TAHA AKYOL NEDEN RAHATSIZ OLUR ?

21 Haziran 2017
329 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Türk siyasi ve sosyal hayatını yerel işbirlikçiler eliyle dizayn etme çabaları bu sefer sert kayaya çarpmıştır" dedi. MHP'deki korsan kurultayla ilgili mahkemenin verdiği karardan rahatsız olan ve "Bir dava nasıl sonuçlandı?" başlığıyla köşesine taşıyan Hürriyet Gazetesi yazarı Taha Akyol'a tepki gösteren Büyükataman, "Okyanus ötesinde adalet arayanlar elbette ki adil hâkimlerin verdiği karardan rahatsızlık duyacaktır" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Hürriyet Gazetesi köşe yazar Taha Akyol'un bugünkü köşe yazısına" cevaben basın açıklaması yaptı.

 

"Türk milletinin kan ve irfan ile kurduğu son Türk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin 2000'li yıllar boyunca, sokulmak istendiği tehlikeli yol, aslında Osmanlı İmparatorluğunun son dönemleri ile büyük benzerlikler taşımaktadır" diyeh Büyükataman açıklamasında şunları kaydetti: 

 

"Partimiz üzerinden hesap yapanların, "değişim", "dönüşüm" ve "yeni" gibi sihirli sözcüklerin arkasına sığınarak ülkemizi sürüklemek istedikleri nokta, Batılı emperyalist güçlerin Osmanlı'yı yıkım projesinin ismi olan "Şark Meselesi"nin izlerini taşımaktadır. 

 

Bu küresel projeler aslında muhteva olarak bir asır önceki planların tekrar ısıtılarak önümüze konulmasından başka bir şey değildir. 

 

Bu çerçevede Türk siyasi ve sosyal hayatını yerel işbirlikçiler eliyle dizayn etme çabaları bu sefer sert kayaya çarpmıştır. 

 

19 Haziran 2016'da yapılan korsan kurultay ve bu sözde kurultayda alınan kararlar, adil ve tarafsız mahkeme tarafından yok sayılmıştır. Bu durum Hürriyet Gazetesi yazarı Taha Akyol'u nedendir bilinmez ama rahatsız etmiş ve bugünkü köşe yazısında "Bir dava nasıl sonuçlandı?" başlığıyla engin(!) hukuk bilgisiyle davayı yorumlamıştır. 

 

OKYANUS ÖTESİNDE ADALET ARAYANLAR...

 

Meşhur darb-ı meseldir "şeriatın kestiği parmak acımaz" derler. Okyanus ötesinde adalet arayanlar elbette ki adil hâkimlerin verdiği karardan rahatsızlık duyacaktır.

 

Ancak Türkiye'de artık okyanus ötesinin mankurtlaşmış hakim ve savcıları bulunmamaktadır. O yüzden verilen adil karar yazarı şaşırtmış olabilir.

 

Yazar, "kim" değil de, "nasıl" sorusunun sorulması gerektiğini vurgulamaktadır. Partimizle ilgili okyanus ötesi tezgahlar kurulurken köşesinden hiç "nasıl" diye sormuş mudur? 

 

KORSAN KURULTAY TOPLANIRKEN NEREDEYDİN

 

Yine yazar yazısında "usul esastan önce gelir" derken partimizle ilgili korsan kurultay toplanırken bu usulü hiç sorgulamış mıdır? 

 

Bahsi geçen sözde kurultay neresinden bakarsanız bakın noterinden hakimine kadar bir hukuk garabetiydi. Sahte imzalar, usulsüz kurultayı aslında başlamadan bitirmişti. Mahkeme ile ilgili hüküm sahiplerinin iplerinin de okyanus ötesinden yönlendirildiği net bir şekilde ortaya çıktı. Acaba Taha Akyol bunların herhangi birini irdelemiş ve  nasıl sorusunu sormuş mudur?

 

"YURTTA SULH" DEYİP YURDU KARIŞTIRANLAR...

 

Sonuçta adil Türk yargısı eliyle 15 Temmuzda kaybedenlerin artçıları da kaybetmiş, Türkiye kazanmıştır. 

Milliyetçi Hareket milli iradeden doğmuş milliyetçi ruh ve şuurdur. Özümüzün harcı millet ve demokrasi sevdasıyla karılmıştır. Milliyetçi Hareket, kendisini millet üstü görenlerin şımarıklıkları ve tepeden bakışları karşısında her zaman milletinin yanında yer almıştır. Demokrasi dışı arayış içinde olanlar, "Yurtta sulh" deyip yurdu karıştıranlar aramızda barınamamıştır.

 

TAHA AKYOL'A BEN DALKAVUKLAR GECESİ ESERİNİ OKU 

 

Milliyetçi-Ülkücü Hareket arınmış, ayıklanmış bir şekilde durmadan yoluna devam edecektir.

Bir yazarın dediği gibi; 'Adalet haksız olana zulüm gibi gelir. Çünkü her insan kendi gözünde suçsuzdur.'

Bu noktada Taha Akyol'a merhum Hüseyin Nihal Atsız bey'in Dalkavuklar Gecesi eserini okumasını tavsiye ederiz."

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber