TÜRK EĞİTİM SEN YÖNÜNÜ BELİRLEMİŞTİR.

29 Mart 2018
944 Haber Okunma   0 Haber Yorum

TÜRK EĞİTİM SEN YÖNÜNÜ BELİRLEMİŞTİR. PAZARLAMAYA ÇALIŞANLAR EMELLERİNE ULAŞAMADAN TERKETMİŞTİR. ALLAH RAZI OLSUN Talip Geylan

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN’dan Teşkilatı ve Eğitim Çalışanlarına 
Türkeğitimsen Genel Başkanı Talip Geylan , Kamu-Sen Başkanı İsmail KONCUK’UN istifa etmesi ve hemen akabinde İyi Parti’ye üye olmasının ardında subliminal mesajlarla dolu bir açıklama yaptı ...

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

Türkeğitimsen Genel Başkanı Talip Geylan , twitter üzerinden açıklamalarda bulundu .

Kamu-Sen Başkanı İsmail KONCUK’UN istifa etmesi ve akabinde İyi Parti’ye üye olmasının akabinde açıklama yapma gereği duyan Türkeğitimsen Genel Başkanı Talip Geylan ; 1992 yılında sendikanın kuruluşuna ruh veren ilkelerle yola devam edileceğini , hiçbir olay ya da durumun bu istikameti değiştirmeyeceğini , kişisel tercihlerin sendika nezdinde kurumsal bir kıymet ve hükmünün olmadığını açıkladı .

Talip Geylan , vermiş olduğu mesajla ; İsmail KONCUK’UN , İyi Parti’ye üye olmasının kendi tercihi olduğunu , bu durumun sendika nezdinde kıymetinin olmadığının altını çizerken ; 1992 yılında sendikaya ruh veren ilkelerin adresinin de Türk Milliyetçiliği ve bu fikirlerin banisi Milliyetçi Hareket Partisini işaret etti .

Sonuç olarak ; Türkeğitimsen Genel Başkanı Talip Geylan ; İsmail KONCUK’UN , İyi parti tercihinden sonra yaptığı açıklama ile KONCUK’UN kişisel tercihinin sendikada hükmünün olmadığını ve Türkeğitimsen’in kıblesinin 1992 yılından bu tarafa olduğu gibi MHP genel merkezi ve Türk Milliyetçileri olacağını işaret etti .

Talip GEYLAN’ın Twitter’da yaptığı açıklamalar

Türk EğitimSen ve TKamuSen,milletimizin asli değerlerinden beslenen yüce bir çınarın dalıdır.TES,kutsal hak mücadelesinin,milli değer ve ülkülerle bezenmiş sendikal mevzisidir.TESin ekseni,bu değerler etrafında sağlam ve tartışılmaz bir duruşun tayin ettiği istikametin kendisidir

Hiçbir kişi, olay ya da durum bu istikameti değiştiremeyecektir. Hangi pozisyonda olursa olsun, kişisel tercihlerin sendikamız nezdinde kurumsal bir kıymet ve hükmünün olmadığının bilinmesini istiyorum.

Kamuoyu çok iyi biliyor ki, “Bizim ilkemiz, önce ülkemiz” diyen Türkiye sevdalılarının vücuda getirdiği Türk Eğitim Sen, milli varlığı ve vatanseverliği şiar edinmiş yerli ve milli duruşun adresidir.

Bu kutlu birliktelik, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kişisel tercihlerle değil, 1992 yılında bu ocağa ruh veren ilkelerle yön bulacaktır

Varlığımızın ve hedeflerimizin kaynağı olan ilkelerimizin oluşturduğu kuruluş felsefemiz, sendikamızın en önemli güç kaynağıdır. Türk Eğitim Sen olarak, kuruluş felsefemize olan bu sadakatimizin, mücadelemizin ve varlığımızın temelini oluşturduğunun şuurundayız

Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu-Sen, bundan sonra da, eğitim çalışanlarının hak mücadelesinin cesur temsilcisi ve mensubu olmaktan onur duyduğumuz büyük Türk milletinin milli sesi olmaya kuruluş felsefesinden zerre taviz vermeden devam edecektir.

Kamuoyuna saygılarımla.
Talip Geylan


"TÜRKAV’ın varlığını inkar edenler, Milliyetçi Hareket Partisinin lideri Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye söz söyleme gafletinde bulunanlara kendilerinin de bildikleri bir gerçeği hatırlatmak istiyoruz.

1980 ihtilalinden sonra cennetmekân Başbuğ Alparslan Türkeş’in kamuda çalışan ülkücülerin bir araya gelmesi ve toparlanması için vermiş olduğu talimat ile TÜRKAV, 1985 ile 1987 yılları arasında iki yıl süren fikirsel, 1987-1989 arasında ise teşkilatlanma altyapısı oluşturma sürecinden geçtikten sonra kurulmuştur.

Dolayısı ile TÜRKAV, yaklaşık dört yıllık bir zamanda ülke genelinde teşkilatlanmanın da zeminini hazırlayarak yola çıkmıştır. Vakfın kurulması için sermaye bulunmak zorunda olduğu acı bir gerçektir.

TÜRKAV’ı oluşturmak üzere yola çıkanların ailelerinin, çocuklarının rızıklarından keserek topladıkları 500 bin TL, vakfın kurulabilmesi için gereken 20 milyon TL’nin yanında son derece düşük bir meblağ olarak kalmaktadır.

Uzun süren kuruluşun yasal olarak gerçekleşmesi için gereken paranın bulunması çalışmaları sonrasında yakın akraba ve arkadaşlardan alınan borçlarla gereken para vakfımızın kurulmasına imkân sağlayamamıştır.

Vakfın kurulmasında yola çıkanlar, rahmeti Başbuğu ziyaret ederek durumu anlatmayı uygun görürler. Kendilerine içlerinde bulunulan durumu anlatırlar.

Başbuğ Türkeş, gerekli maddi ve manevi yardımın o dönemin MHP Genel Sekreteri Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey tarafından sağlanacağı bilgisini verir.

Devlet Bahçeli Bey tarafından Vakfın kurulmasının gerçekleşmesi için söz konusu ciddi bir rakam teşkil eden tutar verilir ve 23 Şubat 1989 günü notere vakfın kuruluş senedi tescil ettirilerek Asliye Hukuk Hâkimliğine sunulur.

Her şey ortadadır. Kamuda çalışan ülkücülerin omurgası olan TÜRKAV, tam 28 yıl önce cennetmekân Başbuğumuzun talimatları ve MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’in maddi ve manevi destekleri ile kurularak bizlere emanet olarak bırakılmıştır.

Bünyemizden 25 yıl önce doğmuş Türkiye Kamu-Sen’in ise üyesi olmaktan da ayrıca gurur, onur ve şerefi ile şereflendiğimiz gerçeği de asla inkâr edilemez. Dünya durdukça Türklük duracak, Türklük durdukça Ülkücü Hareket var olacaktır”

İbrahim VATANSEVER 
TÜRKAV GENEL BAŞKANI

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber