TAM 1 YIL OLDU ŞEHİDİM.. RAHMETLE ANIYORUZ..

20 Şubat 2016
806 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Ülkücü Şehit Fırat Çakıroğlu anılıyor. Ülkü Ocakları yurdun dört bir yanında hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu... AKP'nin çözüm adını verdiği süreçte üniversitelere yuvalanmasına göz yumulan teröristler tarafından, geçen yıl 20 Şubat'ta göz göre göre şehit edilmişti. 
 
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Fırat'ın şehadetinin yıldönümünde yurdun dört bir yanında yüzlerce anma programı düzenledi ve programların bir çoğu ise devam edecek. 
 
İşte o programlardan bazıları:
 
Geçtiğimiz yıl 20 Şubat'ta pkk'lı teröristler tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için tüm yurtta anma programları düzenleniyor.
 
Türkiye genelindeki bütün Ülkü Ocakları, Fırat'ın şehadet yıldönümünde mevlit ve Kuran-ı Kerim okuyarak, bütün ülkücü şehitleri dualarla anacak.
 
İZMİR
 
İzmir Ülkü Ocakları yarın saat 12'de Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun Pınarbaşı Mezarlığı'ndaki kabri başında bir anma programı düzenleyecek. Daha sonra Bornova Meydanı'nda Fırat'ı anlatan resimlerin bulunduğu bir resim sergisi düzenlenecek.
 
İzmir Ülkü Ocakları, pazartesi günü ise Bayraklı Adliyesi'nde hafta boyu devam edecek olan Fırat'ın duruşmasına katılacak.
 
Aynı zamanda Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Başkanı da olan Fırat Çakıroğlu'nun pkk'lı teröristler tarafından şehit edildiğine dikkat çekmek için bazı Ülkü Ocakları da farklı programlar da düzenleyecek.
 
HATAY
 
"Fırat için bir fidan da sen dik" diyen Hatay Ülkü Ocakları'nın 20 Şubat günü sabah saat 09'da gerçekleşecek.
 
ELAZIĞ
 
Elazığ Fırat Üniversitesi Ülkücüleri, Şehit Fırat Çakıroğlu'nu hafta boyunca düzenleyeceği etkinliklerle anacak.
 
MARMARA ÜNİVERSİTESİ/ İSTANBUL
 
İstanbul'da Marmara Üniversitesi'nde ülkücüler, Fırat için yürüyüş düzenledi. Ellerinde Fırat'ın resmi ile yürüyen gençlere vatandaşlar da eşlik etti.
 
KARABÜK
 
Safranbolu Olkü Ocakları "Tarih okurken tarih yazan genç" sözleriyle tanıtımını hazırladıkları programda, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu çeşitli etkinliklerle anacak.
 
ANKARA
 
Gazi Üniversitesi Ülkücüleri ise bu haftayı Şehit Fırat Çakıroğlu haftası ilan etti.
 
Gazi Eğitim Fakültesi hafta boyunca çok sayıda etkinlikle Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu anacak.
 
Gazi Üniversitesi Ülkücüleri Bayan Teşkilatı ise bugün Gazi Mahallesi Orta Camii'nde Mevlid-i Şerif ve Kura'an-ı Kerim okutacak. Fırat'ı ve tüm şehitleri dualarla yad edecek.
 
22 Şubat Pazartesi, Gazi Üniversitesi kampüsünde açık alanda Fırat'ı anlatan pano oluşturulacak. Ayrıca aynı yere koyulacak boş panoya ise insanlar üniversitelerdeki terör olayları ile ilgili düşüncelerini yazacak. Bu yazılanlar Twitter'da belirlenecek etiketle sosyal medyada da paylaşılacak.
 
23 Şubat Salı, Gazi Üniversitesi kampüsündeki ağaçlara "Ege'nin yiğidi" başlığı altında Fırat'ın hayatı, kişiliği, sevdiği ve yazdığı şiirler asılacak.
 
Çarşamba günü, Fırat'ın anlatıldığı 'kitap ayraçları' Gazi Üniversitesi öğrencilerine dağıtılacak.
 
Üniversitelerdeki terör gerçeğine karşı farkındalık oluşturmak isteyen öğrenciler, Perşembe ve Cuma günleri; Fırat'a ve dava aşkına dair hazırladıkları videoları Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi girişinde dev perdede yayınlanacak.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber