POLATLI ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİT ANNELERİNİ UNUTMADI

14 Mayıs 2017
443 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılan ‘’ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ ANNELERİMİZ’’ adlı proje Polatlı’da da uygulamaya konularak Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirildi.

Tüm Türkiye’de eş zamanlı şehit annelerine ziyaret gerçekleştiren Ülkü Ocakları’nın Polatlı’da temsilcisi olan Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hasan Karal ve yönetim kurulu üyeleri Anneler Günü münasebetiyle Polatlılı şehitlerin aziz hatırası annelere ziyaret gerçekleştirerek ellerini öpüp, anneler gününü kutladılar. 

 KARAL: ‘’ CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR DİYEN PEYGAMBERİN ÜMMETİ OLARAK ANNELİK KAVRAMI TÜRK MİLLETİ İÇİN KUTSALDIR.’’
  Anneler günü sebebiyle Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Karal konuya ilişkin gerçekleştirdiği açıklamasında: ‘’ ‘Cennet Anaların Ayakları Altındadır’ diyen bir Peygamberin ümmeti olarak, annelik kavramı Türk Milleti için kutsaldır. Bizi, gelecek nesilleri yetiştiren, hayatımızı borçlu olduğumuz annelerimiz sadece bir gün değil her gün hatırlanmalı, her zaman hayırla ve şükranla yâd edilmelidir.’’ İfadelerine yer verdi.

KARAL : ‘’KAHRAMANIMIZIN EMANETİ ANNELERİMİZİN UNUTULMADIKLARINI, ELLERİNİ ÖPEREK BİNLERCE EVLATLARI OLDUĞUNU İFADE ETMEK İÇİN ZİYARET ETTİK.’’ 

   Şehit Annelerine yönelik gerçekleştirdikleri ziyaretlere ilişkin açıklamalarına devam eden Başkan KARAL: ‘’Cefakarlığın ve vefakarlığın abidesi olan şehit annelerimiz  her şeyden daha fazla hatırlanmalı, her zaman yanlarında olunmalıdır. Kahramanımızın Emaneti Annelerimizin bu özel günde unutulmadıklarını, şehitlerimizin kutsal emaneti annelerimizin ellerini öperek binlerce evlatları olduğunu belirtmek için bugün Polatlılı Şehit ailelerimizi ziyaret ettik. Acılarını bir nebze hafifletmek ve hayır dualarını almak üzere Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezimiz tarafından başlatılan bu anlamlı projeyi Polatlı’da uygulamaya koymak üzere şehitlerimizin emaneti annelerimize ziyaret gerçekleştirdik. Zaman zaman duygusal anlar yaşadığımız annelerimizin, yüzünde oluşturabildiğimiz bir nebze tebessüm bizim için çok değerli ve kıymetlidir. Eğitim yuvası olan Ülkü Ocaklarımız için şehitlerimiz kadar şehitlerimizin aziz hatırası olan aileleri de bizler için kutsaldır, değerlidir. Bu cennet vatanda hürce, özgürce yaşamamızın, evlerimizde rahat uyuyabilmemizin bedelini şehitlerimiz canlarıyla ödedi. Bizim de yegane vazifemiz, şehitlerimizin emaneti olan ailelerine sahip çıkmaktır. Ülkü Ocakları, her zaman tüm imkanlarıyla şehit ailelerinin yanındadır. Üzerinde yaşadığımız Polatlı; Sakarya Meydan Muharebesinin geçtiği, onbinlerce şehidimizin kanıyla sulanmış bir ata mirasıdır. Bu kutsal topraklarda Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı görevi yapmaktan her daim onur duydum. Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak ata mirası bu topraklarımızı canlarıyla, kanlarıyla bize emanet eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle, şükranla yâd ediyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bizlerin refahı için bu mukaddes toprakları, gözünü kırpmadan daima koruyan askerimize, polisimize tüm güvenlik güçlerimize daima minnettarız. Şehadete susamışcasına koşar adım giden, cennette avcunu açıp bekleyen peygamberimizin komşuları aziz şehitlerimizin emanetleri şehit annelerimiz başta olmak üzere, ayaklarının altına cennetin serildiği tüm annelerimizin mübarek ellerinden öpüyor, anneler gününü kutluyorum. ‘’ şeklinde konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber