Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.
02 Şubat 2019
Bu haber 354 kez okundu
ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN SİNAN ATEŞ’İN YENİDÖNEM GAZETESİ RÖPORTAJI
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Düşünen, konuşan, fikir üreten ve uygulayan bir Türk Gençliği hayal ettiğini vurgulayan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş, “Okumayan, araştırmayan, sorgulamayan kişiler bu cephenin arkasında su bile taşıyamayacak” dedi.

Dünyanın en büyük ve en etkili sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nda yakın zamanda bayrak değişimi yaşandı. MHP Milletvekili Olcay Kılavuz’dan görevi devralan Dr. Sinan Ateş Ülkü Ocakları’nın yeni Genel Başkanı oldu.

Genel Başkan Ateş’in duruşu, hayata bakışı, dünyayı okuma yöntemi ve akademisyen kimliği, aslında derin bir dönüşüm hedefinin de ipuçlarını veriyor bize. Bu noktada şunu belirtmek isterim ki, Ülkücü Hareket son 20 yılda önemli bir değişim geçirdi; sokakla arasına mesafe koydu, daha fazla okudu, düşündü, üretti, gelişti…

Bu değişim evresini ana hedefin ilk aşaması olarak kabul etmek gerekli. Dr. Sinan Ateş’in Genel Başkanlığı ile başlayan süreci ise ‘hedefe varılacak’ olan ikinci aşama olarak görüyorum. Ateş’in kimliği ve duruşu ile paralel olarak Ülkü Ocakları bu dönemde ‘kabuğunu kıracak’ dersek deyim tam manasıyla yerini bulmuş olacak…

YeniDönem Gazetesi Genel Müdürü İbrahim Öge ile birlikte ziyaret ettiğimiz Ülkü Ocakları Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş ile Ülkücü Hareket üstüne derin bir sohbet gerçekleştirdik. Ateş’in, sohbetimiz sırasında aktardığı bazı görüşleri, vurgu yaptığımız dönüşüm sürecinin çok hızlı başladığı gösterdi bize. Örneğin, “Okumayan, araştırmayan, sorgulamayan, kendini geliştirmeyen kimseler bu cephenin gerisinde su bile taşımayacak…” ve “Ülkücüler çift başlı kartal gibi olacak. Bir başları doğuya bir başları batıya bakacak. Bir tane doğu bir tane de batı dili öğrenecekler…” sözleri ortaya konan vizyonu çok iyi şekilde özetliyor aslında. Öte yandan Dr. Ateş’in Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde oluşturduğu yönetimde de, çok sayıda doktoralı ve yüksek lisanslı yönetici bulunuyor.

1- Sayın Sinan Ateş, öncelikle yeni göreviniz hayırlı olsun. Sizi tanıyabilir miyiz?

1984 Balıkesir Dursunbey doğumluyum. Üniversiteye dek Bursa’da öğrenim gördüm. 2002 yılında üniversite okumak üzere Ankara’ya geldim. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünden mezun oldum. 2009 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansımı tamamladım. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü’nde doktoramı tamamlayarak Tarih Doktoru unvanını aldım.

2- Ülkü Ocakları ile tanışma hikâyenizi öğrenebilir miyiz?

Ülkücü bir ailede dünyaya geldiğim için size Ülkücülükle tanışma hikâyesi anlatamayacağım. Bursa Ülkü Ocaklarında yetiştim. Ortaokul yıllarında Ülkü Ocaklarına gitmeye başladım. Teşkilatlarımızdaki ilk görevim 2000-2002 yılları arasında lise başkanlığı ile oldu. Ankara’ya geldikten sonra ise 2002-2003 yıllarında Gazi Eğitim Fakültesi Başkanlığı, 2003-2004 yıllarında Ankara Ülkü Ocakları Üniversiteler Masası Başkan Yardımcılığı ve 2005-2006 yıllarında Ülkü Ocakları Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundum.

2007-2018 yılları arasında da TBMM’de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman Bey’in danışmanlığını yürüttüm.

3- Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür vakfının kuruluşunun 50. yılında Ülkü Ocakları Genel Başkanı oldunuz. Çok küçük yaşlarda kapısından girdiğiniz Ülkü Ocakları’nın Genel Başkanı olmak nasıl bir duygu?

Ülkü Ocakları, 5000 yıllık Türk tarihini, 1000 yıllık İslam sancaktarlığını, Turan düşünü, kızıl elmayı kısacası Türk İslam Ülküsü’nü sırtlanmış kutlu bir Ocak’tır. Çok şükür bu kutlu Ocak’ın her kademesinde vazife yapmak bana nasip oldu. Bizim teşkilatçılık anlayışımızda temel bir kaide vardır, o da şudur: “Görev alınmaz, verilir.”

Bugüne kadar Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında çeşitli hizmetlerde bulundum. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin takdir ve tensipleriyle de 9 Ocak 2019 tarihinde bir neferi olmaktan daima onur duyduğum Ülkü Ocakları’nın Genel Başkanı olarak atandım. Şahsım için tarifsiz bir duygu. Yaşadığım gurur ve mutluluğu izah etmeye kelimeler kifayet etmez. Lakin şehit kanları üzerine kurulmuş bir Ocak’ın Genel Başkanı oldum. Bu noktada ağır bir mesuliyetin altına girmiş olmanın verdiği yükü de omuzlarımda hissediyorum. İnşallah Türk gençliği ve Türk milletine adına önemli hizmetler yapmak üzere çalışmalarımıza başladık.

4- Dünya büyük bir değişim ve dönüşüm içinde. Geldiğimiz noktada, ülkenin ve dünyanın genel şartları ışığında Ülkü Ocakları’nın misyonu nedir? Kendinizi tam olarak nerede konumlandırıyorsunuz?

Türk milliyetçilerinin ülküleri vardır. Ülkü Ocakları; Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve faziletini yaşamayı ve yaşatmayı hedefleyen bir hizmet ocağıdır. Merkezinde Türk gençliğine ve Türk milletine hizmet vardır. Bu hizmet yolunda icap ederse candan da serden de geçmeye hazırdır. Ancak Türk milletine hizmetin her türlü yöntemini kendimize yol olarak belirledik.

Bireysel yaşantımızla, genel kültürümüzle, insani davranışlarımızla, ahlaki tutum ve düzeyimizle, eğitim ve iş hayatındaki çalışmalarımızla topluma örnek teşkil edecek Türk gencini yetiştirmeyi hedefliyoruz. Atasına, anasına, babasına layık nesiller hedefliyoruz. Sözü uzatmaya gerek yok, söyleyen zaten söylemiş:

İhtiyar amcanı dinler misin, oğlum, Nevruz?

Ne büyük söyle, ne çok söyle; yiğit işde gerek.

Lafı bol, karnı geniş soyları taklid etme;

Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.

Ecdadımız ilimde, irfanda; bilimde, sanatta; kültürde, medeniyette; savaşta ve barışta aklımıza gelebilecek her alanda büyük hizmetlerde bulunmuş; tutumuyla, insanlığa kazandırdıklarıyla dünyaya yön vermiştir. Bugün ecdadından kopartılan nesiller Batı taklitçiliği ile yetiştirilmek isteniyor. Bir süt kadar temiz olan Türk milletinin mayası Türk kültürüdür. Oysa süte çamur katılmak isteniyor. Doğal olarak bu maya tutmuyor ve ortaya kimliksiz, bambaşka bir şey çıkıyor.

Milletlerin kimlikleri çağa göre değişmez, değişen kılık-kıyafet yahut teknolojik araçlar olabilir ancak bu kıyafetlerin içindeki beden, o bedenin içindeki ruh aynı ruh olmalıdır. Dün Mete’nin hissettikleri ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Başbuğ Alparslan Türkeş’in, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin hissettikleri faklı değildir. Mete’nin askerinin fedakârlığı ile Ömer Halis Demir’in fedakârlığı birdir; değişen yalnızca çağ ve mekândır. Meseleye bakışımız bu yöndedir.

5- Bu noktada şunu da sormak isterim, büyük hedefleri siyasetten bağımsız düşünmek, mevcut şartlarda pek de mümkün değil. Ülkü Ocakları’nın siyasetle ilişkisi nedir? Bazıları Ülkü Ocakları’nı Milliyetçi Hareket Partisinin gençlik kolları olarak kabul ediyor. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

Ülkü Ocakları bir eğitim ve kültür vakfıdır. Milliyetçi Hareket Partisi ise siyasi bir partidir. İki kurum arasında resmî bir bağ yoktur. Bununla birlikte başta da söylediğim gibi Sayın Devlet Bahçeli’nin takdir ve tensipleriyle bu göreve atandığımıza göre resmî olmayan bir bağ daima mevcuttur. Milliyetçi Hareket Partisi; Ülkü Ocaklıların siyasi izdüşümü ve siyasetteki yegâne merciidir.

Bir vakıf olmamız hasebiyle bizim hizmet alanımız, yapabileceklerimiz başkadır, bir siyasi parti olan Milliyetçi Hareket Partisinin yapacakları ve hizmet alanları farklıdır. Ülkü Ocakları bir gençlik teşkilatı olduğu için Milliyetçi Hareket Partisinin gençlik kolları olarak algılanmaktadır. Ancak bu çok da doğru değildir. Çünkü Ülkü Ocakları siyasetin bir parçası değildir. Ülkü Ocaklarına mensup kardeşlerimizin çoğu ortaokullarda, liselerde, üniversitelerde okumakta ve Ocaklarımızda güzel birer Türk genci olarak kendilerini yetiştirmektedir. Ülkü Ocaklarında siyaset olmaz, Türk milletine nasıl hizmet edilir bunun yolları aranır ve hizmet üretilir.

Burada pek çok kamu ve özel sektörde başarılar göstermiş, üst düzey görevlere gelmiş hatta dünyaca ün kazanmış pek çok sima yetişmiştir. Afrin operasyonunun ilk şehidi Musa Özalkan Ülkü Ocaklı’dır. Yaptığı bilimsel çalışmalarla Nobel ödülü almış olan Sayın Aziz Sancar da Ülkü Ocaklıdır. Burada görev alıp daha sonra siyaset yapan, siyasete yön veren nice isimler oldu. Sayın Devlet Bahçeli de bir Ülkü Ocaklıdır. Burası bir ocaktır, bu öyle bir ateştir ki burada hamur kendi kendine şekil verir.

6- Ülkü Ocakları nihayetinde gençlerle ilgilenen bir vakıf… Bu noktada gençliği nasıl buluyorsunuz? Örneğin gençlerin ülke meseleleriyle yeterince ilgilenmediği ve millî ve manevi değerleri önemsemediklerine yönelik eleştiriler var. Katılıyor musunuz bu görüşe?

Dünyanın en büyük gençlik teşkilatının Genel Başkanı ve bir akademisyen olarak bu görüşe katılmıyorum.

Tüm dünyada gençler bir boşluğun içine düşmüş durumdadır. Kendi coğrafyasını bile tanımaktan aciz bu gençler uyuşturucunun, alkolün ve cinselliğin kölesi hâline gelmiş; millî ve dinî açıdan bize oldukça yabancı gelen kendi gelenekleriyle bile ters düşmektedirler. Yurt dışı seyahatlerinde gördüğümüz yahut tanık olanların aktardıkları karşısında insanın küçük dilini yutması işten bile değil. Böyle bir hayatı yaşayan gençliğin ülke meseleleriyle, millî meselelerle ilgilenmesindense ilgilenmemesi daha hayırlıdır.

Oysa Türk gençliğine baktığımızda -karşılaştırma yapılmasını bile Türk gençliğine hakaret addederim- ne yaptığını bilen; nerede, nasıl davranması gerektiğinin farkında olan; ailesine, kültürüne tavrı takdire şayan bir gençlik görmekteyiz.

Türk gençleri millî ve manevi meselelerde daima öndedir ve birbiriyle yarışmaktadır. Gerek askerimiz ve gerekse polisimiz gerek sınırlarımız içerisinde ve gerekse sınırlarımız dışında hainleri bertaraf etmek için birbirleriyle yarışmakta ve gönüllü olmaktadır. Onlar bu meslekleri para kazanma vasıtası değil, memlekete hizmet gözüyle görmektedir.

Üniversitelerimizde kurulan sosyal kulüplerin davetlerini, programlarını lütfen takip ediniz. Ekonomiden spora her alanda bu milletin kalkınması ve huzura kavuşması için saygıdeğer akademisyenleri, şairleri, edebiyatçıları, siyasetçileri, ekonomistlerimizi, spor adamlarımızı davet ederek bilinçleniyor ve bilinçlendiriyorlar. Ve daha da güzeli gençlerimiz bu toplantıları bir siyasi parti faaliyeti olarak değil memleket meselesi olarak görmektedir.

7- Sayın Ateş, gençliğin değişen kaygılarını, önceliklerini, hayata bakışlarını ve beklentilerini de göz önünde bulundurursanız, sizce Ülkü Ocakları bu değişime ayak uydurabildi mi? Ya da siz bir değişim, dönüşüm ihtiyacı görüyor musunuz?

Öncelikle değişim kavramını ele almak geliyor. Klasik bir cümle vardır bilirsiniz: “Değişmeyen tek şey değişimdir.”. Ademoğlu, dünyaya Hakk’ı tanımak üzere, O’nun halifesi olarak gelmiştir. İnsanın elinde tutamadığı, değiştiremediği şeylerden birisi de zamandır. Zaman geçtikçe de değişim kaçınılmazdır.

İstanbul’un Sultan II. Mehmet tarafından fethi yeni bir değişimin de tetikleyicisi olur. Avrupa’da reform ve rönesans hareketleri, Fatih’in şehirlerin gözbebeğini fethetmesinden sonra Avrupa’da meydana gelen gelişmelerle doğrudan alakalıdır. Yine dünya üzerindeki tüm gümrük noktalarını Osmanlı’nın elinde tutması, coğrafi keşiflere sebep olmuştur.

Atilla öncülüğündeki Türklerin ataları Hunlar, Kavimler Göçü’ne sebep oldu ve Avrupa’nın bugünkü etnik haritasının temeli oluştu… dünya tarihinin akışı içerisinde pek çok değişikliğin bizzat faili olmuş bir milletin evlatlarıyız. Bugün modern dünyanın şartları altında yaşıyoruz. Son iki yüzyılı biz değil karşımızda yer alan medeniyetin mensupları şekillendirdi. Ancak Türk gençliği tarihinden aldığı güçle yeni bir atılım içerisindedir. Milli ve manevi değerlere bağlılık, şuurlanma ve bunlarla beraber çağdaş ya da ilmi terimle söylersek ‘muasırlaşma’ gayreti son hızla devam ediyor. Bu gayretin lokomotifi de öncüleri de her zaman Türk gençliği olmuştur. Türk gençliğinin şaşmaz adresi olan Ülkü Ocakları da bu lokomotife en büyük desteği vermektedir. Biz yalnızca gençlere zamana uygun üslupla ufuk vermiyoruz. Zamanın ilerisini hatta çağın geleceğini tayin edebilme noktasında umut ve fikir veriyor, yol açmaya gayret ediyoruz. Tenkoloji çağındayız. Önümüzdeki dönemde teknoloji merkezli faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Dünyanın yaşadığı değişimi görüyor, takip ederek planlar yapıyoruz. Ama planlarımız bugünü kurtarmak üzerine değil geleceği dizayn etmek üzerine kurulu. Bu bakımdan yaşanan değişimleri, değerlerimizin esasından taviz vermeyecek şekilde Ülkü Ocaklılara ve Türk gençliğine aktarmaya gayret ediyoruz.

8- Ülkemiz yakın zamanda büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Milletin evlatlarını devşiren, devletin kritik kurumlarına sızan bir örgüt darbe teşebbüsünde bulundu. Bu hadiseyi nasıl değerlendiriyorsunuz? Türkiye Cumhuriyeti nasıl oldu da böylesi bir felaketin kıyısına geldi?

Öncelikle şunu ifade etmek isterim: 15 Temmuz hain FETÖ kalkışması 5000 yıllık Türk tarihinin gördüğü en büyük ihanet teşebbüsüdür. Cumhurbaşkanlığı Forsu’nda yer alan 16 yıldız, 16 büyük Türk devletini temsil eder. Temsil edilen o devletlerin büyük çoğunluğunun yıkılış sebebi, içeriden uğradığı ihanetler olmuştur. Türkler olarak ihanete uğramaya alışkınız. Ama böylesini bugüne kadar ne yaşadık ne tahayyül ettik. Riya kokan gülüşlerinin ardında Haçlılara piyonluk yapmak olan hain bir terör örgütü, 15 Temmuz’da milletin üzerine, Milletin Meclisi’ne bomba yağdırdı. Çok şükür, Türk milletinin ve devletinin dik duruşuyla beraber bu hain sürüsünün girişimi bertaraf edildi. Meğer 40 yıldır din, dil, iman diyerek bugüne hazırlanmışlar. Türk milletinin dün olduğu gibi 15 Temmuz’a kadar geçen süreçte milli ve manevi duygularını suistimal ettiler. Biz Milliyetçi-Ülkücü Hareket olarak başta Liderimiz Devlet Bahçeli Bey olmak üzere, tüm Türkiye’yi bu hain yapıya karşı her seferinde ikaz ettik. Liderimiz 2011 seçimleri arifesinde ilgili yapının -o zaman meşru görülen- faaliyetlerini durdurmasını ve başında yer alan hain papazın Türkiye’ye gelmesi gerektiğini söylemişlerdi. 2013’ten sonra bu yapıyla ilgili -geç de olsa- devlet kurumlarında bir uyanma başladı. Ancak takiyyeyi ve riyayı kendilerine şiar edinmiş bu mürted sürüsü, 15 Temmuz’a kadar inlerinde saklanmışlar. Son kalkışmalarında da çok şükür başarılı olamadılar. Türk devleti ve milleti artık FETÖ ve benzeri yapılarla daha kapsamlı mücadele ediyor.

9- 15 Temmuz sürecinin ardından FETÖ’ye karşı güçlü bir mücadele sergilendi. Ancak bu defa da başka tarikat ve cemaatlerin devlet içinde kadrolaştığına dair ciddi iddialar var. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türk milletinin bekasının mihmandarı Türk devletidir. Kökü maziye uzanan Türk devletini yalnızca kalbi Türk milleti için çarpanlar yönetebilir. Hain FETÖ’nün derin yapılanması henüz daha yeni çözülebilmişken Türk devleti benzeri yapıların, böylesine güçlenmesine ve virüs gibi yayılmasına müsaade etmeyecektir ve etmemelidir. Pensilvanya’daki Haçlı uşağının yapısı FETÖ’den mülhem Türk devleti ciddi bir refleks geliştirmiş durumdadır. Allah’ın izniyle Türk devleti ve milleti, milli ve manevi duygularının bir daha istismar edilmesine izin vermeyecektir. FETÖ’ye öykünen yapılar varsa; bu hain örgütün akıbetini acıklı bir şekilde kendilerine hazin bir son olarak hatırlatmak isteriz.

10- Sayın Ateş, siz tarikat ve cemaatler meselesine nasıl yaklaşıyorsunuz? Ülkücülerin yakınlık duyduğu ya da ‘müspet’ olarak gördüğünüz bir cemaat- tarikat var mıdır? Ülkü Ocakları’na mensup gençleri tarikat ve cemaatler konusunda ikaz ediyor musunuz?

Bizim yaslandığımız gelenek, Anadolu’yu İslamla Türkleştiren Pir-i Türkistan Ahmed Yesevilerin, Mevlanaların, Hacı Bektaşların, Hacı Bayramların yoludur. Referans noktalarımız arasında bu isimler ilk sıralarda yer alır. Tarikatlar da isteyen kişinin meşrebine göre Allah’a ulaşma noktasında fıtratına uygun şekilde devam ettiği geleneksel yapılardır. Bizim bunlara söyleyecek bir sözümüz yoktur. Manevi dünyasında, iç aleminde kimin hangi veliyi sevdiği, kimin hangi Allah dostu olarak gördüğü kişiden feyz ve ders aldığı bizim kapsam ve ilgi dışımızdadır. Ancak hiç kimse yetkiyi ve maaşı devletten alıp emrini büyüğünden, abisinden vs. alamaz. Bu hem Türk devlet geleneğine ihanet, hem anayasal bir suç hem de aziz Türk milletine yapılabilecek en büyük kötülüklerden birisidir.

11- Kamuoyu araştırmaları Türk gençliğinin dinle bağının gün geçtikçe zayıfladığını ortaya koyuyor. Kendisini deist ya da ateist olarak tanımlayan kişilerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu durumu neye bağlıyorsunuz?

Ben bu araştırmaların tarafgir ve yanlışlarla dolu olduğunu düşünüyorum. Türk devleti sınırları içerisindeki gençliğe bakarsanız merhum Gökalp’in ‘Türkleşmek İslamlaşmak Muasırlaşmak’ fikrinin derin bir etkiyle yayıldığını ve tekamül ettiğini görürsünüz. Bununla beraber kamuoyunda ve sosyal medyada süregelen deizm-ateizm tartışmalarını da takip ediyoruz. Sosyologlar, psikologlar, ilahiyatçılar ve ilgili tüm arkadaş ve hocalarımızla bu konular üzerine istişare ediyor, fikir teatilerinde bulunuyoruz. Bu noktada gençliğin hem Türk hem Müslüman ve hem muasır rol modellere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Türklüğünden ilham alan İslamiyet’i kişiliğiyle temsil eden aynı zamanda asrın şartlarına kendi kültürel birikim ve kimliğiyle yaklaşabilen rol modellerin sayısı arttıkça, bu tartışmaların da son bulacağını düşünüyorum.

12- Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Sinan Ateş, son olarak Türk gençliğine vermek istediğiniz bir mesaj var mıdır?

Düşünen, konuşan, fikir üreten ve uygulayan bir Türk Gençliği hayal ediyorum. Türk Gençliğine de Yahya Kemal’in şu dizeleri ile seslenmek istiyorum:

Yürü! Hür mâviliğin bittiği son hadde kadar!

İnsan, âlemde hayâl ettiği müddetçe yaşar.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
"Bizim için Bursa ne ise Hakkari o'dur. Bizim ayrımız gayrımız yok"17 Temmuz 2019
Terörün eteğine tutunanlar artık susmalı17 Temmuz 2019
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH