SAMSUNLU ÜLKÜCÜLER NUTUK OKUYOR

29 Nisan 2017
546 Haber Okunma   0 Haber Yorum

SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARINDAN "NUTUK OKUMA YARIŞMASI"

Ülkü Ocakları Samsun Üniversite Teşkilatı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği mücadeleye dikkat çekmek ve bu konuda üniversite gençliğini bilgilendirmek amacıyla "OMÜ Nutuk Okuyor" adı altında bir etkinlik düzenledi. 

	Ülkü Ocakları Samsun Üniversite Teşkilatı , Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Türk Dünyası Araştırmaları Topluluğu iş birliği ile, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği mücadeleye dikkat çekmek ve bu konuda üniversite gençliğini bilgilendirmek amacıyla "OMÜ Nutuk Okuyor" adı altında bir etkinlik düzenledi. Yarışma kapsamında, Mustafa Kemal Atatürk'ün 1919 ile 1927 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşanan siyasi, sosyal gelişmeleri ve savaş dönemini anlattığı ölümsüz eseri Nutuk'tan 50 sorudan oluşan sınav yapıldı. Sınava, OMÜ'nün çeşitli fakültelerinden çok sayıda öğrenci katıldı.
	Mustafa Kemal Atatürk'ün her geçen gün değerinin daha iyi anlaşıldığına vurgu yapan Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı Üniversite Başkanı Necip KARA, " Güzel ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, kendi dönemini olduğu kadar, sonrasını da derinden etkileyen, çığır açıcı bir yeri vardır. Onun Türk tarihi içinde son derece seçkin bir yere sahip olması hiç şüphesiz vatan kurtaran, millî bir kahraman olmasından ileri gelmektedir. "dedi
	NUTUK kitabının günümüz için bir rehber olduğunu belirten KARA "Nutuk kitabı bize gösteriyor ki yurdun iç ve dış saldırılara uğradığı, Milletin yaşama gücünün tükendiği bir dönemde, korkusuzca ortaya atılan Gazi Paşa'nın, Yüce Türk Milletinin hür yaşama arzusuna ve vatan sevgisine güvenerek, Kurtuluş savaşını organize etmiştir. Bugünde dışarıda uluslararası güçler içeride fetöcü hainler ülkemizi yok etmek için türlü türlü oyunlar oynamaktadır. Böyle bir ortamda "NUTUK" kitabının anlamı ve önemi daha çok artmaktatır. Bizde bu düşüncelerle üniversite gençliğinin NUTUK  kitabını okumasını özendirmek amacıyla böyle bir yarışma düzenledik. "dedi.
	3 Mayıs'ta sonuçlarının açıklanacağı bildirilen sınavın ardından birinciye 200 TL, ikinciye 150 TL, üçüncüye ise 100 TL'lik kitap çeki verilecek.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber