Ruhi Kılıçkıran Osmaniye'deki Kabri başında yad edildi

05 Ocak 2018
816 Haber Okunma   0 Haber Yorum

İlk kan, ilk can...Ülkücü Şehit Ruhi Kılıçkıran ruhun şad mekanın cennet olsun...

 

 Ülkücü Hareketin İlk Şehidi Ruhi Kılıçkıran Osmaniye'de Kabri başında ve Cebelibereket Kültür Merkezi'nde gözler yaşlı yad edildi.

Osmaniye Ülkü Ocakları tarafından ilk Ülkücü şehit Ruhi Kılıçkıran için ölümünün 50. yıldönümünde anma gecesi düzenlendi. Cebelibereket Kültür Merkezi'nde düzenlenen gecede RUHİ Kılıçkıran ve tüm Ülkücü şehitler minnet ve saygıyla yad edildi. Programa telgraf gönderen Bilge Lider Türkmen Beyi Devlet Bahçeli'nin mesajı ayakta uzun süre alkışlandı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan gecede tüm şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu. Açılış konuşmasını yapan Osmaniye Ülkü Ocakları Başkanı Ertugrul Cevahir, "Hadise, 50 yıl önce bütün Müslümanların üzerine rahmet yagan bir Ramazan gecesinde olmuştu. Vakit akşamdı yani iftar vakti. Akşama kadar İslam'ın her emrinde bulunan Ruhi, büyük bir aşk içinde orucunu açtı. Bu arada kantine, yüce dinimize ve Resul'e hakarete başlayan bir şair bozuntusu gelmişti. Gavur Dagları'nın yigit çocugu buna müsaade etmedi ama bir kahpe el çıkıp, 'Kutsala küfretme' diyen Ruhi'yi kalleşçe vurdu. Önce sıkılı yumrukları gevşedi Ruhi'nin. Geriye doğru yaslanıp gözlerini yumdu. Bütün renkler tek tek soluyordu. Yemyeşil Zorkun bile bulanık görünüyordu. Oysa ne çok özlemişti Zorkun Yaylası'nın buz gibi suyunu kana kana içmeyi. Kendi suretini görüyordu. Başında sarık, sırtında cübbesi büyük Cami'ye giriyordu. Yanında Kudüs'ün fatihi Selahaddin Eyyubi geliyordu, Ulubatlı yalnız bırakmamıştı. Sırtında onlarca ok, elinde 3 hilalli sancak ve mübarek kanı hala oluk oluk akıyordu. Bilal Habeşi minbere çıkıyordu, Osmaniye'ye sela degil müjde veriyordu adeta. Kurtuluş Savaşı'nda kahpe Fransızlara karşı vücudunu siper eden Osmaniye şehitleri için okuduğu Hatim, 3 gün sonra bitecekti. 

Ruhi KILIÇKIRAN'ı Anma Programına ; MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoglu, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, MHP İl Başkanı Murat Kanlı,MHP İl yöneticileri,MHP İlçe başkanları, Kırmıtlı Belediye Başkanı Mehmet Do ğan, İl Genel Meclis Başkanı Selçuk Acar, MHP merkez İlçe Başkanı Ali Fuat Kardaş, MHP Kadın Kolları, MHP'nin eski il başkanları ve Ali Erat ve Şevket Keskin, MHP'nin son dönem milletvekili adayı İbrahim Karayigit, Dr. Akif Küçükcan,Doç.Dr. Ruhi Ersoy ve ile bazı belediye meclis üyeleri de katıldı. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber