REZA ZARRAP YOLSUZLUĞUN İFADESİ İKEN BUGÜN MİLLİ GÜVENLİK PROBLEMİ Mİ?

28 Mart 2016
864 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Rıza, acaba Amerika'yla anlaştı birtakım bilgi ve belgeleri oraya götürerek Türkiye Cumhuriyeti devletini tehdit mi edecekler?.

MHP MYK Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Doç.Dr. Ruhi ERSOY, TBMM genel kurulunda yaptığı konuşmada ABD’de tutuklanan Reza Zarrap konusunda dikkat çekici açıklamalar yaptı. Ersoy, ABD’nin Reza Zarrap’tan edineceği bilgi ve belgeler ile AKP hükümetini zor durumda bırakıp yeni tavizler mi elde edecek diye sordu.

MHP Osmaniye milletvekili Doç.Dr.Ruhi Ersoy, konuşmasının ilk bölümünde kişisel verilerin korunması ile ülkemizdeki teknoloji çılgınlığına değindi. Ersoy, üretim aşamasında, ARGE tarafında hiç kafa yormadığımız, katkı sağlamadığımız ama tüketim aşamasında “çılgınlığa” dönüştürdüğümüz teknolojik aletlerin ve özellikle de telefonların günümüzde sosyal değişime ve toplumsal dönüşüme doğrudan etki ettiğini belirtti. Özellikle sosyal medya ağlarının ülkemizdeki takipçisi ve bu alanların kontrolünün nasıl sağlandığı ve sağlanacağı konusunda ailelere, eğitimcilere ve işin ulusal boyutunda devlet yetkililerine vazifeler düştüğünü söyleyen Ersoy, AKP’nin önce kabul etmeyip sonra kabul ettiği “Çocuk istismarı ve taciz” konularını inceleyecek olan araştırma komisyonunun bu konuyu da dâhil etmesini internet güvenliği ve sosyal medya ayağını da değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

TAŞERON İŞÇİLERİN KADRO DURUMU NETLEŞMELİ

Doç.Dr.Ruhi Ersoy,
 konuşmasının ikinci bölümünde taşeron işçilerin durumuna değindi. Ersoy, Başbakan Davutoğlu’nun “taşeron işçiye kadro” açıklamasının ardından işçi kadrolarında çalışanların umutlandığını ardından ise Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın açıklamaları sonrası herkesin kafasının karıştığını belirtti. İnsanların umutları ile oynanmaması gerektiğini belirten Ersoy, “bu insanlara büyük bir umut yaşatıp arkasından bir boşluk çıkacaksa bu bir sıkıntı doğurur kanaatindeyiz. Lütfen bu konuda derhâl Hükûmetin hangi konularda kimler nasıl faydalanacak diye netlik kazandırması ve bu konuda da gereğini yapması lazım” dedi. Ersoy ayrıca Türkiye’de insanların ekmeği üzerinden siyasi rant sağlamanın bir gün son bulmasını diliyorum dedi.

REZA ZARRAP YOLSUZLUĞUN İFADESİ İKEN BUGÜN MİLLİ GÜVENLİK PROBLEMİ Mİ?

Doç.Dr.Ruhi Ersoy, konuşmasının son bölümünde ABD’de tutuklanan Reza Zarrap olayına değindi, hükümete bu konuda sorular yöneltti. Ersoy, Reza Zarrap düne kadar yolsuzluğun, haksızlığın ve hukuksuzluğun ifadesi iken bugün milli güvenlik sorunumu diye sordu. Reza Zarrap’ın ABD ile anlaşıp birtakım bilgi ve belgeleri paylaşarak bunlar üzerinden ABD’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tehdit edip edemeyeceğini sordu. Eğer tehdit durumu söz konusu olursa AKP hükümetinin taviz vermek zorunda kalıp kalmayacağını sordu. Ersoy’un konu ile ilgili sözleri şu şekilde: “Rıza, acaba Amerika'yla anlaştı birtakım bilgi ve belgeleri oraya götürerek Türkiye Cumhuriyeti devletini tehdit mi edecekler? Bu tehdit karşısında topal ördek konumuna düşecek olan irade acaba yeni tavizler mi verecek? Büyük Orta Doğu sürecinin askıya alınmış bölümlerini faaliyete geçirmenin pazarlık zeminleri mi oluşturulacak? Bununla ilgili ciddi sorular var. Acaba bu görüntünün arka planında yeni bir pazarlıkların zemini mi var?”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber