Öztürk, "Kerkük'ü Fitneyle Oyuna Getirmek İsteyenler Her Kim Olursa Olsun Apaçık Düşmanımızdır.

22 Eylül 2017
332 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, "Haksızlığa başkaldırışın vücut bulmuş hali ve asalet timsali Aziz Türkmen kardeşlerimizin her biri,haklı mücadelesin de,yüksek ahlak ve cesaret sembolüdür.

Türkiye Cumhuriyeti, 80 milyon vatandaşı ile gözünü dahi kırpmadan daima  Kerkük'ün yanında olmaya ant içmiştir" dedi.

MHP  Manisa İl Başkanı  Erkan Öztürk,  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin yapmayı planladığı bağımsızlık referandumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Referandumun  Türkiye'nin kırmızı çizgilerini ihlal ettiğini söyleyen Öztürk, "28 Mart 2017 günü,  Kerkük Vilayet Meclisi kararıyla,  Irak bayrağı yanına,  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) sözde bayrağının da asılma kararı, yersiz ve hadsiz bir karardır. Bu karar sonrasında, ülkemize ziyarete gelen peşmerge başının, sözde bayrağının,  Ankara'da göndere çekilmesi niyetlenilen haince planların vahametini gözler önüne sermektedir. Bunun ardından, adeta  Kerkük'ü peşkeş çekecek kadar ileri çirkin bir siyasi oyun oynanmaya başlanmış, oradaki Türk milletinin kararı yok sayılarak, referandum kararı alınmış, kısaca bekamıza doğrudan el sürmek istenmiştir" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey  Irak sınırındaki askeri varlığının  Kerkük'e bir mesaj verdiğini söyleyen Öztürk, " Kerkük Türk'tür. Sonsuza dek ise Türk kalacaktır. Türk'ün öz yurdu, öz vatanıdır. Orada ki soydaşlarımız, çilekeş ve ızdıraplı hayatları ile yurtlarını terk etmeyecek kadar asil bir milletin evlatlarıdır.  Kerkük can parçamız,göz bebeğimiz ve zulme direnişin en güçlü diğer adıdır. Haksızlığa başkaldırışın vücut bulmuş hali ve asalet timsali  Aziz Türkmen kardeşlerimizin her biri,haklı mücadelesin de,yüksek ahlak ve cesaret sembolüdür.  Türkiye Cumhuriyeti, 80 milyon vatandaşı ile gözünü dahi kırpmadan daima  Kerkük'ün yanında olmaya ant içmiştir. Siyasal veya otoriter hiçbir güç  Kerkük'ü mütecaviz emellerine alet edemez" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin  Kerkük halkının huzurunu istediğini belirten Öztürk, "Kerkük'ü fitneyle oyuna getirmek isteyenler her kim olursa olsun apaçık düşmanımızdır. Yarın bununla da yetinmeyip  Türkiye'nin sınır ötesin de bir Kürt devleti kurup gözlerini Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimize,  Diyarbakır'a  Hakkari ve  Şırnak'a dikecek olan şeref yoksunlarıdır. Kısacası yılanın başı mutlaka erkenden ezilmelidir" dedi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber