Saatlik, günlük kiralık apartlar, evler odalar neye hizmet ediyor?

25 Mart 2016
902 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP MYK Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Doç.Dr.Ruhi Ersoy, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada son günlerdeki çocuk istismarı konusuna, toplumdaki ahlaki çöküntüye değindi.

Konuşmasının başında milletvekilleri olarak meclis çalışmaları konusunda öz eleştiri yapmaları gerektiğini dile getiren Ersoy,"Çok büyük işlerle uğraşıyoruz gerçekten Meclis olarak da ülke olarak da. Memleket savaşa girecek mi? Rusya krizi ne olacak? Terör belası hangi noktaya geldi? Ekonomik kriz ne zaman patlayacak?

 

Bu koca koca problemlerin altında, dokunamadığımız insani hâller ve bizi toplum olarak bir arada tutan değer yargılarının muhafazasını ve sürdürülebilirliğini galiba görmezden geliyoruz, başta eğitim sistemi ve sosyal yaşam olmak üzere" diyerek toplumu ilgilendiren her alana ayrı ayrı önem verilmesi gerektiğini söyledi.

           

Ersoy konuşmasına, son zamanlarda artan "taciz, tecavüz" vakalarına değinerek devam etti. MHP'li Ersoy, toplumda ahlaki çöküntünün yaşandığını, bunun sebeplerinin mutlaka ötelenmeden, farklı konuların gölgesinde kalmadan araştırılması ve gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belitti. 

 

Medyada da yer alan "tecavüz sonrası intihar eden üniversiteli dizi oyuncusu kızın" trajik haberini aktaran Ersoy,  ülkemizde hemen her gün benzer trajik durumların yaşandığına dikkat çekti ve toplumdaki bu durumun normal olmadığını, sosyolojik, psikolojik ve ahlaki sorunların giderek artmasının kaygı verici boyutta olduğunu söyledi. Ayrıca dikkat çekilmesi gereken bir başka konunun, dile getirdiği traik olayın da geçtiği saatlik ve günlük kiralanan apartlar, evler odalar olduğunu söyleyen Ersoy, ülkemizde saatlik, günlük ve haftalık kiralanan apartlar, odalar ve evlerle ilgili İçişleri Bakanına seslendi. 

 

 

Ersoy, "Buradan Sayın İçişleri Bakanına, Sayın Hükûmet yetkililerine sesleniyoruz, lütfen, bu apartları denetleyin ve buralarda saatlik, yarım günlük, günübirlik kiralarla neler yapılıyor, ne oluyor, buna bir bakın. Hemen yanı başında, yoğun bir şekilde bu apartların olduğu sokaklarda köşe başında torbacılar, uyuşturucu âlemleriyle ilgili altyapılar. 

 

Evet, terörle mücadeleye yoğunlaşacaksınız, başka türlü konulara da elbette, ama devletin bir bütün olduğunu hesaplarsak birini yaparken diğerini yıkmaya hakkımız yok. Ve memleketin gençlik politikasını, yarınlara bu milleti taşıyacak olan büyük Türk milletinin taşıyıcısı olan gençlere dair politikalarımızı sadece ve sadece birkaç spor etkinliği yaparak çözemeyiz.

 

Bu meseleyi başta mahalle muhtarları, mahallelerdeki kanaat önderleri ve hani "Milletin hizmetinde olacaksınız" dediğimiz valiler var ya... O valiler sadece seçim döneminde çıkıp kömür dağıtarak, sırtında buzdolapları dağıtarak değil bu konulara dokunarak gündeme gelmeli. Ve onlar, gerçekten devlet ile milletin bütünleşmesinin zeminini oluşturmalı" diyerek tespit, eleştiri ve önerilerde bulundu.

 
Ülkemizde antidepresan ilaç ve uyuşturucu kullanımı, intihar teşebbüsü ve intihar vakalarındaki artışın toplumsal bir patlamaya dönüşme riskini beraberinde getirdiğini söyleyen Ersoy, bu konuda 14 yıllık iktidarın öz eleştiride bulunması gerektiğini belirtti.  Ersoy, 14 yıl boyunca muhafazakâr dili kullanan siyasi iktidarın "değerlerin" muhafazası konusunda hiç de muhafazakâr olmadığını belirterek toplum olarak "nereye gidiyoruz" sorusunu hep birlikte sormalıyız dedi.
 
 
 
Ersoy, "Dindar nesil" yetiştirmekten bahsedenlerin, geleceğimiz olan çocuklarımızın maruz kaldığı istismara, gençlerimizin suça meyil, uyuşturucu, antidepresan, intihar teşebbüsü ve intihar oranlarına bakmaları ve nasıl bir nesil yetiştirdiklerini sorgulamaları gerekmektedir. Fatih Projesi ile her öğrenciye tablet bilgisayar dağıtan siyasi iktidar öğrencilerimize "Fatih'in ruhu"nu verebiliyorlar mı? sorularını sordu.
 
 
Ersoy konuşmasını "lütfen, bu konuyu hassasiyetle irdeleyip takip edelim ve bunun takipçisi olarak da geri bildirimi buradan yapalım. Bu memlekette her dört saatte 1 kadına tecavüz edildiği gerçeğini unutmayalım.
 
 
memleketi yarınlara taşıyacak olan toplumsal yapımız çürürse zemin ortadan kaybolur. O zaman hareket kabiliyetimiz de olmaz, millî zeminimizi oluşturacak meşruiyet de ortadan kalkar, millî irade de ortadan kalkar" sözleriyle hükümeti uyararak tamamladı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber