Şansımız Tek Çaremiz: MHP ve Lider Bahçeli

30 Aralık 2016
777 Haber Okunma   0 Haber Yorum

"MHP'nin hoca efendiye saldırısı gerçekten bana göre ihanet derecesindedir. Çok çirkin bir şey… Hoca efendi işi gücü bırakmış da Bahçeliyle mi uğraşacak? Bir defa onun bulunduğu makam, meşgalesi böyle bir şeye müsaade etmez. İşi gücü bırakmış onunla mı uğraşacak?" RTE Şimdilerde köşe bucak cemaat düşmanı olan, her daim hoca efendi diyerek saygısını ve taltifini belirten sayın Cumhurbaşkanı şimdilerde gerçekleri görmüş ve bu yüzden gerçekler bile bile karşı harekette bulunmuyor. Yani biliyor ki MHP, Türkiye Cumhuriyetinin ardında sapa sağlam duruyor. Biliyor ve anlıyor ki MHP başlı başına hem Milliyetçi, hem Ülkücü, hem Atatürkçü bir parti. Bu durum tehlike gibi gözükse de MHP kendi başına doğru yolu bulmakta ve ülkeye yol göstermektedir.

Adında adalet var; ama ne derece doğru, uygulanabilirliği ne? İyi düşünmek gerekir.  Gerçek ne? Kim yarınlara dönük hareket ediyor? Kim bu vatanın sonsuza dek var olmasını, kumpaslara kurban gitmemesini istiyor? Kimler gerçeklerin yanında? Bugün vatan haini ilan edilen hoca için 2011 yılında, hükümet cenahı, Başbakan dahil olmak üzere nasıl bir tepki göstermiş? Arşivler ortada. Utanması gerekenler utanmalı. O başları hep öne bakmalı! O gün susanlar, bugünde Lider Devlet Bahçeli konuşurken susmalı, saygı göstermeli. Bu düzeye gelmeyenler kale bile alınmamalı. Buradan da anladığımız gibi MHP gerçekten büyük bir parti. Ülkenin geleceğini düşünen bir parti… Cemaati diri diri gömen bir parti… Geleceğe bakan bir parti…

 

   MHP, geçmişini bugüne göre ayarlayan bir parti. Bu yüzden karşıtları ve düşmanları çok… Bunu geçmişten günümüze kadar her nefes alışımızda hissettik; çünkü MHP'yi öldürmeye kalktılar. Bugün de MHP'yi anlamayanlar, yanında varlık gösteremeyenler, kendini dev aynasında görenler, MHP içinde buğz olacaklardır. Ama nafile… MHP yarınlara sağlam basmak adına hareket etmektedir. Millilik bunu gerektirmektedir.

 

   Bakıyoruz, biraz uzak da dursa üç parti yine aynı haltı öngörmekte ve gizli hareket etmektedir. Cumhurbaşkanı bu duruma ve tutuma karşı olsa da, yaverleri diyeceğimiz adamlar, hocadan yana tavır almakta, Amerika karşısında eli, kolu bağlanan Cumhurbaşkanı yalnız bırakılmakta ve cemaate faaliyet alanı yaratılmaktadır. Bana inanmayanlar 2011 yılında cemaatin nelerle uğraştığına iyi baksınlar. Karşısında kim dik duruyor iyi görsünler. 2011 yılında Mümtaz'er Türköne'nin yazılarına ve özellikle bir tanesine bakarsak, MHP'ye atılmak istenen ilmiğin farkına varır, düşmanca tavrı veren kişinin MHP'li olduğunu söyleyenlerin amacını anlarız.

 

   Çünkü 49 yıldır herkes gördü ki MHP dışarıdan kurulan tuzaklarla, saldırılarla durdurulamıyor. Bu yüzden iç organizasyonlara kalkıştılar. Bunda da havasını alanlar MHP'nin gerçek, tutarlı tavrından dolayı parti bile kuramıyorlar. Bu talihsizliği yaşayıp görecekler. İçine düştükleri çukurdan bir türlü çıkamayanlar, koftiden efelenmektedirler. Ancak çukurun içinde kalmaktadırlar. Bu durum ilgili şahıslarca çok net olarak görülmektedir.

 

   "MHP'nin hoca efendiye saldırısı gerçekten bana göre ihanet derecesindedir. Çok çirkin bir şey… Hoca efendi işi gücü bırakmış da Bahçeliyle mi uğraşacak? Bir defa onun bulunduğu makam, meşgalesi böyle bir şeye müsaade etmez. İşi gücü bırakmış onunla mı uğraşacak?" RTE

 

   Şimdilerde köşe bucak cemaat düşmanı olan, her daim hoca efendi diyerek saygısını ve taltifini belirten sayın Cumhurbaşkanı şimdilerde gerçekleri görmüş ve bu yüzden gerçekler bile bile karşı harekette bulunmuyor. Yani biliyor ki MHP, Türkiye Cumhuriyetinin ardında sapa sağlam duruyor. Biliyor ve anlıyor ki MHP başlı başına hem Milliyetçi, hem Ülkücü, hem Atatürkçü bir parti. Bu durum tehlike gibi gözükse de MHP kendi başına doğru yolu bulmakta ve ülkeye yol göstermektedir.

 

   Bunun için sayın Devlet Bahçeli uyarıyor, Erdoğan'ı uyandırıyor. Hattı zatında bütün AKP'ye hitap ediyor… Ne AKP'si bütün Türkiye'yi uyandırmaya çalışıyor. Bunu AKP üzerinden yapıyor. Diyor ki sayın Lider Bahçeli, "AKP aklını başına alsın, Okyanus ötesi bir hesaba kurban gitmesin!" Ve bugüne kadar hocayla yatanlar, kendilerini hala o yatakta sanıyorlar. Anlaşılan olup bitenlerden bir tek Tayip Erdoğan ders almış olmalı ki bu çıkmaz olayda MHP'yle dışarı çıkmayı planlıyor. Bu aynı zamanda Türkiye'nin kurtuluşu olacaktır.

 

   Bu yüzden herkes üzerine düşeni yapmalı! Oyunlardan kurtulmalı, yeni bir oyuna kurban gitmemelidir. İçlerinde bir tek Tayip Erdoğan uyandı. Etrafındakiler hala bu oyunun parçaları olduğunu göremediler. Gerçek tehlikenin nerden geleceğini bilemediler. O yüzden sayın Cumhurbaşkanını bu konuda yalnız bırakmamalıyız.  yoksa memleket yalnız kalır.

 

   2011 yılında Mart ayında verilmiş ifadelere, beyanlara, Lider Devlet Bahçeli'ye saldıranlara bakın. Bu insanlara nasıl güvenelim?

 

   Bu gidişin yol göstereni MHP'dir. O yüzden, bazıları tarafından kale bile alınmayacak sayıya sahip olduğu halde başrolde o bulunmaktadır. Gün ve zaman MHP zamanı ve günüdür. Dolayısıyla, Türk günü, Türkiye günüdür.

 

   Allah yolunuzu açık etsin.

 

   Sağlıcakla kalın!Fikri Atılbaz
Fikri Atılbaz

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber