Olgun;Hem Hizmet Ediyor,Hem Mücadele ediyoruz.

21 Ekim 2017
381 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Avusturya İslam Cemaati Genel Başkanı İbrahim Olgun Avusturya Tirol Bölgesi Müslüman Dernek Başkan ve Hocaları ile biraraya geldi.

Avusturya Türk İslam Birliği Hall in Tirol Camiisinde yapılan istişare toplantısına Avusturya İslam Federasyon’u (AİF),Avusturya Türk İslam Birliği (ATİB),Avusturya Türk Federasyon (ATF),Bosna Hersek,Arnavut ve Arap Camiileri yöneticileri ve hocaları katıldılar.

 

Proğram Kufstein Türk İslam Birliği hocası Hüseyin Karadeniz hocanın Kur’an tilaveti ile başladı.

 

İGG (Avusturya İslam Cemaati) Başkanı sayın İbrahim Olgun bey Avusturya’da tahmini 700000 müslüman yaşadığını ve Biz Cemaat olarak tüm Müslümanların hizmetinde oldukları ve bünyemizde 350 camii olduğunu dile getirdi.

Göreve geleli bir buçuk yıl olduğunu ve bu süreçte kardeş bir cemiyetin mahkemeleri uğraştıklarını ve özelliklede özerine basarak kardeş diyorum diyerek bu birliktelikten ayrı kalan cemiyet için mesaj verdi.

Göreve geldikten sonra profesyonel bir ekip ile çalışmak istediklerini Helal kesim ve yiyecekler için Helal Komisyonu kurduklarını ve bunun birilerini rahatsız ettiğini onlarilede Hukuki uğraştıklarını,Cezaevi ve Hastanelerde İbadet yeri çalışmaları için Komisyon kurduklarını ve çalışmaların devam ettiğini dile getirirken Avusturya siyasetçilerinin son yıllardaki Müslüman ve Türk düşmanlığını körükleyen mesajları ile Müslümanların üzerinden siyaset yaparak Müslümanlarla uğraşıldığını ayrıca bunlarlada uğraştıklarını dile getirirken;

Bütün Bunlara rağmen tüm cemiyetleri ziyaret ettiklerini ve sorunları ile ilgilendiklerini söyledi,yani hem hizmet hem mücadele ettiklerini ve bunda Cemiyetlerimizinde birliğinin önemini dile getirdi.
İGG Tirol Sorulusu Burhan Türkmen ise Sizlere hizmet için buradayız ve ;badet yeri ve mezarlık çalışmalarımız engellemelere rağmen devam ediyor dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber