Aralık 2018
MEZUN ÇOK, İSTİHDAM YOK!29 Kasım 2018
Taytak, Pancar Üreticisinin sorunlarını bakana sordu27 Kasım 2018
Yerli ve milli üretimimiz yok olmaktadır. 20 Kasım 2018
SURİYELİLERİN ODA VE BORSA YÖNETİCİLİĞİNİN ÖNÜNÜ KESEN YASA TEKLİFİ19 Kasım 2018
Kadro alamayan taşeron işçiler Gündeme Alınmalı 14 Kasım 2018
ŞEHİT, GAZİ VE YAKINLARINA . . . 12 Kasım 2018
MHP'li Durmaz: "Güvenli Bir Gelecek İnşası En Büyük Hedefimizdir"08 Kasım 2018
MHP'den Mevduat Önerisi08 Kasım 2018
MHP’Lİ AKÇAY ZEYTİN ÜRETİCİLERİNE DESTEK İSTEDİ07 Kasım 2018
Karataş'dan, Aydın'a Destek07 Kasım 2018
"Kayseri Milli Savunma Üretimi Konusunda Sembol Olmaya Aday Bir Şehrimizdir"02 Kasım 2018
MHP’den EYT açıklaması29 Ekim 2018
Fendoğlu'ndan Eyt Değerlendirmesi28 Ekim 2018
"ASKIDA EKMEK PROJESİ"26 Temmuz 2018
BATAKLIĞI BIRAKIP SİVRİSİNEKLERLE UĞRAŞMAK05 Temmuz 2018
Reformlar ittifak ruhu içerisinde devam edecek01 Temmuz 2018
"ÜRETEN BİR TÜRKİYE OLMALI" 21 Haziran 2018
"Bizim 24 Haziran'dan Sonra Önceliğimiz Ekonomi"10 Haziran 2018
"Enflasyon Merkez Bankasının yalnız başına çözeceği bir mesele değil"05 Haziran 2018
"Kadro Alamayan Taşeron İşçilerin Feryadı Duyulmalı"14 Mayıs 2018
GEÇİMLE İLGİLİ SIKINTILAR VAR 10 Mayıs 2018
“EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR MAĞDUR EDİLMEMELİ”06 Mayıs 2018
“İmar Ve Mülkiyet Sorunlarının Çözülebilmesi İçin” Kanun Teklifi 05 Nisan 2018
PROJELERİN BİR AN ÖNCE BİTİRİLMELERİ GEREKİYOR28 Mart 2018
"Çiftlik Bank" Araştırma Önergesi 27 Mart 2018
Kanun tasarısı KDV sistemindeki çarpıklığı düzeltmiyor23 Mart 2018
'TÜRKİYE'DE ŞEKER ÜRETİMİ MUTLAKA OLMALI'11 Mart 2018
Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinde acele edilmemeli09 Mart 2018
MHP'Lİ KARAKAYA, SULAMA BİRLİKLERİNE TERCÜMAN OLDU07 Mart 2018
"2023’e Doğru Türkiye’nin Kalkınma Perspektifi”06 Mart 2018
Afyonkarahisar MHP'den İmza Kampanyasına Destek01 Mart 2018
KÖYLÜLER, ÜRETKEN, ÇALIŞKAN VE KAHRAMANDIR25 Şubat 2018
MHP Yozgat Şeker Fabrikası Satışını TBMM Gündemine Taşıdı.24 Şubat 2018
Türk Şekeri Tehdit Ediliyor22 Şubat 2018
Çorum ortalamanın çok altında kaldı22 Şubat 2018
KENTSEL DÖNÜŞÜM RANTSAL DÖNÜŞÜME KURBAN EDİLEREK VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR EDİLMEMELİDİR! 21 Şubat 2018
'VATANDAŞIN YAŞAYACAĞI KARGAŞANIN ÖNÜNE GEÇİN'20 Şubat 2018
Taksici Esnafımızın Helal Lokmasıyla Oynayan UBER Ülkemizde de Yasaklanacak mı?13 Şubat 2018
ÜLKEMİZİN FOTOĞRAFI BUDUR 26 Aralık 2017
MHP'den Gemlik Belediyesi'ne Tepki 21 Aralık 2017
TÜRK FINDIĞI YABANCI TEKELLERE TESLİM EDİLDİ 21 Aralık 2017
MHP’den Ak Belde AŞ.vergi borcu nedeniyle ihalelere giremiyor !20 Aralık 2017
TARIM, MİLLİ GÜVENLİK SEKTÖRÜDÜR 19 Aralık 2017
MHP'den 'Bütçe' Eleştirisi19 Aralık 2017
YERLİ MALI DEMEK, MİLLİ ÜRÜN DEMEKTİR.18 Aralık 2017
ÇALIŞANLARIN TAMAMI MUTSUZ18 Aralık 2017
Taşeronlar...17 Aralık 2017
TÜRK METAL SENDİKASI İŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ15 Aralık 2017
MHP'den 'büyüme' eleştirisi15 Aralık 2017
Devletimiz Büyüktür. Devlete Düşen Hak Ve Hakkaniyettir, Adalettir13 Aralık 2017
"Kurumlar lego değildir"11 Aralık 2017
MEVSİMLİK İŞÇİLER DE KADROYU HAK EDİYOR 09 Aralık 2017
'Çiftçi ve köylü çok zor durumdadır'07 Aralık 2017
"2017 Yılında Asgari Ücret Enflasyona Yenilmiştir." 06 Aralık 2017
MHP'DEN MECLİSE TEKLİF06 Aralık 2017
'Büyüme Kortizonlu'05 Aralık 2017
Hayvancılık, Tarımsal Üretimin Amiral Gemisidir01 Aralık 2017
“YETMEZ AMA EVET” KABİLİNDEN… 30 Kasım 2017
MHP'li Karakaya: Kooperatifçilik sahipsiz22 Kasım 2017
TARSİM'in Dolandırıldığı Doğru mu?17 Kasım 2017
'HÜKÜMET TARAFINDAN TAŞERON İŞÇİLERE VERİLEN SÖZ YERİNE GETİRİLMELİDİR'16 Kasım 2017
'TÜTÜN İTHALATI OLMASIN, ÜRETİME DESTEK VERİLSİN'16 Kasım 2017
Afetten sonra vatandaşlarımızın yanında olamayacaksak ...16 Kasım 2017
"4 bin 995 geçici cami görevlisinın durumu ne olacak"16 Kasım 2017
Ekmek fiyatları açıklandı16 Kasım 2017
MHP Antalya Afet Bölgesinde15 Kasım 2017
'MADEN RUHSATI ÇOK, SAHADA ÜRETİM YOK'15 Kasım 2017
ASGARİ ÜCRETLİ AÇLIK SINIRININ ALTINDA14 Kasım 2017
'İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ AÇISINDAN ŞARTLARI İNSANLIK DIŞIDIR'14 Kasım 2017
MHP'li Karakaya’dan Adana çağrısı12 Kasım 2017
Ekonomi büyüdükçe işsizlik artıyor12 Kasım 2017
Buğday üreticisi 20 milyar kaybetti11 Kasım 2017
“GEREKÇE BAŞTAN SAVMA YAZILMIŞ”10 Kasım 2017
'ASGARİ ÜCRETLİNİN ÜCRETİNİN TELAFİ EDİLMESİ DOĞRU BİR YAKLAŞIMDIR AMA YETERLİ DEĞİLDİR'09 Kasım 2017
MHP’Lİ AKÇAY’DAN ÜZÜM ÜRETİCİLERİNE MÜJDE09 Kasım 2017
MHP’Lİ AKÇAY’DAN AKARYAKIT ZAMLARI DEĞERLENDİRMESİ09 Kasım 2017
'ÜZÜM ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARIYLA İLGİLİ MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMALIDIR'06 Kasım 2017
MHP'den emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili kanun teklifi06 Kasım 2017
MHP'li Usta: Sonuç tam bir fiyasko05 Kasım 2017
Hükümetin, çalışanlara ve emeklilere de kesenin ağzını açmalı03 Kasım 2017
"Durumumuz 2002 yılından bile daha kötü"03 Kasım 2017
Tarladaki traktörden, neden vergi alınıyor?02 Kasım 2017
Kamu Kendine Çeki Düzen Vermelidir 27 Ekim 2017
“Afetzede üreticilerin Borçlarını yapılandırın”26 Ekim 2017
ÖZEL STATÜ TAŞERON İŞÇİLERİN SORUNUNU ÇÖZMEZ25 Ekim 2017
'MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL’IN BEYANI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR'20 Ekim 2017
HÜKÜMETİN TASARRUFA GİTMESİ GEREKLİ..19 Ekim 2017
Hükümete Adana Çağrısı09 Ekim 2017
FINDIĞI KONUŞMAK İÇİN HEP GEÇ KALINIYOR 08 Ekim 2017
Taşerona Kadro Konusu Acilen Düzenlenmeli; 06 Ekim 2017
"Rekabet gücümüz yok"01 Ekim 2017
Ekonomi Yönetimindeki, Algı Yanılması mı, İllüzyon mu, Halüsinasyon mu ?07 Ağustos 2017
MİLLİ GELİRİN ADİL ŞARTLARDA, HAKKA VE HUKUKA UYGUN PAYLAŞILMALIDIR 01 Ağustos 2017
Hükümet Yanlış Bir Yoldadır.31 Temmuz 2017
FINDIK ÜRETİCİSİ MAĞDUR EDİLMESİN!26 Temmuz 2017
Gelin Görün Yaşayın! Muğla Çok Güzel25 Temmuz 2017
MHP GENEL SEKRETERİ İSMET BÜYÜKATAMAN'DAN AÇIKLAMA24 Temmuz 2017
TÜRK TELEKOM’DA BÜYÜK ZARAR KAPIDA17 Temmuz 2017
Karakaya: “Adana afet bölgesi ilan edilsin”11 Temmuz 2017
"Dünyada Suç, Bizde Serbest03 Temmuz 2017
"Maalesef Hükümet, Dimyat'a Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olacağının Farkında Değil."30 Haziran 2017
YENİ BİR RANT MI?18 Haziran 2017
Elektrik abonelerinden TRT payı kaldırılmalı16 Haziran 2017
HASAT BAŞLADI FİYAT HÂLÂ YOK14 Haziran 2017
AKP Tarımı Bitirdi12 Haziran 2017
Tasarı geçerse kırmızı et gibi zeytin ithal ederiz 08 Haziran 2017
Sanayi ve Üretime Destek Tasarısı Genel Kurul'da07 Haziran 2017
MHP’li Karakaya, üreticinin sesi oldu 05 Haziran 2017
Tıbbi Atıkların Bertarafı Çok Önemli 02 Haziran 2017
MHP’li Usta, Meclis’te ‘Çay’a Değindi31 Mayıs 2017
Elektrikte Kayıp Kaçak Tepkisi31 Mayıs 2017
MHP'li Tanrıkulu'ndan, 'Zeytincilik Yasası' tepkisi 31 Mayıs 2017
İNŞAATLAR DURMA TEHLİKESİNDE 30 Mayıs 2017
"Fiyatı Erken Açıklayın, İthalat Yapmayın"29 Mayıs 2017
Çiftçilerin feryadına kayıtsız kalınmamalı14 Mayıs 2017
Türkiye'de 2 milyon 700 bin hane yardımla yaşıyor04 Mayıs 2017
Enflasyon canavarı zammı 4 ayda yuttu 04 Mayıs 2017
Pozitif Gündemle Bir Yol Haritası Hazırlanmalı 21 Nisan 2017
Enflasyon canavarı vatandaşın paçasını yakalamış durumda03 Nisan 2017
MHP’Lİ ÖZTÜRK TAŞERONA KADROYU SORDU28 Mart 2017
Turizmde borç yapılandırması ve akıllı teşviklere ihtiyacımız var 28 Mart 2017
Türkiye kaybederse Avrupa kaosa gider22 Mart 2017
HaremGebze hattı minibüs esnafının sorunları bir an önce çözülmeli'.,21 Mart 2017
Türkiye yüksek enflasyona yenik düştü04 Mart 2017
Çiftçimiz borç ekip faiz biçmekte22 Şubat 2017
MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YÖNTER'İN BASIN TOPLANTISI...15 Şubat 2017
Varlık Fonu çare değil08 Şubat 2017
“Elektrik ve su faturalarındaki soygun da önlensin!”06 Şubat 2017

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH