Önderimiz, ışığımız, yol göstericimiz

22 Aralık 2015
838 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak Mevlid Kandili nedeniyle mesaj yayınladı. Peygamber Efendimizin (sav) doğumuyla dünyanın şereflendiğini ve aydınlandığını söyleyen Parsak, “Yüce Peygamberimiz (sav) bizim önderimiz, ışığımız, yol göstericimizdir” dedi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’ın doğumunun 1444. Yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yapan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak tüm hemşehrilerimizin mübarek Mevlid Kandilini kutladı.

EFENDİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ

İki cihan serveri Peygamber Efendimizin doğumunun 1444. Yılına girdiğimizi ifade eden Parsak, “Karanlık bir dönemde yaşayan dünya Peygamber efendimizin doğumuyla adeta yeniden aydınlanmıştır. Sevgili peygamberimizin yaşadığı her an, yaşadığı her olay, ağzından çıkan her kelime dünyaya bırakılan en büyük mirastır. Bizler bu kutlu mirası son nefesimize kadar yaşamalıyız” dedi.

O’NUN YOLUNDA GİTMELİYİZ

Bugün İslam dünyasının büyük kaoslar, sıkıntılar yaşadığını ifade eden Parsak, “İslam ülkeleri maalesef birbiriyle savaşmaktan gözünü dışarıya bile çıkaramamaktadır. Oysa Peygamberimiz bizlere birlik olma tavsiyesinde bulunmuştur. Her gün iç çekişmeler yüzünden yüzlerce Müslüman katledilmektedir. İslam ülkeleri birbirine düşman gözüyle bakmaktadır. Peygamber Efendimiz bizlerin önderidir. Bizlere bıraktığı birlik-beraberlik mirasına hepimizin sahip çıkmasını diliyoruz” dedi.

AHLAKIMIZLA ÖRNEK OLMALIYIZ

Peygamber Efendimizin bir hadisinde “Nerede olursan ol Allah’a karşı gelmekten sakın; yaptığın kötülüğün arkasından bir iyilik yap ki bu onu yok etsin. İnsanlara karşı güzel ahlakın gereğine göre davran” buyurduğuna dikkat çeken Parsak, “Bizlerde yaşam tarzımızla örnek insanlar olmalıyız. Peygamberimizin hayatı hepimiz için örnek olmalıdır.” dedi.

KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

Tüm Türk-İslam dünyasının mübarek Mevlid Kandilini kutlayan Parsak, “Peygamberimizin dünyayı şereflendirişinin 1444. Yılı ve Mevlid Kandilinin ülkemize ve dünyaya barış, sevgi ve hoşgörü getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, selam ve saygılarımı sunarım” dedi.  

O’na layık olmaya çalışıyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Raşit Demirel, Mevlid kandili dolayısıyla yaptığı kutlama mesajında, “Ne mutlu bizlere ki, O’nun ümmetindeniz. Ne mutlu bizlere ki, O’nun izinden yürüyor, mirasıyla övünüyor ve buna layık olmaya çalışıyoruz” dedi. 
ona-layik-olmaya-calisiyoruz
Efendimiz; hidayetin şafağı, hikmetin güneşidir, kemale ermenin, kendini bilmenin, kalple dil arasındaki tutarlığın künhü olduğunu dile getiren MHP İl Başkanı Raşit Demirel, bu günün muazzam bir doğuşun, beşeriyeti, mahlûkatı baştanbaşa kuşatan rahmet ışığının yeryüzüne şeref verişinin 1444.yıl dönümü olduğunu vurguladı. Demirel mesajında; “Aziz Peygamberimiz, karanlık dünyanın sönmeyecek kandili, kurumuş vicdanların ebedi ilacı, taş kesilmiş yüreklerin bereketli vahasıdır. O’nun doğumu mübarek ve muhteşem bir nimetimiz; O’nun tebliği, O’nun vahiy sıcaklığı manevi kılavuzumuzdur. İstismar edilen barış kavramı Efendimizle gerçek manasını bulmuş, her neviden kötülük ve kötü davranış O’nunla mahkûm edilmiştir. Ne mutlu bizlere ki, O’nun ümmetindeniz. Ne mutlu bizlere ki, O’nun izinden yürüyor, mirasıyla övünüyor ve buna layık olmaya çalışıyoruz” dedi.  

ÖĞÜT VE DAVRANIŞLARINDA SAKLI

Demirel şunları söyledi: “Efendimiz, Allah’ın izni ve emriyle; yalanı reddetmiş, riyaya yüz çevirmiş, münafıklığı dışlamış, haram ve haksızlığı ateşe vermiştir. Efendimiz; hidayetin şafağıdır, hikmetin güneşidir, kemale ermenin, kendini bilmenin, kalple dil arasındaki tutarlığın künhüdür. O’nun ulvi ismini çıkarlarına alet edenler, şiddeti, zulmü, hırsızlığı kabullendirmeye kalkışanlar iki dünyalarını da zelil edenlerdir. Efendimiz, iman dünyamızın rehberi, var oluşumuzun sırrına vakıf olmuş Allah sevgilisidir. İslam âleminin bugünkü iç karartıcı tablosunun aşılmasının, Hz. Peygamber’in olması gerektiği gibi tanıyıp tanıtmaktan geçtiğine inanıyorum. Muhtaç olduğumuz çarenin, ihtiyacını duyduğumuz iyi halin Efendimizin manevi öğüt ve davranışlarında saklı olduğunu düşünüyorum. Bu vesile ile bütün İslam âleminin Mevlid Kandilini kutluyorum.” 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber