Sanayi ve Üretime Destek Tasarısı Genel Kurul'da

07 Haziran 2017
401 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, "Üretimi artıracağı iddiasında olan tasarı, bu hali ile zeytinlikleri, meraları, kıyıları riske açacak ve üretim dostu olmayan düzenlemeler içermekte.

TBMM Genel Kurulu'nda, Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine geçildi.

Yerinden söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Genel Kurul'da öncelikli olarak KHK'lerin görüşülmesi gerektiğini savunarak usul tartışması açılmasını istedi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, usul tartışmasından sonra da tavrında bir değişiklik olmadığını söyledi.

"Temel kanun" olarak görüşülen tasarının tümü üzerindeki ilk sözü alan MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, yasanın üretim reformu olarak kamuoyunda takdim edildiğini ama tasarının genellikle "tabiri caizse her telden çalan bir torba tasarı" halinde karşılarına geldiğini ifade etti.

Tasarının bazı maddelerini desteklediklerini belirten Tanrıkulu, "Ancak bir kısım maddeler oldukça yetersiz. Bazı diğer mühim maddelerde ciddi anlamda sakıncalıdır. Üretimi arttıracağı iddiasında olan tasarı, bu hali ile zeytinlikleri, meraları, kıyıları riske açacak ve üretim dostu olmayan düzenlemeler içermekte." dedi.

Tanrıkulu, sanayinin yapısal sorunları olduğunu, bu sorunlara çözüm olacak reformların hayata geçirilmesini beklediklerini ancak böyle bir şeyin karşılarına gelmediğini kaydetti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber