Öğrenci yurtları yetersiz!!!

21 Eylül 2017
379 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter; "Üniversite sayısının ve dolayısıyla üniversitelerde öğrenim gören öğrenci sayısının giderek arttığı ülkemizde üniversite öğrencilerinin barınma sorunu yeterli sayıda öğrenci yurdu olmaması nedeniyle içinden çıkılmaz bir hal aldığını belirterek, artan üniversite öğrenci sayısına müzahir yatırımların yapılarak üniversite öğrencilerinin barınma sorununun çözülmesi gerektiğini söyledi. Yönten, sorunun çözümü için konuyu Meclis'e taşıdı.

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın BAK'ın cevaplandırılması istemiyle soru önergesi hazırlayıp meclise sundu.

 

MHP Milletvekili İzzet Ulvi Yönter; "Üniversite sayısının ve dolayısıyla üniversitelerde öğrenim gören öğrenci sayısının giderek arttığı ülkemizde üniversite öğrencilerinin barınma sorunu yeterli sayıda öğrenci yurdu olmaması nedeniyle içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Çok sayıda üniversite öğrencisi yeterli sayıda devlet yurdu olmadığından mecburen özel yurtlarda veya öğrenci evlerinde barınmak zorunda kalmaktadır. Artan üniversite öğrenci sayısına müzahir yatırımların yapılarak üniversite öğrencilerinin barınma sorununun çözülmesi gerekmektedir." dedi.

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter bu kapsamda sorunu meclise taşıdı.

Yönter; "2017-2018 eğitim-öğretim yılında üniversitelerimizde öğrenim görecek öğrenci sayısı kaçtır?2017-2018 eğitim-öğretim yılında Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı öğrenci yurtlarında barınmak için müracaat eden öğrenci sayısı kaçtır? Müracaat edip müracaatı kabul edilen ve edilmeyen öğrenci sayısı kaçtır? Müracaatı sonucunda yedek olarak açıklanan öğrenci sayısı kaçtır?" dedi.

 

 İzzet Ulvi Yönter sorularına şu şekilde devam etti. "Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı öğrenci yurdu sayısı kaçtır? Bu yurtların kapasiteleri ne kadardır? Ülkemizde üniversite öğrencilerine hizmet veren özel yurtların kapasiteleri ne kadardır?Üniversite öğrencilerinin her yıl yaşadıkları yurt sorununun tamamen çözümü için Bakanlığınızın hedeflediği bir tarih bulunmakta mıdır?" diye sordu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber