Recai Yıldırım son yolculuğuna uğurlandı

28 Eylül 2014
1762 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen MHP eski Genel Başkan Yardımcısı 21. ve 23. dönem Adana Milletvekili Recai Yıldırım, son yolculuğuna uğurlandı. Recai Yıldırım için MHP Adana İl Başkanlığı önünde tören düzenlendi. Törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de katıldı. Bahçeli'nin Yıldırım'ın hayatı anlatılırken duygulu anlar yaşandığı görüldü. Yağmura rağmen il binası önünü dolduran MHP'liler de gözyaşlarını tutamadı. Yıldırım'ın cenaze Merkez Sabancı Camii'nde öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen MHP eski Genel Başkan Yardımcısı 21. ve 23. dönem Adana Milletvekili Recai Yıldırım, son yolculuğuna uğurlandı. Recai Yıldırım için MHP Adana İl Başkanlığı önünde tören düzenlendi. Törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de katıldı. Bahçeli'nin Yıldırım'ın hayatı anlatılırken duygulu anlar yaşandığı görüldü. Yağmura rağmen il binası önünü dolduran MHP'liler de gözyaşlarını tutamadı. Yıldırım'ın cenaze Merkez Sabancı Camii'nde öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Kansere yenik düşen MHP eski Adana Milletvekili Recai Yıldırım için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de katılımıyla MHP il başkanlığı binası önünde tören düzenlendi.

Ankara'da tedavi gördüğü kanser hastalığına yenik düşerek önceki gün hayatını kaybeden Yıldırım'ın cenazesi memleketi Adana'ya getirildi.

 

Recai Yıldırım için MHP Adana İl Başkanlığı önünde tören düzenlendi. Yaldırım'ın naaşı yağmur yağdığı için cenaze aracından çıkartılmadı.

 

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Yıldırım'ın 1980 öncesi Ülkücü hareketin kanı ve canı ile imtihan olduğu dönemlerde yiğitçe ve mertçe Adana Ülkü Ocakları Başkanlığı, 80 sonrası en sıkıntılı ve yokluk dönemlerinde Adana İl Başkanlığı ve akabinde milletvekilliği ve genel başkan yardımcılığı görevlerini büyük bir samimiyet, sadakat ve inançla yürüttüğünü anlattı.

 

Özgeçmişini okudu. Daha sonra imam, Yıldırım için dua etti.

Törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de katıldı. Bahçeli'nin Yıldırım'ın hayatı anlatılırken duygulu anlar yaşandığı görüldü. Yağmura rağmen il binası önünü dolduran MHP'liler de gözyaşlarını tutamadı. Dua okunduktan sonra cenaze Merkez Sabancı Camii'ne götürüldü. 

Yıldırım, öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

MERHUM RECAİ YILDIRIM İÇİN MHP İL BAŞKANLIĞINDA TÖREN
 Bahçeli, Yıldırımın Tabutuna Omuz Verdi
Ankara'da tedavi gördüğü kanser hastalığına yenik düşerek önceki gün hayatını kaybeden Yıldırım'ın cenazesi memleketi Adana'ya getirildi.
 
Recai Yıldırım için MHP Adana İl Başkanlığıönünde tören düzenlendi. Yaldırım'ın naaşı yağmur yağdığı için cenaze aracından çıkartılmadı.
 
İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, buradaki konuşmasında, Yıldırım’ın kendilerine bıraktığı manevi mirasa sahip çıkarak çalışacaklarını söyledi. İzgioğlu, “Ömrünü Türk milletinin davası ve Türk milliyetçiliği için harcayan ve bu uğurda her türlü eza ve cefayı çekmiş dava büyüğümüz Recai ağabeyimize Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz.” dedi.
 
MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Yıldırım'ın 1980 öncesi Ülkücü hareketin kanı ve vanı ile imtihan olduğu dönemlerde yiğitçe ve mertçe Adana Ülkü Ocakları Başkanlığı, 80 sonrası en sıkıntılı ve yokluk dönemlerinde Adana İl Başkanlığı ve akabinde milletvekilliği ve genel başkan yardımcılığı görevlerini büyük bir samimiyet, sadakat ve inançla yürüttüğünü anlattı.
 
özgeçmişini okudu. Daha sonra imam, Yıldırım için dua etti.
 
Törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de katıldı. Bahçeli'nin Yıldırım'ın hayatı anlatılırken duygulu anlar yaşandığı görüldü. Yağmura rağmen il binası önünü dolduran MHP'liler de gözyaşlarını tutamadı. Dua okunduktan sonra cenaze Merkez Sabancı Camii'ne götürüldü.
 
Bahçeli'de il binasındaki törenin ardından cenaze namazına kadar il binasında dinlenmeye geçti.
 
SABANCI MERKEZ CAMİİNDE CENAZE NAMAZI
 
Yıldırım’ın cenazesi daha sonra Sabancı Merkez Camii’ne getirildi. Yıldırım’ın cenaze namazına, MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli, milletvekilleri, AKP Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile yakınları ve sevenleri katıldı. 
 
Dava arkadaşı hem de eski milletvekili olan Yıldırım'ı son yolculuğunda yalnız bırakmak istemeyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP il başkanlığı önündeki törene katıldıktan sonra makam aracıyla Sabancı Merkez Camii'ne geldi. Makam aracıyla caminin bahçesine giren Bahçeli'ye yaklaşık 35 kişilik bir korumanın eşlik ettiği görüldü.
 
Korumalar, yağmur yağdığı için Bahçeli namaz kılacağı caminin kapısına kadar otomobil ile gidince otomobilin önünde ve arkasında koşmaya başladı. Bahçeli cami kapısına gelip indiğinde ise korumalar caminin girişine kadar bir kordon oluşturup Bahçeli'yi güvenli bir şekilde caminin içine aldı.
 
Bahçeli öğle namazını kılarken korumaların bir kısmı cami içine girdi bir kısmı cami girişinde bekledi. Bahçeli namazı kıldıktan sonra Yıldırım'ın cenaze namazına katıldı. Namazı Adana İl Müftüsü Arif Gökce kıldırdı. Namazın ardından dua okunduktan sonra Yıldırım'ın naaşı cenaze aracına götürüldü. Bu sırada Bahçeli, Yıldırım'ın tabutuna omuz verdi. Bahçeli cenaze aracına kadar arkadaşını son yolculuğunda hiç bırakmadı. Bir süre de cenaze aracı yanında bekleyen Bahçeli daha sonra Yıldırım'ın cenaze aracının arkasından toprağa verileceği Kabasakal Mezarlığı'na geçti. Yıldırım burada toprağa verildi.
 
Cenaze törenine AKP Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, MHP Adana Milletvekilleri Seyfettin Yılmaz, Muharrem Varlı, Ali Halaman ve MHP Genel Başkan yardımcıları Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile yakınları ve sevenleri katıldı.
 
Merhumun oğulları Hakan ve Halil ile kardeşleri taziyeleri kabul etti. Üzgün olduğu gözlenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, uzatılan mikrofonlara karşı sessiz kaldı.
 
Ömer Faruk Beyceoğlu(Ajanslar)

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber