Rahmet sağanağı yaşayacağız

08 Nisan 2016
795 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak Mübarek Regaib Kandili ve Üç ayların başlangıcı nedeniyle mesaj yayınladı.


Mübarek üç ayların Türk-İslam dünyasına sevgi, barış ve huzur getirmesini niyaz eden Parsak, “Yüce Allahın rahmeti hepimizin üzerine yağmasını temenni ediyoruz” dedi
Regaib Kandili ve Mübarek üç ayları girmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, bu mübarek günlerin Türk-İslam dünyasına rahmet getirmesini diledi.

ÖZEL BİR DÖNEM
Mübarek üç ayların bizler için özel bir dönem olduğunu kaydeden Parsak, “ “Yüce Rabbimiz, mekânlar içinde kutsal mekânlar; zamanlar içinde de kutsal zamanlar yaratmıştır. Yarattığı mübarek zaman dilimlerinden birisi de; ‘üç aylar’ dediğimiz kameri aylardan “Recep, Şaban ve Ramazan” aylarıdır.  Bu mukaddes aylar, aynı zamanda mübarek gecelerle doludur. Recep ayında; Regaib ve Mirac gecesi; Şaban ayında Berat gecesi; Ramazan ayında bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi mevcuttur.
Yine Âlemlere rahmet Hz Muhammed (s.a.v) peygamber olarak bu aylarda gönderilmiş, sadırlara şifa Kuran bu aylarda indirilmiştir. Manevi bir kazançla ahirete gitmek arzusunda olan bizler, bu mukaddes vakitleri ganimet bilmeli; hayatın çeşitli sıkıntıları ve dünyevi telaşe ile nefsin istekleri karşısında yorgun düşen ruhlarımızı Rabbimizin kulluk kapısına daha arzulu yaklaştırmalı, tövbeyle yeniden tazelenmeli, salih amellerle bu günleri değerlendirme yoluna gitmeliyiz. Bu günler ümmet-i Muhammed’e an içinde asır bereketi yaşatan ve hayatı değerli kılan gecelerdir.” dedi.

EN BÜYÜK YOL GÖSTERİCİ
Hz. Peygamberin Allah’tan aldığı emirleri kullara tebliğ ederek büyük bir yol gösterici olduğunu kaydeden Parsak, “Ebedi hayatımızı dünyada yaşadığımız şu kısa hayatımız belirleyecektir. Allah’ın razı olacağı, emirlerinin yerine getirildiği, yasaklarından kaçınıldığı ve insanlığa göndermiş olduğu son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’e uyulduğu takdirde ebedi hayat olan ahiret hayatı cennet olacaktır. Bu aylarda elde ettiğimiz güzel hasletleri, kazanımları diğer aylar ve günlerde de devam ettirdiğimiz takdirde manevi hayatımızda olgunluğu yakalamış oluruz. Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin ve Türk-İslam dünyasının bu mübarek günlerini tekrar kutluyorum” dedi. 

Gönüllerimiz bereket dolsun

gonullerimiz-bereket-dolsunMHP Afyonkarahisar İl Başkanı Raşit Demirel mübarek REgaib Kandili ve Üç ayların başlangıcı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mübarek Regaib Kandili ve Üç ayların İslam dünyasına bereket getirmesini isteyen Demirel, “Tüm hemşehrilerimizin ve İslam dünyasının bereketli bir dönem geçirmesini diliyoruz” dedi
MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Raşit Demirel, Üç Aylar ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. demirel, üç ayların asırlardır ülkede ve tüm İslam aleminde haramlardan vazgeçme ve kötülüklerden uzaklaşma çabalarının yoğunluk kazandığı, iyilik ve hayır duygularının arttığı, yardımlaşmanın hat safhaya çıktığı önemli zaman dilimi olduğu söyledi.

KIYMETİNİ BİLMELİYİZ
Mübarek günlerin kıymetini mutlaka bilmemiz gerektiğini söyleyen Demirel, “Hicri takvim itibariyle Recep, Şaban ve Ramazan ayları ’Üç Aylar’ diye adlandırılmaktadır.7 Nisan 2016 Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece Regaib Kandili’ni, 8 Nisan 2016 Cuma günü de Üç Ayların ilki olan Recep Ayı’nı idrak etmiş olacağız.
Bu aylar Allah’ın rahmet ve bereketinin sağanak yağmurlar gibi yağdığı, kalplerin inşirah, gönüllerin huzurla dolduğu önemli bir zaman dilimidir. Üç aylar ve içinde barındırdığı mübarek geceler adeta yollarda bulunan trafik ikaz lambaları gibi bizleri uyarmaktadır. Zaman, kadrini, kıymetini bilenler için en değerli sermayedir. Değeri Kur’an ı Kerim ve Hz. Peygamber’in (SAV) hadislerinden anlaşılmaktadır” dedi.

MÜSLAMANLAR İÇİN FIRSATTIR
Mübarek üç ayların Müslümanlar için bir fırsat olduğunu kaydeden Demirel, “Bu gecelerde özel bir ibadet şekli olmamakla birlikte, bol bol tövbe ve istiğfar etmeli, Kur’an-ı kerim okumalı, okuduklarımızı anlamaya çalışmalı, her zaman muhtaç olduğumuz, barış, huzur ve kardeşliğimizin güçlenmesi için Cenab-ı Allah’a dua etmeliyiz.
Nitekim sevgili Peygamberimiz bir Hadis-i Şeriflerinde şöyle buyurmuştur; ’Beş gece vardır ki, onlarda yapılan dualar geri çevrilmez. Bunlar; Recebin ilk Cuma gecesi (Regaib Gecesi) Şaban’ın On beşinci gecesi, Cuma geceleri, Ramazan bayramı ve Kurban bayramı gecesi.’Mübarek üç aylar ve idrak edeceğimiz Regaip kandillinizi tebrik eder, ilimize ülkemize, milletimize, İslam Alemine ve bütün İnsanlık Alemine hayırlar, bereketler, barış ve huzur getirmesini niyaz ederim" dedi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber