OLCAY KILAVUZ : AVRUPA’DA İSLAM DÜŞMANLIĞI YÜKSELİYOR

10 Mayıs 2018
224 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Avrupa’da her geçen gün İslam düşmanlığının arttığını müşahede ediyoruz. Tarihsel geleneklerine uygun hareket edip Haçlı zihniyetini hortlatan aralarında Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin de bulunduğu 300 Fransız yazar ve siyasetçi, şiddet ve Yahudi düşmanlığı yaydığı iddiasıyla Kur’an-ı Kerim’den ‘bazı ayetlerin çıkartılmasını’ talep etti.

Bu açıklamalar amiyane tabirle aymazlıktır ve nifak tohumlarının yeşertilmesi gayesi taşımaktadır.

Başta Cezayir olmak üzere birçok İslam ülkesinde katliamlar yapan, Avrupa’da yaşayan Müslümanları duvarlar arkasına hapseden, ikinci sınıf insan muamelesi yapan zihniyetin ürünü olan şahısların şiddet ve düşmanlıktan bahsetmesi tam anlamıyla faşizan bir yaklaşımdır.

Bu tür açıklamalar özelde Fransa ve Avrupa’da yaşayan genelde de bütün Müslümanları nefret söyleminin tarafı haline getirme çabasıdır. Bu açıklamalar Müslüman düşmanlığının artmasından başka hiçbir mana taşımayacaktır.

Güzel ahlak, doğruluk, dürüstlük, insana saygı gibi kavramlara anlam katan İslam dininin ve kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in bu tür sapkın ifadelerin içinde kullanılması açık ve net bir şekilde İslam düşmanlığıdır.

Açıklamayı yapanları ve bu zihniyete sahip olanları şiddetle kınıyoruz. Dünyada milyarlarca insanın kutsal kabul ettiği bir dinin kutsal kitabına özgürlük kisvesi altında yapılan bu saldırıyı lanetliyoruz.

 

Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
10 Mayıs 2018
Görüntünün olası içeriği: yazı

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber