Niyetimiz Üzüm Yemek, Bağcıyı Dövmek Değil

01 Ocak 2016
859 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, İGM Başkanı Salih Sel’e cevap verdi. Parsak, ‘Siyasi fikirlerimiz farklı olabilir ancak hepimiz Afyonkarahisar için çalışmalıyız diye düşünüyorum’ ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz hafta içerisinde TBMM’de, Afyon’u doğrudan ilgilendiren Ankara – İzmir Otoyolu, Zafer Havalimanı, mermercilerin ve kapatılan beldelerin sorunları gibi birçok hususu gündeme taşıyan MHP Milletvekili Parsak, kapatılan belediyelerdeki kamu hizmetlerinin aksadığına dair sözlerine, önceki gün Salih Sel tarafından verilen cevabı değerlendirdi.

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel’in, kendisinin TBMM Genel Kurulu’nda dile getirdiği hususları sağlıklı takip etmediğini gördüğünü söyleyen Parsak, “Salih Sel, TBMM'deki konuşmamızı tam olarak izlememiş, okumamış veya anlamamış olacak ki bize böyle bir cevap vermiş.
Biz TBMM’de sadece "çöp ve itfaiye" meselelerini konuşmadık, birbiri ve ilçe merkezleri ile arasında uzun mesafeler olan ancak AKP’nin 2012 yılında seçim kaygısıyla çıkardığı kanun sonrasında nüfus düşüklüğü nedeniyle kapanan belde belediyelerimizin, çöp toplama hizmetlerinden itfaiyeye ‘pek çok kamu hizmetinde aksama var’ dedik” şeklinde konuştu.

 

BİZ BİLGİYİ DOĞRUDAN HEMŞEHRİLERİMİZDEN ALIYORUZ

İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel’in ‘Sayın Parsak beni arasaydı konuyla ilgili bilgi verirdik’ sözlerine de değinen Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak,  “Afyonkarahisar ile ilgili tüm bilgilere ulaşıyor, inceliyor ve sorun gördüğümüz noktaları dile getiriyoruz.

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi çalışmalarından da haberdarız ve yakından takip ediyoruz ancak 50 beldeyi kapatıp, bunların araçlarını ve iş makinelerini atıl hale getirip sonra hizmetlerin aksamadığını ve aksamayacağını söylemek çok gerçekçi değil. Sahadan gelen bilgiler ve vatandaşlarımızın hem seçimler sürecinde hem de sonrasında aktardığı şikayetler bizi doğruluyor” dedi.

 

TABLO O KADAR DA PEMBE DEĞİL

Afyonkarahisar’ın, çıkarılan bu kanun kapsamında en çok belediyesi kapatılan il olduğunu hatırlatan Mehmet Parsak, kapatılan belde belediyelerinden özellikle de ilçe merkezlerine uzak olanlarda büyük sorunlar bulunduğunu kaydetti. AKP tarafından çıkarılan kanunla Afyonkarahisar’ın belediyelerinin neredeyse yarısının kapatıldığının altını çizen PARSAK, “Tablo, Salih Beyin ifade ettiği kadar pembe değil. Kendisi bile konuşurken önce hiçbir sorun olmadığını söyleyip sonra da itfaiye sorununun 2016’da çözüleceğini söylüyor.

Bu kadar çok belediyenin kapatılarak bütçelerinin İl Genel Meclisi’ne aktarılması elbette İl Genel Meclisi bütçesini arttırdı. İl Genel Meclisi’nde görev yapan başta Salih Bey olmak üzere her partiden İl Genel Meclis üyelerimizin, Afyonkarahisar için ellerinden geleni yaptıklarına da eminim. Ancak gerçekleri kabul etmek ve gereğine bakmak zorundayız. Her şey yolundaymış gibi davranırsak gelişemeyiz” şeklinde konuştu.

 

NİYETİMİZ ÜZÜM YEMEK, BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL

TBMM’de gündeme getirdiği konuların, hükümette, sahada ve yetkililer üzerinde yankı bulmasına sevindiğini kaydeden Mehmet Parsak, “Siyasi fikirlerimiz farklı olabilir ancak hepimiz Afyonkarahisar için çalışmalıyız diye düşünüyorum. Kapatılan belde belediyelerimiz ile ilgili sorunlar vardır ve ben de bunu TBMM’de gündeme getirdim. Benim görevim bu, Salih Bey’in ve İl Genel Meclisimizin de görevi kendisine ayrılan bütçeyi doğru yerlerde etkin ve verimli bir şekilde hizmete dönüştürmek.

Benim açıklamalarımın amacı Salih Bey’in şahsını eleştirmek ya da yerel yöneticilerle bir polemiğe girmek değil, kamu hizmetindeki aksamalarının "bir an önce" ve "olması gerektiği gibi" giderilmesini teminen AKP Hükümeti'nin ilgili Bakanlıklarını harekete geçirmek ve Afyonkarahisar’ımızın,  Merkezi Bütçeden daha fazla pay almasına katkı sağlamaktır. İktidarda bulunan AKP’nin; Bakanından Milletvekiline, Belediye Başkanından İl Genel Meclis Üyesine kadar bu tür yapıcı eleştirilere alışması ve bu eleştirileri inkar etmek yerine dikkate alması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

HER ŞEY AFYONKARAHİSAR İÇİN

Afyonkarahisar’ın, elinde bulundurduğu avantajlar nedeniyle çok daha ileri noktalarda olması gerektiğini kaydeden Parsak, “Afyonkarahisar resmi verilere göre ne yazık ki Ege’nin en geri kalmış ili durumundadır. Kalkınma Bakanlığı verilerine göre Afyonkarahisar’a yapılan kamu yatırımları yıldan yıla azalmaktadır. Bunları hep birlikte dile getirerek çözeceğiz. Herkes görevini yapacak ve Afyonkarahisar, geride kaldığı bu mesafeyi en kısa sürede kapatacaktır” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber