Seçim Kurulu Tokatı

03 Ağustos 2017
317 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP’de ortaya atılan toplu istifa iddialarına, il seçim kurulu dur dedi. Bireylerin kendisi olmadan istifalarının kabul edilemeyeceğini belirten seçim kurulu, 140 dilekçeyi kabul etmedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölcük teşkilatına üye değişimci partililer toplu istifa kararı aldı. Bir gün öncesinden basına 410 kişi olarak duyurulan istifa için 140 kişinin imza verdiği ortaya çıktı. 
 
Toplantıya ise 75 civarında kişi katılmıştı. 
 
Bu 140 kişiden 59'unun partili üye olmadığı, imzası olduğu iddia edilen pek çok kişinin de olaydan habersiz olduğu ve dava açacakları öğrenildi. 
 
Bugün ise istifalarla ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. MHP üzerinde oluşturulan toplu istifa algısı haberlerine karşılık yasal süreci uygulama ile yükümlü il seçim kurulu toplu istifalara kabul etmeyerek red etti. 
 
MHP üzerinde oluşturulmak istenen toplu istifa haberlerinde bir türlü istenilen noktaya gelinemedi. Her türlü yapılan algının için boş çıktı. 
 
410’un üzerinde istifa haberleri bir anda 140’a düştü. İsim listelerinin olduğu 140 kişilik istifa dosyasına ise il seçim kurulu red cevabı verdi. 
 
Başkasının adına istifa edilemeyeceğini, şahısların kendilerinin gelmesini gerektiğini belirten seçim kurulu istifa dilekçelerini kabul etmedi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber