Otizm Derneği'nden MHP'ye ziyaret

21 Şubat 2018
598 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MALATYA Otizm Derneği Başkanı Alaattin Baydaş, MHP Malatya İl Başkanı R.BülentAvşar'ı ziyaret etti. Başkan Avşar engellilerin ihtiyacı olan her türlü ihtiyacı karşılamaya hazır olduklarını dile getirdi.

Malatya Otizm Derneği Başkanı Alaattin Baydaş, beraberinde derneğin yönetim kurulu üyeleri ile birlikte MHP Malatya İl Başkanı R.BülentAvşarı makamında ziyaret ederek , bir süre görüştü.

Ziyarette konuşan Malatya Otizm Derneği Başkanı Alaattin Baydaş, "MHP İl Başkanı R.Bülent Avşar ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunuyoruz. Biliyoruz ki sayın başkan geldiği günden bu yana Malatya'nın tüm sorunlarına el atmakta ve ilgilenmektedir.

Bizlerde Otizm derneği olarak sorunlarımızı dile getireceğiz. Ve inanıyorum ki sorunlarımıza koşulsuz destek olacaklardır sayın başkan.  Otizm spektrum bozukluğu, doğuştan gelen ya da yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro-gelişimsel bir bozukluktur.

Otizmin, beynin yapısını ya da işleyişini etkileyen bazı sinir sistemi sorunlarından kaynaklandığı sanılmaktadır. Bu metinde otizm spektrum bozukluğu için kullanım kolaylığı nedeniyle zaman zaman otizm terimi kullanılmıştır. Bizlerde dernek olarak bu ailelerde çocuklarının ve yakınlarının bu tür rahatsızlığı olan ailelere yardımcı olmak amacıyla elimizden gelen tüm gücü sergiliyoruz. " dedi.

 

Ziyaretten duyan memnuniyetliğini dile getiren  MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, " Engellilerin toplumda bütünleşmesi, engelsiz bir hayat sürmesi için  tüm yetkililer tarafından  çalışmalar yapılmaktadır. En son engelsiz yaşam merkezi adı altında bir kompleks Battalgazi Belediyesi tarafından kurulmakta.

Öyle sanıyorum ki bu kompleks Malatya'nın bir çok derdine derman olacaktır.

Engelli vatandaşlarımız için kim bir çivi çakıyorsa biz MHP(Milliyetçi Hareket Partisi) olarak her daim destekçisi olacağız. MHP Olarak tüm sorunlarınız , sorunlarımız olarak kabul ediyoruz ve sorunlarınızı en kısa zamanda çözüme kavuşma adına elimizden gelen tüm çabayı sarfedeceğiz" ifadelerini kullandı.
 
MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar Otizm çocuklarıyla yakinen ilgilenerek , onları mutlu etme adına foto çektirdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber