Parsak, gurbetçilerle kucaklaştı

04 Ekim 2015
988 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli kurmaylarını Avrupa’ya gönderdi. Bu kapsamda Belçika’yı ziyaret eden MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak Belçika’da bulunan Belçika Türk Federasyonu tarafından karşılandı.

MHP Milletvekili Mehmet Parsak burada gurbetçi vatandaşlarımızla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.  Belçika’da gurbetçi vatandaşlarımızın dükkanlarını ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Parsak, “Kendimizi gurbette değil Afyon'da ve özellikle de Emirdağ’da hissettik. Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman gurbetçilerimizin yanında yer almaya devam edeceğiz. İnşallah MHP iktidarında başta hemşehrilerimiz olmak üzere gurbetteki tüm soydaşlarımızın sorunlarını biz çözeceğiz.” dedi.

DİRLİĞİMİZİN DEVAMI İÇİN…

1 Kasım’da gerçekleşecek 26. Dönem Milletvekilliği Genel seçimlerinin hayati önem taşıdığını söyleyen Parsak, “Bundan önce oy verdikleri hangi parti olursa olsun 1 Kasım seçimlerinde MHP’ye destek istiyoruz. Türkiye’nin geleceği, milli birlik ve dirliğimizin devamı için Milliyetçi Hareket Partisi’ne her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Gurbetçi hemşehrilerimizin bizleri tercih edeceğine sonuna kadar inanıyoruz. Hepsine ayrı ayrı teşekrkür ediyoruz” dedi.

GURBETÇİLER İŞ ADAMI VE SİYASETÇİ OLDU

Belçika Türk Federasyonu Başkanı Ömer Zararsız ve Yönetim Kurulu üyeleri MHP Milletvekili Mehmet Parsak’ı ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Gurbette yaşayan Türklerin her zaman birlik olduğunu söyleyen Zararsız, “Türkiye’den Belçika’ya göç eden gurbetçiler zaman içinde Avrupa’ya ve yaşadıkları ülkeye uyum sağlamışlardır. Bizler kendi öz kültürümüzü kaybetmeden varlığımızı sürdürüyoruz. Yıllarca işçi olarak göç eden gurbetçiler bugün yaşadıkları ülkelerde iş adamı ve siyasetçi olarak kendilerini göstermektedirler” dedi.

EMİRDAĞLI ESNAFIMIZDA YEMEK YEDİLER

Belçika’da Emirdağlı gurbetçi hemşehrilerimizle bir araya gelen Parsak ilk ziyaretini ise 25. Dönem MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Abdil Demiral’ın ağabeyinin iş yerine gerçekleştirdi. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette gurbetçilerin sorunları konuşuldu. Ziyaretlerde Parsak’a Emirdağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYAD) Başkanı Metin Edeer, Schaerbeek Belediye Başkan Yardımcısı Sait Köse, Belçika Türk Federasyonu üyeleri, 25. Dönem MHP Milletvekili Adayı Abdil Demiral’in ağabeyi ve oğlu ile çok sayıda gurbetçi de eşlik etti. Akşam yemeğini Emirdağlı bir gurbetçimizin lokantasında yiyen Parsak ve beraberindekiler memlekete dair koyu bir sohbette bulundular.

 

ZİYARETLER 6 EKİM’E KADAR SÜRECEK

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak’ın Belçika ziyareti 6 Ekim tarihine kadar devam edecek. Parsak burada Türklerin yoğun olarak yaşadığı yerleşim bölgelerinde temaslarını sürdürecek. 
 

‘Şehit istismarını Özkaya’da gördük’

sehit-istismarini-ozkayada-gorduk
 

MHP’li Mehmet Parsak, AK Parti’nin şehit cenazelerini istismar ederek şehitler üzerinden siyaset yaptığını iddia etti. 

MHP’li Mehmet Parsak, AK Parti’nin şehit cenazelerini istismar ederek şehitler üzerinden siyaset yaptığını iddia etti. Parsak, iddiasına Perşembe günü defnedilen Dinarlı şehit İzzet Alper Taşbaş'ın Cenazesine katılan AK Parti’li Ali Özkaya’yı örnek gösterdi.

AKP TERÖRDEN SORUMLUDUR

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, terör olayları nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak hükümete yüklendi. Parsak, “‘Tek adamlık’ hayali içerisinde yaşayan ve şu an kendisini kurtarmaktan başka bir şey düşünmeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bu ihanet sürecini destekleyen, bu kapsamda teröristlerin talebi üzerine çıkarılan kanunlara el kaldıran AKP Milletvekillerinin terörden doğrudan sorumludur” ifade etti.

UTANÇ İÇERİSİNDE TAKİP EDİYORUZ

Parsak, “AKP'li yetkililerin, şehit yakınlarının yanında görünmek için başta Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere şehit yakınlarını istismara yönelik davranışlarını utanç içerisinde takip ediyoruz. Önceki gün, şehit düşen Dinarlı kardeşimiz Jandarma Uzman Çavuş İzzet Alper Taşbaş'ın cenaze töreninde de ne yazık ki benzer bir AKP istismarını bu kez AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'dan gördük ve yaşadık. Özkaya'nın bu hareketleri hemşehrilerimiz tarafından esefle karşılanmaktadır” dedi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber