TÜRK METAL SENDİKASI İŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ

15 Aralık 2017
314 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Biz Milliyetçi-Ülkücüler olarak, Türkiye’deki tüm işçilerimizin haklarını zamanında ve tam olarak almalarından yanayız”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Sn. Ramazan Kaşlı, Ülkü Ocakları Aksaray İl Başkanı Sn. Ali Akbulut, MHP Aksaray İl Başkan Yardımcıları Sn. R.Yılmaz Demiryürek, A. Hamdi Kuzugüden, MHP Aksaray İl Muhasibi Sn. Ramazan Bülbül ve Ülkü Ocakları Aksaray İl Başkan Yardımcısı Sn. Cuma Köseoğlu’ndan oluşan heyetimiz bugün saat:14.00’da Türk Metal-Sendikası 1.No’lu Aksaray Şube Başkanı Sn. Muhterem Taşdemir’e makamında hem nezaket hemde Aksaray’da çalışan tüm Türk Metal işçilerimize destek anlamında bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Bu önemli ziyarette; MHP Aksaray İl Başkanı Sn. Ramazan Kaşlı, Aksaray’da Mercedes Fabrikası ve OSB’de çalışan çeşitli fabrikalarda yaklaşık iki binin üzerindeki çalışanı olan Türk Metal Sendikasının ve işçilerinin yanında olduklarını kaydederek, sözlerine şöyle devam etti;

“Türk Metal Sendikası ile MESS arasında devam eden Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini biz MHP Aksaray Teşkilatları olarak yakından takip ediyoruz. Mess ile Türk Metal Sendikası arasında yapılan görüşmelerde bazı maddelerde anlaşılmış bazı maddelerde anlaşılamamış. MHP olarak biz milletimizin, vatanımızın bütünlüğü konusunda hassasiyetimizi gösteriyoruz.

Çalışan işçilerinde ailesine bakabilme adına iyi ücret alabilmeleri adına mücadele eden Türk Metal Sendikası Toplu Sözleşme görüşmelerinde günün koşullarına göre işçi kardeşlerimizin geçinebilmelerini sağlamak için ücret talebinde bulunduğunu gördük. Şu an ülke üzerinde ekonomik bir baskı var işveren bunu bahane edebilir. Biz Türk metal işçisinin hak ettiği ücreti almasından yanayız. Metal işçisi ve tüm işçilerin Türkiye’de hak ettikleri ücreti almasından yanayız ve almalıdırlar. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir ülkedir. Bizi ekonomik baskılarla yıkamazlar. Biz Milliyetçi-Ülkücüler olarak, Türkiye’deki tüm işçilerimizin haklarını zamanında ve tam olarak almalarından yanayız” dedi.

Bu ziyatette heyetimize gösterilen samimi misafirperverliklerinden dolayı başta Türk Metal-Sendikası Aksaray Şube Başkanı Sn. Muhterem Taşdemir Beyefendi ve Yönetim Kurulu Üyelerine çok teşekkür ediyor, bizde MHP Aksaray Teşkilatları adına her daim işçilerimizin yanında olduğumuzu ve bu hak arayışlarında kendilerine başarılar diliyoruz.

 

MHP AKSARAY İL BAŞKANLIĞI

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber