Nefis muhasebesi yapmanın şimdi tam zamanı”

05 Haziran 2016
1002 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ramazanın başlangıcı dolayısıyla yayınladığı mesajda, manevi iklimin doruklara ulaştığı bu günleri iyi değerlendirmemiz gerektiğini bildirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, manevi iklimin doruklara ulaştığı Ramazan günlerini millet olarak çok iyi değerlendirmek gerektiğini bildirdi. Çetinkaya, manevi duyguların kuvvetlendiği, nefislerin kontrol altına alındığı bu mübarek ayda geçmişin muhasebesinin çok iyi yapılması gerektiğine dikkat çekti.

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, mübarek Ramazanı Şerifin başlangıcı dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları söyledi:

GÜZELLİKLER AYI…

“Sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının daha da güçlenmesi gereken manevi günleri yaşıyoruz. Bu günler, elbette sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da en üst düzeye çıktığı günler olarak dikkat çekmektedir. Oruç ayı olan Ramazanı Şerif, şüphesiz birçok hikmeti, güzelliği içinde barındırmaktadır.

Özellikle bu mübarek günlerin başlangıcı vesilesiyle Yüce Allah’ın vatanımızın bir köşesinde ihanet şebekelerine karşı canı pahasına mücadele eden güvenlik kuvvetlerimize güç ve kuvvet vermesini diliyorum.

NEFİS MUHASEBESİ ZAMANI

Günümüzde İslam ülkelerinin yoksullukla boğuştuğu gerçeği yürekleri sızlatıyor. Ancak bu ülkelerde israf ve savurganlık içinde yaşayanların olduğu da acı gerçeğimizdir. Bu nedenle zevk ve safahat peşinde koşanların nefis muhasebesi yaparak kendilerini gözden geçirmesi gereken günler de bu mübarek günlerdir.

Şüphesiz insanlığı aydınlatan nurlu günleri Türk ve İslam dünyasının yeniden yaşaması en büyük dileğimiz ve umudumuzdur. Bu mübarek günlerin de uyanışa ve silkişine vesile olması en büyük dileğimizdir.

Bu mübarek günlerin manevi iklimini derinden yaşarken İslam dünyasının içinde bulunduğu siyasal ve ekonomik çıkmazların sona erdiği bir dünya özlemiyle Mübarek Ramazan-ı Şerifin Türk ve İslam alemine hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Yüce Rabbim, yâr ve yardımcımız olsun.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber