TÜRK BİRLİĞİ MECBURİYET OLMUŞTUR!

18 Aralık 2016
752 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Erciyes'in eteğinde, Erciyes Üniversitesinin önünde kendini patlatan iblis, hak ettiği cevabı yine Kayseri'den Erciyes'in karlı Tekir yaylasından yükselen "Büyük Türk Birliği" ruhundan almalıdır.

İblis, bu defa Kayseri'de patlattı kendini. İsmini, Tanrı Dağlarının Anadolu'daki timsali Erciyes dağından alan Erciyes Üniversitesinin önünde…

Çarşı iznine çıkan Mehmetçiklerimizi taşıyan halk otobüsünü, dolayısıyla askerlerimizi hedef alan bu eylemin Kayseri'de gerçekleşmesinin büyük bir şaşkınlık yarattığı muhakkak!

Ama Mehmetçiği hedef alan her eylemin, katliam girişiminin, tuzağın, pusunun esas hedefinin Türk gençliği ve Türk Milleti olduğu da başka bir gerçek!

Dolayısıyla Türk Devletine, Türk Vatanına, Türk varlığına yönelik düşmanca saldırılar, terör örgütlerini ve teröristleri kullanmaya devam ediyor.

Birinci Dünya Savaşında "Yedi Düvel" dediğimiz bu emperyalist saldırgan devletler; şimdi kendi silahlı güçleri ile değil; taşeron terörist oluşumlarla yedi koldan saldırıyorlar.

Hal bu iken, asosyal medya üzerinden "Güvende" olduklarını bildiren mesajlar yayınlayan gafilleri de hayretle izliyoruz.

Güvendeymişler(!)

Neyin güvenindeler? Onlarca Mehmetçik şehit olmuş. Yaralılardan durumu acil olanlar var. Türk Devleti, Türk Milleti, Türk Vatanı hedef alınmış. Türk askeri vuruluyor, bazı aptaldan da öteler, "Güvende" olduklarını bildiriyorlar eş ve dostlarına!

Yani, "Ben iyiyim, gerisi mühim değil" mantığı!

"Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" anlayışı!

İşte bu mantık ve anlayıştır sosyal dokunun kanseri! Milletin en sinsi dahili düşmanı.

İnsanlarımız iyi niyetle bile olsa bu tuzağa asla düşmemeli..!

"Bir ölür bin diriliriz" anlayışıyla donanmalı!

"Bir Türk dünyaya bedeldir" inancıyla bezenmeli!

Çünkü o Mehmetler bizim çocuklarımız…

Ellerine kınalar yakılarak, askere uğurlama törenleriyle gönderildiler kıtalarına.

Vatanı savunmak, bayrağı, milleti ve devleti korumak için ayrıldılar yavrularından, nişanlılarından, eşlerinden, çocuklarından ve analarının sımsıcak kucağından.

Şehitlerimizin her biri, ardında ağıt, acı, gözyaşı, yetim ve dul bırakıyor vatan için!

Yaralılarımızın çektiği acıları yüreğimizde hissedebilmek varken, ne demek "Güvendeyim". Bu nasıl aymazlık, nasıl bir gayri Türk ve gayri İslam anlayışı!

Kerkük'te, Musul'da, Halep'te yaşanan insanlık dramının altında bu aymazlık, bu nemelazımcılık yok mu dersiniz?

Halep'te esas hedef, Türkmen çocuklar, masum kadınlar!

Mevcut haçlı saldırılarının askerleri terörist taşeronlar!

Stratejisi ise; mezhepçilik üzerinden Müslüman'ı Müslüman'a kırdırtmak!

Saldırgan düvellerin tek bir askerinin bile burnu kanamıyor!

Ama Şiiler- Sunniler; Araplar- Kürtler- Türkmenler diye düşman kamplara ayrılan, aynı dinin, aynı coğrafyanın, aynı kültürün insanları birbirini katlediyor!

Kimin için? El cevap, batılı, haçlı emperyalist güçler için!

Günah değil mi, yazık değil mi, aptallık değil mi?

Sözde modern, demokratik, medeni dünyanın gözü önünde cereyan ediyor bu katliamlar, intihar eylemleri, vahşetler.

Batı sinsi sinsi gülümsüyor! Noel'de "Şerefe" kaldırmak için kupalarına dolduracakları Müslüman kanının lezzetini tartışıyorlar kendi aralarında!

Bu haçlı saldırıların, vekâlet savaşlarının sona ermesi, Müslümanların ayrışmasının nihayetlenip, kucaklaşmasının başlaması mümkün mü? Elbette mümkün. Örneği; Birinci Dünya Savaşı sonunda kazanılan İstiklâl Savaşı!

İçinde bulunduğumuz şartlar bizi artık "Büyük Türk Birliği" nin; TURAN ülküsünün, komenden, slogandan, kızıl elmadan ziyade, artık bir zaruri mecburiyet olduğu gerçeği ile karşı karşıya getirmiştir.

Erciyes'in eteğinde, Erciyes Üniversitesinin önünde kendini patlatan iblis, hak ettiği cevabı yine Kayseri'den Erciyes'in karlı Tekir yaylasından yükselen "Büyük Türk Birliği" ruhundan almalıdır.

Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun; İslam coğrafyasının ayağa kalkması için ABD'nin müdahalesiyle, o bölgeye Türkiye tipi demokrasi ve ılımlı İslam getirilmesi tezleri, geride işgal, istila, acı ve gözyaşı bırakarak çökmüştür.

Dolayısıyla ABD'nin bölgesel işgal ve hakimiyet projesi olan BOP da iflas etmiştir.

Tek çözüm: Önce askeri, siyasi, ekonomik, sosyo- kültürel Türk Birliği; sonra bu birliğin sinerjisi ile kucaklaşacak olan İslam kardeşliğidir.

Dünya barışının sağlanması için görünürde başka çözüm, çare kalmamıştır…


Mazhar Gündoğ
Mazhar Gündoğ

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber