Şanlı Mazimizin Satırlarını Tarihe Kanlarıyla Yazan Yiğitler

23 Mart 2017
538 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Çanakkale, barutun inanç; çeliğin itaat; silahın millet; topun cesaret karşısındaki iflasının ilanıdır.

Şanlı mazimizin satırlarını tarihe kanlarıyla yazan yiğitler. Bizim yiğitlerimiz, bizim dedelerimiz. Vatanımızın kadim toprakları için cesurca savaşan ve hiçbir zaman geri adım atmayan o yüce gönüllü, tunç yürekli askerlerimizi bir kez daha anma şerefine sahip bulunuyoruz.

Onların bu meşakkat dolu serüvenini anmak için yalnızca 18 Mart’ı beklemek gerekmez. Şehitlerimiz bizimdir, bizim için can vermişler, can almışlardır. 18 Mart 1915 Çanakkale’de rengini şehitlerimizin kanından almış al bayrağımızın düşmesine izin verilmemiştir.

Çanakkale, binlerce yılda yoğrulmuş asil Türk milletinin, maddi ve manevi bütün güçleri ile gerçekleştirdiği bir var oluş savaşıdır. Çanakkale, barutun inanç; çeliğin itaat; silahın millet; topun cesaret karşısındaki iflasının ilanıdır. Bundan tam 102 yıl önce vatanımızı, kutsal emanetlerimizi almak isteyenler; cüret ve rezilliklerinin bedelini Çanakkale’de ödediler


Asil Türk Milletimizin bekasını sağlamak için 102 önce olduğu gibi bugünde Ülkücü Hareket olarak aynısını sergilemeye hazırız. 102. yıldönümünde olduğumuz bu ihtişamlı ve inanılmaz zafer, Türk milleti tarafından asla unutulmayacaktır.

Başkomutan Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını saygı ve sevgiyle anıyoruz. Aziz şehitlerimizin ruhu şad, mekanları cennet olsun. İyi bilinmelidir ki vatan, millet, bayrak ve Allah’a olan sevgimiz asla bitirilemez. Ülkü Ocaklarının ilk esaslarından biri budur.

Bizi milletimize yanlış ifade edenlerin karşısında duruşumuz kılıçtan keskindir. Vatan ve millet sevgimiz ortadadır. Tartışılamaz. Siz değerli vatanperver halkımızdan isteğimiz şudur ki; Türklüğümüzün şanlı mazisine bir bakın, biz Türkler yüzyıllardan beri birlik ve beraberliğini koruyan asil bir milletin soyundanız.

ÜLKÜ OCAKLARI
TİRE İLÇE BAŞKANI
HIZIR ŞENOL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber