Samsunspor'a Skandal Açılışa Ülkü Ocaklarından Sert Tepki!

30 Temmuz 2017
587 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Samsunspor'un yeni stadının açılış maçında skandala Samsun Ülkü Ocakları tepki gösterdi. Samsun'un Tekkeköy ilçesinde hizmete giren Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nun açılış maçında İstiklal Marşı okunmayıp saygı duruşu yapılmadı.

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde hizmete giren Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nun açılış maçında İstiklal Marşı okunmadı, saygı duruşu yapılmadı. Bu durumu protesto eden sporseverler hep beraber ayağa kalkıp İstiklal Marşını okudu.

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ, İstiklal Marşı okunmamasına sert tepki göstererek yaptığı açıklamada: "Bu ülke kolay kazanılmadı, Anadolu Türklüğünün varoluş savaşı olan Kurtuluş Savaşı sonrasında biz bu ülkeye sahip olduk. Maalesef görüyoruz ki 98 yıl olmasına rağmen halen daha bu durumu kabullenemeyip rahatsız olanlar var.

Bugün resmi olarak açılışı yapılan Samsunspor'umuzun yeni stadının açılış maçında, İstiklal Marşı okunmadan direk maça başlandı. Bu durumun bir ihmal olduğuna inanmıyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığından rahatsız olanlar bugün yine etkisini göstererek şanlı İstiklal Marşımızı stadın açılışında okunması engellenmek istedi. Bu durum HAİNLİKTİR." ifadelerini kullandı.

STADIN ADI BİLE 19 MAYIS

Türkiye Cumhuriyetinin değerlerine her zaman sahip çıkacaklarınının altını çizen Ülkü Ocakları Samsun Şubesi İl Başkanı; "Stadyumun ismi "19 Mayıs Stadyumu" iken İstiklal Marşı'nın okunmayıp, 19 Mayıs 1919 tarihinde güzel şehrimiz Samsun'a ayak basan Atatürk ve Silah arkadaşlarının manevi hatıraları için yapılan saygı duruşunu yapmayanlar şunu unutmasınlar ki; Bugün okunmaması için özen gösterdiğiniz İstiklal Marşı, "Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak / Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son OCAK" mısrası ile başlamaktadır.

İşte yurdumuzun üstünde tütecek en son ocak olan Ülkü Ocakları olarak diyoruz ki, SİZ NE KADAR İSTEMESENİZDE BİZ SESİMİZ KISILANA KADAR İSTİKLAL MARŞINI OKUYACAĞIZ, OKUTACAĞIZ. Bunun bir hata bir dikkatsizlik olduğunu iddia edenlereİstiklal Marşının önemini bilmeyenlere biz Ocaklarımızda bir daha unutmayacakları şekilde her zaman Marşımızı sözlerini ve manasını öğretmeye hazırız." şeklinde açıklamada bulundu.

BAŞKANDAN; İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUYAN BİNLERCE SPOR SEVERİMİZE TEŞEKKÜR

İstiklal Marşının okunmaması üzerine eş zamanlı ve senkronize şekilde İstiklal Marşı okuyan binlerce taraftara teşekkür eden ALTINTAŞ "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Milleti, İstiklal Marşının okunmasını engelleme çabalarını boşa çıkarmıştır. İstiklal Marşının okunmaması üzerine büyük bir sağ duyu örneği gösterip İstiklal Marşını okuyan binlerce spor severimize de teşekkürü bir borç biliriz. " dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber