SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARINDAN REFERANDUM BİLGİLENDİRME KONFERANSI

24 Mart 2017
577 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı Abdullah Buğra KOÇLAR konferansları kapsamında "Yeni Anayasa Değişikliği" konulu konferans düzenledi.

Samsun Öğretmenevi'nde Ülkü Ocakları Samsun il Başkanlığı tarafından düzenlenen ve konuşmacı olarak Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Samsun Milletvekili Erhan USTA ve Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner TEKİN'in yer aldığı "Yeni Anayasa Değişikliği" konulu konferans düzenlendi. Programa Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ, Ülkü Ocakları Samsun İlçe Başkanları, MHP Kadın kolları Başkanı Yüksel ÜNAL, MHP Samsun İlçe Başkanları, üniversite öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan konferans sohbet ortamında gerçekleşti. Yaptığı konuşmada yeni anayasanın Cumhurbaşkanlığına tek adamlık yetkileri vermediğini aksine Cumhurbaşkanı'nı verdiği her türlü karar için yargılanma şansı doğduğunu vurgulayan USTA " Mevcut anayasa yaptığı zaman Kenan EVREN cumhurbaşkanı olmak istediği için 2 buçuk sayfalık uzun bir yetki vermişti ve vatana ihanet haricinde cezai sorumluluğu yoktu. Yeni anayasayla birlikte, Cumhurbaşkanına cezai sorumluluk yüklenecektir. Böylece yürütme; yasama ve yargı karşısında hesap verebilir hale getirilecektir. Kararname çıkarma yetkisi yürütme ile ilgili konularda sınırlı ve hepsi meclis tarafından onaylanmak zorunda. Görüldüğü gibi Tek adama dayalı dikta ve otoriter bir rejim çıkacağı yönündeki iddialar, hem mevcut sistemdeki sorunları göz ardı eden, hem de yeni sistemin getirdiği denge ve denetim mekanizmalarını görmezden gelen asılsız ve mesnetsiz iddialardır." dedi

Soru cevap olarak devam eden konferans sonrasında katılımcılara teşekkür eden Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ'ın Samsun Milletvekili Erhan USTA'ya plaket taktimi ile son buldu.
SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI
BASIN BİRİMİ
Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber