POLİS ADAYLARINA MÜJDE

16 Şubat 2018
445 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Meclis kürsüsünde, Türk Emniyet teşkilatına katılmak isteyen polis adayı gençlerle bir araya geldiğini söyleyerek, MHP olarak konuyla yakından ilgilendiklerini ifade eden Yurdakul; “03.01.2018 tarihli Resmi gazetede bir mevzuat değişikliği yayınlandı.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine daha önce olmayan bir madde eklenerek, sağlıklı Hepatit B taşıyıcılarının polis olması engellendi. Oysa 04.08.2003 tarih ve 25189 sayılı resmi gazetede yayınlanan ve 2018 yılının başına kadar yürürlükte olan Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre Hepatit B taşıyıcısı olan sağlıklı kişiler polis olabilmekteydiler.

Ben bir hekim olarak polis olmaya engel olarak değerlendirilen Hepatit B taşıyıcılığını tıbbi olarak değerlendirdiğimde polis olmaya herhangi bir engel oluşturmadığı kanaatindeyim. Tıp ve İş Hukuku branşlarından bilirkişilerin de bu yönde raporları var.

Dolayısıyla Türk Milleti için canını dişine takarak görev yapan Türk Emniyet teşkilatına katılmak ve Türk Milletine huzur ve güven sunmak üzere mücadelenin bir parçası olmak isteyen gençlerden Hepatit B taşıyıcısı olanların bu hususta önlerinin açılması beklentisi haklı ve vicdana uygundur.

2017 yılında başarılı oldukları yazılı sınavlardan sonra mülakat tarihini bekleyen bu kardeşlerimiz, bir gecede değiştirilen mevzuat nedeniyle şimdi mağdur durumdalar. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu mağduriyetin giderilmesi için her kulvarda mücadele ediyoruz” dedi.

İÇİŞLERİ VE SAĞLIK BAKANLIĞI İLE İSTİŞARE EDİYORUZ

MHP Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, meclis konuşmasının ardından bir araya geldiği polis adayı gençlerle Hepatit B taşıyıcılığına yönelik mevzuat mağduriyetini değerlendirdi.

Yurdakul; “Konuyu Başbakan Yardımcısı, Sağlık Bakanı ve İçişleri Bakanlığı ile istişare ediyoruz. Hükümet yetkililerine bu mağduriyeti ve vatandaşlarımızın haklı dileklerini ilettik.

Onlar da sağ olsunlar, MHP olarak ifade ettiğimiz bu mevzuat değişikliğinden geri dönülmesine şu ana kadar sıcak bakıyorlar.

Allah’ın izni ile gençlerimizi sevindirecek haberleri yakın zamanda paylaşacağız” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber