SARIKAMIŞ HAREKATI EN HÜZÜNLÜ SAYFADIR

23 Aralık 2018
507 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Sarıkamış Harekatının 104. Yıl dönümünde yayımladığı mesajda “Kimi kayıtlara göre 90 bin, kimi kayıtlara göre ise 60 bin vatan evladının Şehit olduğu bu Harekat, tarihimizin en hüzünlü sayfalarından biridir.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi  (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Sarıkamış Harekatının 104. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Avcı, 1. Dünya Savaşının başladığı bir döneme denk gelen Sarıkamış Harekatının, Türk Ordusu tarafından işgalci Ruslara karşı başlatılan ve ’93 Harbi’nde kaybedilen vatan topraklarını da geri kazanmayı hedefleyen ancak çok ağır sonuçlar doğuran bir savaş olduğunu vurguladı.

Avcı “Kimi kayıtlara göre 90 bin, kimi kayıtlara göre ise 60 bin vatan evladının Şehit olduğu bu Harekat, tarihimizin en acıklı sayfalarından biridir. Mehmetçiklerimizin çoğunun düşmandan çok soğuk iklim şartları yüzünden toprağa düşmesi sebebiyle bu olayı milletimiz gözyaşı ile anmaktadır” ifadesini kullandı.

Avcı devamla “Sarıkamış Harekatı, doğru stratejinin yanlış taktiklere kurban edildiği, bu yönüyle hâlen sorgulanan ve Türk milletine ağır, dramatik sonuçlar doğurmakla birlikte, Türk’ün ülkü yolunda, zafer uğrunda engel tanımayan azim ve inancını da temsil etmesi bakımından önemlidir, unutulmazdır.” şeklinde konuştu.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı “Bugün de nice zorluklarla karşı karşıya olduğumuz bir süreçte, Yüce Allah’ın yardımıyla birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek suretiyle içeride ve dışarıda her türlü engeli aşacağımıza olan inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Sarıkamış Harekatının ölümsüz kahramanlarını, tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Yüce Allah’tan milletimize aynı acıları yaşatmamasını, düşmanlarımızın tuzaklarını bozmasını, birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi ebedi kılmasını niyaz ediyorum.” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber