Sıradışı Müftüyü Diyanet Trakya'ya sürdü

30 Eylül 2013
1295 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Vatanperver ve sanatçı kişiliği, sıradışı fetvaları ile kamuoyununda tanınan Çorum'un Ortaköy Müftüsü Adnan Zeki Bıyık, Diyanet tarafından Kırklareli'ne sürgün edildi.

Aile birliği bozulan Müftü Bıyık, bu atamayı mahkemeye götürmeye hazırlanıyor. Müftü ensonki fetvasında yandaşını ehil olmadığı halde bir yerlere getirenler cehenneme gitmeye kendini hazırlasın fetvasını vermişti. Müftü Bıyık, Kuran "Emanetleri ehline verin" derken adaleti çiğneyenlerin namaz kılması yatıp kalkmaktan ibarettir. dedi. Basında ençok okunan yazılar arasında olan Müftü Bıyık'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı yazısı ve torpil yapanların Cehennemi boylayacağı fetvası ve vaazı birilerini çok rahatsız etmiş olmalı ki  müftü Bıyık Kırklareli'ne sürgün edildi. Diyanetten tıpkı gezi olaylarında doğruyu söyleyen müezzini sürgün ettiği gibi müftü Bıyık'ı da neden sürgüne gönderdiği ile ilgili açıklama bekleniyor. Basında çıkan o fetva:
 
Kadrolaşma' fetvası ve ilginç açıklamalarıyla son günlerde kamuoyunun yakından tanıdığı Ortaköy İlçesi Müftüsü Adnan Zeki Bıyık, görevinden alındı. Bıyık, en son “Yandaşını bir yere getirenlerin yanında şeytan daha namuslu” demişti.
 
İlginç fetvaları ile gündemden düşmeyen ve pop star müftü olarak bilinen Çorum’un Ortaköy ilçesi müftüsü Adnan Zeki Bıyık, görevinden alındı. Sanatçı Kişiliği ve sıradışı fetvaları ile kamuoyunda tanınan Müftü Adnan Zeki Bıyık, Kırklareli İl Müftü Yardımcılığına atandı.
 
Müftü Bıyık, son vaazında “Kendi yandaş, dindaş, klikdaş, tarikdaşını bir yerlere naehil olarak getirenlerin cehennem aşkını, buralara gelmek için kuyruk sallayan şahsiyetsizleri gördükçe, şeytanın bu güruhun yanında heykeli namus olduğunu düşünenler hata etmiş olmazlar” diye açıklamalarda bulunmuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber