'O İNSANLIĞIN EFENDİSİ, İKİ CİHANIN GÜNEŞİDİR'

28 Kasım 2017
317 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, yayınladığı Mevlit Kandili mesajında 'Umudumuz ve dileğimiz odur ki, Sevgili Peygamberimizin; şiddetin, zulmün, adaletsizliğin, şirkin kol gezdiği Dünyamıza yansıttığı değerler iyi anlaşılır.' dedi.

MÜCADELEDE EN AĞIR CEFALARA KATLANDI

Sertan Duran, Mevlit Kandili münasebetiyle yayımladığı mesajda, “29 Kasım 2017 tarihli Çarşamba gününü perşembeye bağlayan gece Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (s.a.v) kutlu doğum günü. Rahmetin Elçisi Sevgili Peygamberimizin yeryüzünü şereflendirdiği çok seçkin bir geceyi idrak edeceğiz.

O insanlığın Efendisi, İki Cihanın Güneşidir. Tüm insanlığa Son ‘Rehber’ ve ‘Son Elçi’ olarak gönderilen, miladi takvime göre 63 yıllık kısa zaman diliminde eşsiz ahlakı ile örnek olan Sevgili Peygamberimiz, yaşadığı çağdaki cahiliye toplumunun zirveye çıkan haksızlıklarına, zulümlerine karşı mücadele etmiş, bu uğurda en ağır cefalara katlanmıştır.” diye konuştu.

TÜM ZAMANI KUŞATAN MESAJ VERMİŞTİR

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, devamla şunları söyledi:

“O, en ağır çileleri sırtlarken, ‘Son Elçi’ sıfatıyla ve kendisine indirilen ‘Son Kitap’ Kuran’la sadece yaşadığı çağa değil, kıyamete kadar geçecek tüm zamanı kuşatan mesajlar vermiştir.

Yüce Allah’a kul, kendisine ümmet olmakla iki cihanda kurtuluşun, mutluluğun ana şifresini ilan eden Sevgili Peygamberimizin, umudumuz ve dileğimiz odur ki; şiddetin, zulmün, adaletsizliğin, şirkin kol gezdiği günümüz Dünyasına da yansıttığı değerler iyi anlaşılır.”

NE MUTLU O KUTLU MÜJDEYE NAİL OLANLARA

Başkan Duran “Yüce Allah (c.c), ‘Sebe’ suresi 28. ayetinde mealen ‘Biz seni bütün insanlara ancak müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdik; fakat insanların çoğu bilmezler.’; ‘Ahzap’ suresi 21. ayetinde ise ‘Andolsun, Allah'ın Resulünde sizin için; Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı uman, Allah'ı çok zikreden kimseler için güzel bir örnek vardır.’ buyurmaktadır.

Ne mutlu kutlu mesajı alanlara, ne mutlu o kutlu müjdeye nail olanlara. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimin, vatandaşlarımızın Mevlit Kandilini kutluyor, bu mübarek gecenin Türk-İslam dünyasına yönelik saldırıların, acı ve ıstırapların son bulmasına, tüm dünyada huzur ve mutluluğun en geniş şekilde yaşanmasına vesile olmasını diliyorum.” dedi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber