Polatlı Ülkü Ocakları;Ülkücü Şehit Hasan Erdem…

30 Ocak 2017
459 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Orta Asya’dan kutsal Anadolu Topraklarına uzanan yüce Türk tarihinde, milyonlarca kahramanın ve şehidin aziz hatırası saklıdır. Haklı davaları uğruna hayatlarını ortaya koymaktan çekinmeyen bu aziz kahramanlarımızdan biri de hemşehrimiz, abimiz Hasan Erdem’dir.

Türk milliyetçiliği davasına gönül vermiş, milli ve manevi değerlerimizi yaşamak ve yaşatmak adına mücadele eden ağabeyimiz Hasan Erdem, 29 Ocak 1977 tarihinde eli kanlı komünistler tarafından hain bir pusuda vurularak şehit edilmiştir.

4 Ocak 1968’de Ruhi Kılıçkıran ile başlayan Ülkücü şehitler kervanı, 20 Şubat 2015 tarihinde şahadete kavuşan Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na kadar süre gelmiştir. Ülkücü Hareket; toprağa verdiği 5000 şehidini unutmayacak, Milli birliğimizi tehdit eden tüm unsurlar karşısında aynı azim ve kararlılıkla gereken tavrı sergileyecektir.

Ülkücü hareketin her ferdi, kutlu davası uğruna hayatını kaybeden tüm şehitlerimiz için aynı ruhaniyeti ve inanmışlığı taşımaktadır. Dünya var olduğu sürece Türk Bayrağı’nın ve İslam Sancağının dalgalanması için bütün Ülkücüler; vatan topraklarının yılmaz bekçisi olmaya devam edeceklerdir.

Şehadete erişinin 40. Yıl dönümünde ülkücü şehidimiz Hasan Erdem başta olmaz üzere; aziz vatan topraklarını kanlarıyla sulamış tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum.
İnsan Büyür Beşikte Mezarda Yatmak İçin

Kahramanlar Can Verir Yurdu Yaşatmak İçin…!

Hasan Karal
Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber